Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicának mennyire elég,...

Benti cicának mennyire elég, ha csak (jó minőségű) száraztápot kap fő eleségként?

Figyelt kérdés

Kap mellé rendesen friss vizet, néha egy kis jutalomfalatot, kb heti egyszer pár falat főtt húst, amikor mi olyat eszünk, hogy tudok belőle adni, hagyom, hogy megkóstolja azokat az alapanyagokat, amik nem ártanak neki, de tartok tőle, hogy ez nem elég változatos, mit gondoltok?

Ti adtok nedves tápot (konzervet/alutasakosat) a macskátoknak, vagy "főztök" neki külön?


2014. dec. 8. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mi neked a jó minőségű. Milyen száraztáp?
2014. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Select Gold. A másik kérdésem, hogy érdemes-e felváltva adni a Select Goldot és mondjuk Real Nature-t, vagy inkább csak egyfajtát adjak?

+ kihagytam, hogy egy kis laktózmentes tejet is szokott kapni (kb heti kétszer annyit, amennyit egyszerre megiszik, épp csak egy ujjnyit egy pici tálkában)

2014. dec. 8. 23:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Az én benti cicáim is szárazat kapnak, néha, mondjuk heti1x vagy csak kéthetente kapnak konzervet vagy alutasakosat.
2014. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát azért távolról sem tökéletes.


A legjobb, amit megadhatsz a cicádnak, az a hús. Nyersen is adhatod ha nem disznóhús vagy vadhús, de kicsit meg is főzheted, ha nagyon biztosra akarsz menni. Plusz belsőségek, szív, máj, akármi, esetleg a csontosabb részek, nyak farhát.


Ha nem tudsz neki húst adni (vagy nem akarsz), akkor ha van rá lehetőséged, minél jobb (és általában sajnos drágább), minél több húst tartalmazó tápot adj neki, ez lenne a lényeg.


De visszakérdezek:

Miért NE kapjon konzervet is?

2014. dec. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Semmi kép sem jó. Mint ahogy az sem jó ha csak konzervet kap kel neki rendesen hús is nem csak néha napján ha olyan maradék van..
2014. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
47%
Ember a macska ragadozó húson kéne élnie!!!!!! Na jó mondjuk a táp is kel neki de akkor is hús evő állat..
2014. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a cak hús nem jó étrend, a táp kiegyensúlyozottabb. A természetben is megkóstolja a füvet, az egerek gyomrában lévő magokat is elfogyasztja, ezt a csirkemell nem pótolhatja. A máj meg egyenesen káros, ha nem csak csemege, mert túl magas az A-vitamin tartalma, függőséget okozhat.

A nedvessel több bajom is van: drágább, macerásabb, megromolhat, szagos, maszatol, és legfőképp azonos időben kéne neki mindig adni, ami a munkám miatt nem megoldható. A száraz viszont egész nap kint lehet, elég ha utántöltöm (szerencsére a cicám tud mértéket tartani).

2014. dec. 11. 10:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem benti cicát elég macerás nyers hússal és belsőségekkel etetni mivel szanaszét hurcolja az egész lakásban. A select gold magas hústartalmú táp, nem whiskas szintű reklámkaja. Egyébként az én cicáim nem eszik meg a húst se főzve se nyersen, nagy ritkán csipegetnek a csirkemellből, de ennyi. Valahogy nem igénylik. A belsőségektől meg amugy is ódzkodom, mert a kutyusom múltkor rosszul lett a zuzától és nem egy ilyen esetről hallottam már. A mai boltban kapható nyers hús pedig nem olyan mint régen, fel van fújva, ki tudja mit evett életében az adott csirke vagy marha, milyen allergéneket hordoz. Gyakori hogy a csirkéket halliszttel tömik, amire sok kutya és macska érzékeny. A nyers etetésnél pedig a férgesség gyakrabban előfordul, ha nincs lefagyasztva a hús normálisan. Szerintem sokkal veszélyesebb mint táppal etetni. Biztos van akinek beválik mert sok helyen ódákat zengenek róla, főleg kutyás körökben, én nem vagyok ellene, de nem hiszem hogy kellemes látvány amikor a macska a reggel kapott belsőségeket huzigálja az ágyadban még másnap is.
2014. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy csak húst, de a fő a hús. Te is írtad, hogy adtok neki ezt-azt még külön, az jó.


Meg miért húzgálná a húst a lakásban össze-vissza?! Ezt fel nem foghatom. Mitől más a hús ebből a szempontból, mint a táp? A tápot is széthordhatná a lakásban, ha akarná. És a tápokat is ugyanabból a "felfújt" húsból készítik. Sőt, a tápokba pontosan, hogy a legrosszabb húsnyesedéket és szemetet rakják, tisztelet a kivételnek. Te pedig adhatsz saját kezűleg olyan minőségű húst is neki, amilyet csak akarsz.

2014. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt hogy miért húzgája szét ne tőlem kérdezd hanem a cicáktól, de érdekes módon a húscafatokat még játékra is hívják a macskáim és órákon keresztül dobálóznak vele :D Én halas táppal etetek, ami nagyon jót tesz a szőrminőségüknek és szépen kiizmosodtak tőle. Sajnos azt nem tudnám megoldani hogy nyers halat adjak nekik, mert félek a szálkáktól, a szálkamentes halak ára pedig az egekben, illetve el sem tudom képzelni vajon azzal mit csinálnának a házban. Valószínűleg nem minden cica ilyen szétpakolós, de nem mindenkinek jó a nyers etetés. Akinek beválik annak beválik, de véleményem szerint nem kell mindenkire erőltetni. Egy igazán jó minőségű táp is megfelelő a legtöbb esetben.
2014. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!