Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lelki. Ugye nem lesz...

Macska lelki. Ugye nem lesz maradandó lelki hatása?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy összevitatkoztam a párommal, mire én jól megsértődtem, és nagy zokogás közepedte szaladtam volna át a másik szobába, de a párom próbált átölelni én próbáltam kinyomulni, és a cicánk meg azt hihette, hogy bánt engem (és én vagyok az első számú gazdija)és nekiugrott a páromnak, elég rendesen össze is karmolta. Párom meg ugyebár reflexből lelökte magáról, hiszen fájt neki. A macsek valami iszonyatos "sátánmacskája" hangon nyávogott, elrohant, de előtte odapisilt, ahol ez az egész történt, és utána végig amerre ment, a fél lakás tiszta pisi... Utána ha a párom a közelben volt, ment felé többször is, és fújtatott rá, olyan volt, mintha újra neki akart volna támadni: tág pupilla, ugrásra készülődő beállás. Meg nekem is fújt, de csak a pupillái voltak tágak, nem állt be támadóba. Aztán nekem viszonylag hamar engedte magát megközelíteni és megsimogatni, párom nem is próbálta.

Szóval nagyon nagyon durva volt az egész, főleg a pisilés miatt ijedtem meg nagyon, azt hittem először, hogy rálépett a párom, de a stressz miatt, illetve miattam... :(

Aztán ahogyan látta, hogy én is már lenyugodtam, még 1x-2x ment volna a párom felé, de rászóltam, és nem támadt neki, kis idő múlva pedig már simán elvolt mellette. Ez tegnap este volt.


Viszont: azóta minden kis zajra kapja fel a fejét, ez miatt nyugtalannak tűnik. Este pedig tisztára olyan volt, meg most is, mintha őrizne, eddig se sűrűn mozdult mellőlem, de most mintha többet lenne velem. Velem játszik, egyedül most nem annyira, ül mellettem és várja, mint a kaját, hogy mikor emelem meg a játékát. Étvágya jó, és láthatólag nem ideges, most is éppen alszik, meg közben simizem és dorombol.


Annyira sajnálom és féltem szegényt, lehet, hogy én fújom fel, de félek, nehogy valami lelki baja legyen, vagy bebolonduljon ezek után, mikor már épp most jutottunk el arra a pontra a nevelésében is, hogy tök jól viselkedik...

Megmarad ez most nála? Mivel tudok neki segíteni?


2014. nov. 15. 13:14
 1/6 A kérdező kommentje:
És azt még elfelejtettem írni, hogy eddig szokta harapdáli a kezemet, és néha ezzel be is tud durvulni, de a tegnapi óta sokkal finomabban, szinte alig fog rá.
2014. nov. 15. 13:15
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Te nem vagy normális... Egy állatot nevelni kell, mégha macska is. Ki az a hülye, aki engedi a macskának, hogy szétharapdálja, és még kb örül is neki?! Meg lelki baj, atyám, fenekecskéjét nem szoktad kitörölni?
2014. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
25%
Milyen fajtájú macsja ez?
2014. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja. Stresszt megerzik es biztos meg is ijedt mind a veszekedestol mind a lelokestol. De azert a tovabbiakba ne hagyjatok hogy tamadjon vagy durva legyen. Ja es igen vannak videok a gazdijukat vedö macsekokrol. Nekem a kedvencem amin a cica megvedi a kisfiut akit kutya tamadott meg.
2014. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal tudnál segíteni, ha nem veszekednétek a cica előtt, mert érzékeny az ilyesmire és nagyon szeret téged. Próbáljátok nyugodtan rendezni a nézeteltéréseket.
2014. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1-es,azzal, hogy szerinted nem vagyok normális, az nem válasz a kérdésemre, nem ezt kérdeztem. Nyilván nem megengedtem neki, hanem egy állat természetes reakciója a gazdája vélt bántalmazására. Nyilván nem örülök, hogy így alakult - persze mindenki magából indul ki. Neked, amúgy, gondolom, nincs állatod, különben meg Te nem írnál ilyen hülyeséget, hogy az állatoknak nincs lelkivilága (lásd menhelyi állatok, vagy szándékos utálomavendéget-cipőbe pisilés, stb.).

És igen, imádom a macskámat, amennyire lehet egy állatot, és törődök vele, amibe a lelke is bele tartozik, ez szerintem nem baj, elvégre sok évig lakunk együtt.


A többieknek köszönöm a segítő válaszokat. Sima házi cica, nagyon sokat foglalkozok vele, és meg van nevelve, soha senkit nem karmolt vagy harapott meg szándékosan, ha a játék hevében mégis előfordul (ami egyre ritkább), akkor azonnal reagálunk rá, ahogy kell. Pont ezért volt ennyire ijesztő, mert inkább "betoji", mint harci amazon. Persze ez egy krízis helyzet volt, nagy energiákkal, valahogy le kellett reagálnia és talán pont azért IS esett kétségbe, mert tudta ő is, hogy ezt nem szabadott volna. DE nyilván állat, akinek nem lehet úgy elmagyarázni a dolgokat, mint egy felnőtt embernek. Természetesen ezután oda fogunk figyelni a nézeteltérések rendezésére.

2014. nov. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!