Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica nagycica?

Kiscica nagycica?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy van egy 9 éves nőstény cicám. Világ életében egyedüli cica volt, nem is tűrt meg más állatot maga körül, most viszont jött mellé egy kiscica, akit komolyan féltek tőle.


Kicsit a nagyról:

9 éves, nőstény, eddig kétszer szült. Az első szülésénél minden rendben volt, de már akkor is, olyan 2 hónap elteltével zavrta, durva volt a kicsikkel. A második szülésénél a kicsik halva születtek, az anya nagyon beteg lett, de szerencsére az állatorvos meggyógyította. Azóta nem szült, de nem tudom hogy ivartalanította is az orvos vagy más oka van. Azóta nyaranta túlságosan is nyafogós, kedves, télen viszont olyan mint régen volt.

Eléggé vadóc természetű, még így ebben a szép korban is félelem nélkül nekitámad a németjuhászunknak.

A kicsiről:

2 hónap körüli, kan cicus, nagyon kíváncsi de nem játékos. Csak alszik és eszik egész nap. Kedves, imádnivaló még a kutyussal is jól kijön.


Éppen ezért félek. A kicsi túl kedves, jámbor a nagy pedig nagyon is vad, védelmező.

Fúj és morog. Olyan fenyegetően nyávog, ahogyan még soha nem hallottam. Még én is megijedtem tőle. Attól félek simán eltépné annak a kis csöppségnek a torkát.

Egy ilyen kirohanása után (ami általában akkor van ha a kicsi megmozdul, elindul, eszik) még ránk, emberekre is morog. A karom tele van karmolásokkal, teljesen kiszámíthatatlan lesz. Egyik pillanatban még úgy néz ki nyugodt és simogatható, a másikban már a karomat tépi.


Segítsetek, vajon összeszoknak valaha?

Pár hét múlva jön majd még egy kicsi, az nőstény lesz. Ha ezzel összeszoknak akkor azzal majd kezdhetem elölről? Egyáltalán összeszoknak valaha? :/



2014. okt. 5. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen vadóc macskám, 3 hónap volt mire megszokta az új macskát, utálja most is, de már nem megy neki, nem fúj rá, csak kerüli. Most újabb macskánk lett, ezzel is ugyanolyan, 1 hónap eltelt, már kevésbé vad, nem veri meg, de még morog rá, meg ránk is.

Az ilyen macska nem szereti a társaságot, egyedül kéne tartani... neki az lenne jobb. Minél több macska veszi körül annál rosszabb neki.

Én ezt úgy oldom meg, hogy ennek a macskának külön szobája van és kijárós. A többi meg nem. Így jól elvannak.

2014. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
nem fognak összeszokni,találj ki valamit hogy ne tartózkodhassanak egy helyiségben.
2014. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy szobában vannak. A nagy alszik a széken, a kicsi az ágyon.


Eddig még jó, mert ott voltam és közéjük álltam ha a kicsi ismerkedni akart, de nagyon félek hogy bántja. Annyira ellentétek.. És az a kicsi olyan kis gyámoltalan, törékeny.. :/


A másik kiscicát kénytelen vagyok elhozni, vagy agyonütik.. én pedig inkább szenvedek, hogy szeparáljam őket minthogy ezt hagyjam :/

2014. okt. 5. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi macskánk is ilyen, simán meg fogja szokni.

Most meg van sértődve, vadóc, dacos, és vásott, de ez alább hagy majd idővel. Lényeg, hogy ugyanúgy kell vele is foglalkozni, a heppjeit figyelmen kívül hagyni, és nem elhanyagolni. Teret kell hagyni a két macskának, hogy kikerüljék egymást, külön kuckóhely, külön kajáltatás, külön almos, a többit meg megoldják ők maguk.

Nem fogja a nagy összemarni a kicsit, és megszokja majd, ha tér és idő van nekik hagyva, bár spanok valószínűleg nem lesznek. Nekem egyik macskám pl. megszokta a kutyát, ha bent vannak megférnek egymás mellett, bár azért fúj rá ha a kutya túl közel van, de semmi több.

Amikor viszont a kutya kint van, a macska kis méregzsákként morog, és ugrál köpködve az ajtóüvegnek, nem akarja beengedni a kutyát.

2014. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

annyit még, hogy a macskák emberi módon szeretnek, és időlegesen ki lehet esni náluk a pikszisből azzal, ha új jövevényt hoz a gazdi a házhoz, merthogy féltékenyek a családban betöltött helyükre.

Ezért a legjobb stratégia egy ilyen helyzetben, ha tapasztalják, hogy irányukban sem lett kisebb a gazdi figyelme és gondoskodása, még a dacosságuk ellenére sem.

2014. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hogy megszokja majd, ha szeretni nem is fogja.

Persze szeretgetve ugyanúgy van, hiszen 9 éve ő a kis kedvenc, az életem felét velem töltötte :')


Még attól félek, hogy annyira megsértődik, hogy esetleg elmegy a háztól. Azért is jött a kicsi, mert hetekig nem jött haza a nagy. Félek, hogy újra megteszi, de már nem jön vissza :/


A nagy kijárós, szabad állat, a kicsiket bentinek tervezem. Amint elérik a kort ivartalanítva is lesznek:)

2014. okt. 5. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a nagy hetekig elment, akkor át kell gondolni az etetést, lehet, hogy valami hiányzik neki, nyomelem, vagy vitamin, vagy hús amire vadászott, de valószínűleg nem teljes értékű az étrend.
2014. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg fogja szokni a kicsiket, viszont, ha nem ivartalanitotta a doki a 2. alkalommal (ennek jo lenne utanajarni) akkor siman lehet, hogy azert olyan ideges a termeszete, mert valami baja van - a ciklikussagbol amit emlitesz, azt gondolnam, valami hormonalis.

(ciszta a petefeszeken, akarmi... Orvos tudna megmondani)

Szoval, siman lehet, hogy nem ilyen a termeszete, csak valojaban nem is teljesen egeszseges.

2014. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!