Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes macskát beoltani?

Vemhes macskát beoltani?

Figyelt kérdés

Üdv!

Befogadtam egy 8-9 hónapos növendék cicalányt aki úgy tűnik, vemhes.

Nem vagyok híve a kölykök abortálásának, így ez az alom megszületik, és később lesz ivartalanítva őkelme. ( az egész kismacska-ügy a dokinál derült ki, még nem is látszik rajta)


Viszont a cica szerintem semmilyen oltást nem kapott még.

Velem alszik, az ágyam másik oldalán, így nem ártana pl. minimum veszettség ellen beoltani.

( kinti-benti macska lett, de utcára nem megy ki, a területének határa a szomszéd ház kertjéig terjed. annál tovább nem szokott menni, de pl. kóbor macskákkal szerintem találkozhat)


2015. ápr. 1. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, a vemhesség kezdeti szakaszában még lehet oltatni, de inkább a dokit kérdezd meg. viszont ilyen fiatal korban nagy veszélyekkel járhat a vemhesség és az ellés, szerintem sokkal veszélytelenebb lenne mégis most az abortálás és ivartalanítás, de persze a te döntésed.
2015. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A dokitól kérdezd meg szerintem, az a legbiztosabb. Lehet, hogy csak ellés után lehet majd oltani. Féregteleníteni és külső élősködők ellen kezelni viszont biztos, hogy kell, bár lehet, hogy ez már megtörtént.
2015. ápr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor a dokitól elfelejtettem megkérdezni :) -most szabin van-

Talán veszélytelenebb az anyára nézve, ha most műtik meg, de azok a kiskölykök odabenn már élnek.

Bármennyire szeretem a macskámat, de a 3 kicsit kinyírni nem lenne kedvem, erőm, lelkiismeretem.



Féregtelenítés, bolhátlanítás stb már megvolt régen.

2015. ápr. 1. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!