Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenki ennyire stresszel...

Mindenki ennyire stresszel mikor megkapja a macskáját?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy macskát. Még kölyök, de már nem annyira pici. Hazahoztuk, egyedül maradtam vele, tisztára stresszeltem, hogy minden jó legyen. Olyan szinten, hogy nem tudtam kon centrálni a napi rutinkra se (mosogatás, söprés, stb). Szobacica lesz egyébként. Felment a radiátorra erre beszorult a lábujja. Legalábbis asszem, mert nagyon panaszosan nyávogott és leeresztette a fejét. Megpróbáltam megmozdítani, de belém kapott. Aztán picit megtoltam a fenekét, és akkor előre mászott, azóta nincs baja. most megint evett, pisilt,és utána odajött, és dorombolva ostromolt a hízelgéssel. Gondolom akkor nincs komoly baj.

Valamiért evés után mindig megkapargatja az almot... mit keres?:)

Tisztára stresszes lettem ettől az egésztől, nem tudok feloldódni, de nem tudom, hogy mitől félek. Elg különös, hogy az életem már nem lesz olyan, mint előtte, hiszenot van ez a cica. Talán ettől is félek. Ugyanakkor minden erőmmel azon vagyok, hogy mindenkinek jó legyen. Ez normális? Nem tudom mit csináljak, vegyek be egy xanaxot? nagyon negy felelősséget érzek, de meg akarom csinálni... :) Félek, hogy ha holnap egyedül hagyom pár órára, arra jövök haza, hogy magára borította a cukrot, legyalulta a konyhai polcot, behány a kanapé alá... pedig komolyan felkészültem erre az egészre, gyakorlatilag hónapok óta csak erre készülök, mindent elolvastam, mindent beszereztem. HELP, valaki nyugtasson le!!! :D


2010. febr. 15. 23:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok cicám volt már, de ennyire stresszelni... Ehhez gratulálnom kell :)

Semmi baja nem lesz a cicusnak, ha van alom,játék,kaja,víz és egy kis hely,ahol aludhat. Ne görcsölj rajta, nem kell minden percét figyelni. El van magával és a cicákat nem kell félteni.

Az enyémeket bent hagyjuk órákra a lakásban...alszanak :D Egész végig.Ha meg van mindene,ami kell és néha szeretgeted. Minden rendben lesz.

Egy cica annyira nem változtatja meg az életed. Mi lesz, ha gyereked lesz? Akkor mennyire fogsz stresszelni? :)

2010. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 bibi05 ***** válasza:

nyugi, persze felelosseg, mint egy kisbaba, szeretned, hogy minden jo legyen, de igy hamar kikeszulsz ha ennyire rastresszelsz, igy szerintem nem lesz jo hosszutavon, nyugodj le, spontan mindent, fel szemmel figyelsz ra, nem lesz semmi baj meglatod. csak nyugi, a cica nem izgul ennyit azon, hogy vajon neked jo lesz-e a kanape alol az ajandekot torolgetni, jatsz vele szeresd alom, kaparofa enni inni es boldogcica lesz na meg az oltasok is fontosak, de ezt biztos tudod.:)

csak nyugisan :D

2010. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ne tojjál be!:) Velem is ez volt, amikor megkaptam az első cicámat, pedig egész életemben egy cicára vágytam. De akkor szinte megfojtott a felelősség érzet. Ki fog alakulni, meg fogod ismerni a gyengéit, mire kell majd vele vigyázni (ha lesz egyáltalán olyan), mit kell eltenni előle stb. Az elején több időt kell vele töltened, hogy kiismerd, később pedig egyre inkább úgy élhetsz, mint azelőtt, csak lesz még egy nagyon kellemes bónusz az életedben - Ő!:)
2010. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

persze, tudom... gyerekkoromban meghalt pár állatom, és asszem azokat a rossz élményeket a mai napig hurcolom magammal. ezért félek ennyire.

