Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegen cica kérdések (? )

Idegen cica kérdések (? )

Figyelt kérdés

Elnézést kérek a tudatlanságomért, az esetlegesen buta kérdésekért, kevés fogalmam van a cicákról. Kutyás vagyok.

A történet úgy kezdődött, hogy egész egyszerűen besétált egy macska az udvarunkra, aki eleinte félősnek tűnt, de amúgy nagyon barátságos. Megsimogattam, elvoltam vele, aztán ösztönösen a kaja után nyúltam. Kapott egy kis húst meg vizet, a későbbi alkalmakkor kecsketejet is. Most már minden nap itt van. Az az első kérdésem, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy kóbor-e? Itt falun a gazdis macskák is egész nap az utcán vannak. Soványnak nem tűnik, elég ápolt külleme van, emberekhez szokott, de tiltakozik a felemelés ellen. Nem szeretném "ellopni" a cicust, nem szeretném, hogy ideszokjon, miközben valahol várják haza. Viszont beleszerettem, és ha volna rá lehetőség, szívesen megtartanám.

Az pedig baj, hogy adtam neki enni? Egyszer sem sokat, csak nem bírtam uralkodni magamon. Percek alatt bezabált mindent, éhesnek látszott.

Ami aggaszt, az az egészségi állapota. Járás közben mintha húzná a hátsó lábait, és olyan púpos a gerince sokszor. Ha hátul megérintem, legtöbbször odakapja a fejét. Tényleg tapasztalatlan vagyok, minden macska szokott ilyeneket, vagy valami gond lehet?

Illetve érdekes, szörcsögő hangokat ad ki, gyorsan lélegzik. Előfordulhat, hogy valami megfázás féle?

Állatorvoshoz is elvinném, de itt megint felmerül, hogy ha gazdája van, nem akarok belezavarni a képbe, talán többet ártana, mint használna. Mit tegyek? Mit gondoltok?


Ne haragudjatok a regényért, és előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. nov. 19. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Falun a kint tartott macskákkal ez szokott lenni a helyzet, hogy átjárnak bármelyik házhoz például éjszaka egerészni is. Vagy ha már túl idős valamelyiknek a gazdája és már nem eteti mert már járni alig bír, akkor szintén más házaknál keres harapnivalót, mert valahol mindig kapnak valamit, ahogy a leírt esetedben is történt. A macska leírt állapotából arra is gondolok hogy valamelyik házból kihaltak az idősek és a cica teljesen gazdátlan lett. Annak idején falun tőlünk is szoktak "elveszni" macskák, lehet hogy valamelyik gyerek lett az új gazdája, de nem foglalkoztunk vele. De olyan is volt hogy a szülői házhoz járt át a szomszéd macskája, olyankor én is adok neki enni ha éppen otthon vagyok, cserébe dorombol egy jót és továbbáll. A szomszéd szintén nem foglalkozik vele, nem szoktuk vagyontárgyaknak és eltulajdonításnak tekinteni az ilyen eseteket. Mert a macska önként szokott amúgy is dönteni hogy melyik házat választja, tehát nem erőszakkal tartja fogva senki, bármikor elmehet mindegyik háztól. A kutyákkal azért más a helyzet, azok nem szoktak ilyen "közös" állatok lenni.
2014. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ez a helyzet, amit írtál. Csak rosszul érzem magam, valahogy ez nekem furcsa. Nem tudom azt sem, mit csináljak ezzel az állatorvos dologgal. Bár kétlem, hogy bármiféle kezelést kapott volna már, amibe "beleavatkoznék", az sem biztos, hogy látta valaha doki.
2014. nov. 19. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen vidd el állatorvoshoz, azzal nem árthatsz. A szörcsögés nem jó jel, lehet pl. macskanátha is. Doki mindent elmond.

Kérdezősködhetsz, esetleg kiplakátolhatod, hogy megtudd, van-e gazdája. De akár van, akár nincs, csak jót teszel vele, ha gyógyítod, eteted.

2014. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. nov. 19. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám is szürcsög, de ő allergia miatt. Van ilyen tünete a macskanáthának is. Kap injekciót meggyógyul. Vidd el orvoshoz. És etesd. Ha valakinek nagyon hiányozna már végigfutotta volna a falut. Rendes Ember vagy!:)
2014. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!