Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes-e ivartalanítani?

Érdemes-e ivartalanítani?

Figyelt kérdés

A mi cicánk, kb. másfél éves (menhelyi cicus, ezért sajnos nem tudom pontosan) nőstény macska. Gondolkodtunk az ivartalanításon, hogy érdemes-e a helyzetünkben. Budapesten, a belvárosban élünk, földszinti lakásban, ám mivel az ablakot legtöbb esetben zárva tartjuk, így nagyon elkóborolni nem tud, ha ki is szökne, akkor az udvarról el nem tudna menni, mivel magas falak és maga a társasház veszi körbe, és a szomszédok valószínűleg összeszednék, ha látnák kóborolni kinn, mert ismerik. Gyakorlatilag a szökés esélytelen, más macskákkal így nem érintkezik, ezért a vemhesség és a különböző betegségek, amiket elcsavargáskor összeszedhetne, ki vannak zárva. Másik oldalról ott van az, hogy egy ilyen műtét azért megterhelő szerintem, és nem vagyok biztos benne, hogy ilyen körülmények között szükséges-e feltétlen kitennem ennek a cicámat. Harmadrészt viszont tartok azoktól a betegségektől, amik az ivaros macskákon jelentkeznek a megtermékenyítés hiányában, valamint a bagzási időszakban nem tudunk aludni. :)


Ebben kérném segítségeteket, érdemes-e ezek alapján ivartalaníttatni?



2015. jan. 22. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Többféle komoly betegséget (gyulladás, daganat) előzhetsz meg ivartalanítással, amik szintén meglehetősen "megterhelőek", illetve a macska nem érzi jól magát, amikor éppen ivarzik, de nem jön egy kandúr sem. Szerintem ez a felesleges vágy és a megelőzhető betegségek indokolják az ivartalanítást a ti esetetekben. Természetesen nem feltélenül szükséges és attól függetlenül, hogy ez egy rutin műtét, bármi történhet, de abban az esetben is kockázatnak van kitéve a macska, ha nem végeztetitek el. Én megcsináltatnám, minden állatom ivartalanított.
2015. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk volt 2 nőstény akik nem lettek ivartalanítva, az egyik minden tüzeléskor menstruált, véres volt tőle kis foltokban minden. A másikkal ilyen nem volt, de egyfolytában nagyon hangosan nyávogott olyankor, éjjel még a szomszédok is átjöttek hogy hallgattassuk már el... :/

Szóval mindez megelőzhető, ahogy a betegségek is... szóval ivartalaníttasd szerintem. Te is, macska is jobban jár.

2015. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Termeszetesen erdemes.

Kevesbe megterhelo a mutet, mint a folyamatos viszaivarzas. Mind a macsknak, mind nektek.

2015. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
A cicák akár 2 hetente is tüzelhetnek, óriási hanggal, ajtókaparással, vicces dolgokkal, hogy kandúrhoz jussanak. Szerencsétlen nem tudja, hogy kb. 0% esélye van, de a hormonok viszik. Én mindenképpen ivartalaníttatnám, márcsak a nyugalmam kedvéért is....
2015. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha van idegzeted a tüzelést végighallgatni.....Enyém csak egyszer tüzelt, de borzasztó volt.
2015. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Minden állatot a körülményektől függetlenül érdemes ivartalanítani. Azok az ivaros nőtények, akik nem vemhesülnek, folyamatosan tüzelnek 2-3 hetente és ennek következtében nagyon gyakori a gennyes méhgyulladás kialakulása, ami egy súlyos és életveszélyes állapot.
2015. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Katica71 ***** válasza:
Én is ivartalaníttattam a cicusom (előtte voltak kölykei), azóta neki is, meg nekünk is jobb. Sokkal nyugodtabb, hízelgőbb. Egyetértek minden előttem szólóval, ivartalaníts:)
2015. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes. (Menhelyeken egyébként nem ivartalanítási kötelezettséggel szokták eladni?)
2015. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Tegnap délután ivartalanították a nőstény 5 hónapos kiscicánkat, este még nagyon rosszul volt az altatótól, bágyadt, dülöngélt, reggelre viszont már kiment belőle az altató is, eszik, dorombol, ugrálni is próbál (persze ezt nem hagyjuk a sebe miatt), játszik. Biztosan megviselte kicsit, de az eredménytelen tüzelés, és esetleges betegségek sokkal rosszabbak lennének.
2015. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

A menhelyen azt mondtak, hogy ha benti cicának tartom, akkor nem kell a kötelezettséget aláírnom, bár ők is javasolták. Meg eddig még nem bagzott nagyon, valószínűleg nem volt ivarérett, bár másfél évesen már ideje.

2015. jan. 24. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!