Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szökős cica. Hogyan lehet...

Szökős cica. Hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy lassan fél éves macskuszunk, csak úgy idetévedt hozzánk, mi pedig befogadtuk és behoztuk teljesen benti cicának (nem vagyok a kijárás híve, annyi veszély leselkedhet rá). A gond az, hogy kertes házban lakuk és ahogy közlekedünk mindig lesben áll a bejárati ajtónál és kiszaladna ha nem csípnénk nyakon, szinte már gugolva kell ajtót nyitni és elkapni. Volt már, hogy nem sikerült és kertből kellett visszahozni, szerencsére nem szalad nagyon, csak "üget" és még nem indult a kerítéslécek között kifelé, de félek, egyszer ő lesz a fürgébb és átmegy a szomszédba stb.

Volt már cicánk, ő fajtiszta volt és sosem volt kint, még a tenyésztőnél is lakásban volt, ráadásul amikor ő volt kicsi még lakásban laktunk, max. a folyosóra tudott volna kiszökni, de nem is akart sose.


Lehet azért akar a mostanink kimenni, mert emlékszik a kóbor időszakra? Mit tegyünk, hogy ne görcsbe rándult gyomorral nyissunk ajtót? Le lehet valahogy szoktatni?


Köszi a tippeket, előre is!



2014. nov. 26. 11:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

8. sebaj, max. másoknál hülyék vagyunk. :)

Azoknál akik nem értik: egy tenyésztőtől elhozott cica megáll az ajtóban és nem megy tovább, mert így szokott hozzá. Egy ilyet sose engednék ki.

Azt amelyik hozzám tévedt valahonnan a pusztából és állandóan az ajtó előtt ül sajnálom és igenis ha lenne rá lehetőségem -persze nem az M0-ás mellett- kiengedném.

Amikor olyan házban laktam ahol 3 ajtón kellett kimennie az embernek a kijárós cicámat kiengedtem úgy, hogy közben én is a folyosón álltam hogy ha kell finom falatokkal visszahívjam. A 3 hónaposan mama mellől elhozott mindentől megijedőset meg soha. Az előbbit levittem a kertbe és kiengedtem a másikat meg nem.

Szerintem a macska jelleme és igénye is kellene hogy befolyásolja azt, hogy mit engedünk neki és mit nem.

Ugyanakkor természetesen mindenki azt csinál amit akar és mindenki saját maga dönti el, hogy mit csinál és az milyen érzéseket vált ki belőle. :)

2. voltam .. epedve várom a lepontozásokat :D :D

2014. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!