Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy perzsa 7 hónapos fiú...

Van egy perzsa 7 hónapos fiú cicám. Elkezdet összepisilni mindent. Ha kiheréltetem fog változni a helyzet?

Figyelt kérdés
Voltam állatorvosnál azt mondta várjak egy éves koráig mert ha most kiheréltetem meg fog állni a növekedésben, de hát most még várjak több hónapot? addigra összepisil mindent... amikor otthon vagyunk nincsen vele semmi baj akkor az alomba pisil meg kakil. de amikor egyedül van, akkor erre megyek haza.... :( Nem tudom hogy mi lenne a megoldás. Mert nekem azért tetszett meg hogy benti cica és tiszta. de most hogy ha nem vagyunk otthon és akkor kiteszem, akkor bejár mindent piszkos lesz behozza az ágyra a koszt... stb...

2014. nov. 21. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fog megállni a növésben, ez hülyeség. Lehet, hogy nem lesz akkora, mint ivarosan, de nem fog megállni. Nekem ugyan csak egyszerű házi cicáim vannak, 6 hónaposan lett ivartalanítva a kandúrkám, akkor 32 cm hosszú és 1,9 kg volt, most 2 éves, 51 cm hosszú és 4,1 kg, és nem kövér, nem hízott el. Nőni fog az még, ne aggódj, a jelölgetés meg folytatódni fog, ha nem ivartalaníttatod.
2014. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy hatalmas tévhit, sok orvos nincs ezzel tisztában sajnos. Pont hogy a korai ivartalanítástól nőnek nagyobbra. Vidd el ivartalaníttatni, nem érdemes várni vele.
2014. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keress egy másik orvost.

Én perzsákat tenyésztek és 3 hónapos korukban vannak ivartalanítva,felnőnek hidd el :)

Nekem egyébként nem jelölésnek tűnik a cicád viselkedése,inkább bosszú mert egyedül van.De ettől függetlenül ivartalanítás és lehet változik a helyzet.

2014. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon profi macskás állatorvosunk van, ő azt mondta, hogy a benti cicákat 6 hónaposan érdemes ivartalanítani, még mielőtt jelölgetni kezdene. Ha kiherélteted, elvileg hamar leszokik a jelölgetésről.
2014. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!