Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen vizsgálatok várnak ránk?

Milyen vizsgálatok várnak ránk?

Figyelt kérdés

Régóta köhög a macska, több sikertelen kezelési és gyógyszerezési kísérlet után elszántam magam, hogy elvigyük a macskát röntgenre, hogy kiderüljön, mi is a baj igazából odabent.

De vajon mire számítsunk? Ugye nem akarnak majd rögtön két röntgenfelvételt csinálni mindkét tüdőlebenyről? Ezenkívül, nyilván nem csak abból fog állni, hogy megröntgenezik, hanem el kell majd mondanom, hogy mióta köhög, hogyan, milyen gyakran, esetleg megtapogatják, meghallgatják, ezért kérhetnek pénzt? Vagy még milyen vizsgálatokat végeznének el? Vérvétel?



2014. okt. 24. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérnek pénzt a vizsgálatért,de ez az összeg elenyésző.A vérvétel kérdéses,de tüdőbajnál nemhiszem,hogy az lenne az elsődleges megoldás.
2014. okt. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, de ne rögtön röntgenre, hanem meséld el az orvosnak a tüneteket, és ő megmondja hogy mit kell ilyenkor csinálni, és menyibe fog kerülni. Ezért persze még nem kell fizetni, ezt telefonon is meg tudod beszélni a dokival.
2014. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Háromszor vittem el orvoshoz :)))

Végül az utolsó mondta, hogy vigyük el röntgenre, ha akarjuk, mert azzal biztosabbra mehetünk, nem kell találgatni.

Hát ma elvittük, végül is, nem számítottam annyira más diagnózisra, persze, gyártottam a szörnyűbbnél szörnyűbb elképzeléseket halálos betegségekről, de a szívem mélyén valahogy éreztem, hogy az asztma, és bronchitis lesz ludas. A felvétel alapján rögtön meg is mondták, hogy ez az. Kapott injekciókat, gyógyszereket, végül 12 000-rel könnyebben jöttünk ki.... Hogy vajon használni fog-e, nem tudhatjuk.

Most majd vissza kell mennünk egy hét múlva ,,kontrollra", hogy ez azt jelenti, még egy pár ezret kisajtolnak belőlünk, nem tudom...

2014. okt. 27. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az orvostól függ mert tőlünk a vizsgálatért sem kértek pénzt, de még a kontrollért sem. Csak az injekciókat kellett kifizetni, meg egy szemcseppet, illetve egy krémet. 6000 Ft volt. Egyébként az én cicámnak még egészen kicsi korában 4 hónapja volt egy balesete. Az anyja leejtette, és a gerincén megütött egy pontot, ami a macskák sajátosságainak köszönhetően azzal járt, hogy a szemgolyója folyamatosan növekedett. Nagyon meg voltunk ijedve, meg képzelheted, hogy hogy nézett ki a cica, de a doki azt mondta, hogy az injekciók után 50%, hogy a szeme az eredeti méretére csökken, ha nem, akkor meg kéne műteni, de mivel a cica túl kicsi azt nem élné túl, és el kéne altatni. És képzeld, hogy a következő napokban rengeteget javult, És mostanra teljesen egészséges, azt leszámítva, hogy a beteg szemére vak. És a doki nagyon sajnálta, rengeteget vizsgálta, egyszer még minden bejelentés nélkül házhoz is jött, hogy kipróbáljon rajta egy krémet, és semmiért nem kért pénzt, csak a gyógyszerekért, pedig ha kéri, akkor ki tudtukk volna fizetni. Szóval szerintem ez abszolút attól függ, hogy az

állatorvos szívéhez mennyire állnak közel az állatok. Bocsi, ha egy kicsit sokat meséltem.

2014. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem baj, hogy sokat meséltél, szívesen olvastam :) Szegény cica! A lényeg, hogy jól van a körülményekhez képest. Végül is azért, hogy megtapogatták, meghallgatták, nem kértek pénzt tőlünk se, csak az injekcióért, meg gyógyszerekért.
2014. okt. 28. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!