Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica láz mérés? Magas láz...

Cica láz mérés? Magas láz következményei?

Figyelt kérdés

Cicám beteg, voltunk orvosnál is, kapott lázcsillapítót, megvan a betegség is, úgyhogy nem ez a kérdés, doki azt mondta, idő kell, míg helyrejön.

Szóval van egy 2,5 hónapos cicám, aki lázas. Ezt már kezelik, de még mindig nagyon meleg. A hónaljánál mértem neki lázat (nem akarom a végbelébe dugdosni), ott 40,33 lett az eredmény. A cica összegömbölyödve alszik, így dugtam be neki a lábához. Ez mennyire fals eredmény? Végbélnyílásban mérve alacsonyabb vagy magasabb hőmérsékletet mértem volna? Mégegyszer, a cica összegömbölyödve alszik, úgyhogy elég meleg van ott bent.

Másik kérdésem, hogy ilyen magas lázzal meddig lehet várni? Ma reggel lázasodott be, valamikor hajnalban történhetett, de ennél magasabb volt, közel 42 fok. Azóta lement 39,65re, most megint fel 40,33ra. Holnap újra megy dokihoz. Mennyi idő az, ami már ilyen mértékű láznál a sejteket rongálja? Közben folyamatosan hidegvizes törölközös borogatásr kap, mit tehetnék még? Gyógyszert most 24 óráig még nem kaphat.



2014. nov. 23. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A cicák testhőmérséklete magasabb, mint az embereké, a láz csak 39 fok fölött kezdődik. Ha megkapta a megfelelő gyógyszert remélhetőleg jobban lesz hamarosan. Hogy vagytok???
2014. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy átlagban magasabb, de a 40 fok felett már veszélyes. A cicával ma megint voltunk, mivel nem ment le a láza, injekcióban megint kapott egy nagyobb adagot. Fél óra múlva már rosszalkodott, a láza is lement, úgy tűnik, csak nem volt elég az első adag, de remélem már minden rendben lesz. De azért a doki is meglepődött, hogy ennyire nem hatott az első adag.
2014. nov. 24. 17:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a cica egy befogadott cica, valószínű, hogy gázolás vagy verés hatására a gerince sérült, a hátulja lebénult. Most már tudja mozgatni a hátsó lábait, igaz, járni még nem nagyon tud, de a dokival egyelőre reménykedünk, hogy egy kezeléssel 100%san helyrehozható. Ennek a sérülésnek, a gerince környékén lévő gyulladásnak köszönhető a láz is, így amíg az le nem megy, addig számíthatunk hőingadozásokra, láz esetén ismét kap lázcsillapítót. :)
2014. nov. 24. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Tejóég szegényke!!! Jó, hogy befogadtátok.
2014. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom régi a kérdés, de az állatok testhőjét KIZÁRÓLAG VÉGBÉLBEN mérjük! Máshol fals eredményt ad, remélem a dokidnak volt annyi esze, hogy nem a te szavad alapján gyógyszerezte be...hanem ő maga is meggyőződött róla és megmérte normálisan a cicának.
2020. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!