Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom kiirtani és...

Hogyan tudom kiirtani és megelőzni a bolhákat benti macskánál?

Figyelt kérdés

Van 3 benti macskám, amiből egynél láttam hogy vakarózik és mikor megnéztem, láttam 1 bolhát, még talán nincs elszaporodva benne. A másik kettő nem vakarózik még.


Valószínű a lejárós kutya hozhatta fel, mert benne bolhát nem, de arra utaló ürüléket/petét sokat látni.


Mi a legjobb/leggyorsabb/leghatékonyabb módszer kiirtani őket? Mielőtt átterjed a többi macskára, szőnyegre, bútorra...


2014. szept. 12. 19:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
Almaecetes vízben fürdesd meg.
2014. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem használsz cseppet vagy nyakörvet, ami bolha és kullancs ellen van?
2014. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kijárós cicám volt. Advocate cseppet használtam. mellette a kutyáimnak is volt nyakörv. Sosem volt bolhánk.
2014. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem használtunk, mert a kutyus is 5-6 perceket van lenn, amíg elvégzi a dolgát, csak gondolom az időjárás miatt "belemenekültek a bolhák"...


de ezek után fogunk. sosem volt még bolhánk...

2014. szept. 12. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz kiirtani, ha megveti a lábát. :/
2014. szept. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-6 perc alatt is bőven bolhás lehet.
2014. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A bolhák akkor tudnak tartósan megtelepedni, ha vannak szőnyegek, padlószőnyegek ahová petézhetnek és onnan kikelve vissza tudják fertőzni a bolhátlanított állatokat.

Ezért nemcsak az állatot fontos kezelni, hanem a környezetet is.

2014. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 22:35

Azért az a kis piszok bolha szépen le tud petézni a résekbe is. Nem szükséges neki szőnyeg.

2014. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindegyik állatot kezeld le, es alaposan takaríts ki. Nem rossz indulatból írom csak javaslom hogy a kutyust azért 5-6 percnél tovább setaltassatok, kell neki a mozgás es a friss levegő ha kistestu , akkor is. Üdv .
2014. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
14 éves a kutyus, nem tud már menni rendesen, azért van lent csak addig. Hidegben könnyen fel is fázik, hiába öltöztetem.
2014. szept. 13. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!