... de azért kb úgy érzem magam, hogy abból, amit én most átélek, egy fél bridget jones filmet meg lehetne írni... :D

első: hát ez az, mi lesz ha gyerekem lesz??:D


szerencsére amúgy nem hányt meg semmi. egy olyan helyről jött, ahonnan el kellett paterolni, mert a család fele kiutálta. van oltási könyve, két oltás van benne. féreghajtót is kapott. de ennél többet nem tudok róla, nehezen kommunikáltam az eddigi gazdájával, de persze akármikor felhívhatom. ivartalanítva is van, és az alomba is pisil-kakil elsőre.

de miért turkálja?

2010. febr. 16. 00:03
 5/20 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz veletek semmi gond :-)

Amúgy én az első macsekomat 26 évesen kaptam (4 éve), majdnem ugyanezt csináltam mint te :-D de megismertük egymást, kialakult az életünk és minden olyan simán ment (és azóta is), hoyg csak nevetek az akkori paráimon :-))

Különben meg tiszteletre méltó, hogy ilyen felelősségteljesen állsz hozzá.

2010. febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Még fel kell,hogy mérje a terepet és kis idő után a magáévá érzi majd.Neki is uj ez a helyzet.Én a konyhába nem szoktam egyedül kiengedni,ne pakoljon.A szobába minden törékeny biztonságba.A virágokat mind megette,arra nincs már gond.Én is stresszeltem,mai napig nagyon figyelmes vagyok vele.Lassan 1 éve itt van.Az alomba a miénk is szokott csak ugy kaparni.Remélem segítettem.Ha van valami kérdésed várom.
2010. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek... igyekszem normálisan hozzáállni... felelősségteljesnek is lehet nevezni, de ez már azért túlzás :D inkább idegbeteg, elmeháborodott hozzáállás.. :D más a gyerekéért nem stresszel ennyire. remélem minden oké lesz. a konyhából nemtom kizárni, mert egy helységben van a szobával.
2010. febr. 16. 00:27
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez aranyos, jót mosolyogtam. Nyugi, nekem egy négy hetes cicát nyomtak a kezembe, azt sem tudtam, mit kell csinálni egy ilyen csecsemővel. Első két-három nap még én is aggódtam, aztán szépen kialakult minden magától. Olvass el sok macskás honlapot, onnan minden infóhoz hozzájutsz. Az alomkaparás pedig teljesen normális dolog, a cicák a természetben betemetik a végterméket, és ez az ösztön a szobacicáknál is megmarad, ezért kapirgál.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

az éjszaka eléggé szeszélyes volt. sokszor bejárta a kaja-radiátor-gazdi ágya kört, állandóan felébredtem, előszor csak a fejem mellett ült és dorombolt, aztán többször átgyalogolt rajtam, majd befeküdt olyan helyekre takarón amijól besüpped (térdhajlatomnál, két térdem közé, stb:). szóval aludni nagyon nemtudtam... ti hogy alszotok szobacicával?

én nem mertem mozogni, nehogy zavarjam szegényt, vagy ráfeküdjek... :) végül, mikor a térdhajlatomban feküdt (én jobb oldalamon, de már nagyon kényelmetlen volt), egyszerűen fogtam, és átemeltem a takaróval együtt a másik oldalra, én meg megfordultam :)

nem akartam szegényt kirúgni az ágyból, fázós cica, szőr nélküli fajta.

2010. febr. 16. 14:05
 10/20 anonim ***** válasza:
Szfinx cica?? Akkor bújós lesz, a fázékonysága miatt. Az együttalvást idővel meg lehet szokni, az én cicám majdnem 7 kiló, mikor leoltom a lámpát és elhelyezkedem az ágyban, akkor beugrik és átsétál rajtam hogy a belső oldalra kerüljön. Ott megdagasztja magának a paplant és végre elhelyezkedik úgy hogy félig nekem dől. Innentől már csak akkor van gond, ha én forgolódnék éjjel, ugyanis elég nehéz a 7 kilójával együtt emelgetni a takarót. Magától egyébként alig mocorogna éjjel, úgyhogy ha én nem lenék rossz alvó, észre sem venném, hogy ott van.
2010. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!