Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek volt rühes vagy szőrtüs...

Hell-ikon kérdése:

Akinek volt rühes vagy szőrtüsző atkás macskája leírná milyen tünetekkel jelentkezett nála a betegség? Folytatás a leírásban, olvasd el kérlek a válasz előtt.

Figyelt kérdés

A macskám nyakán, a jobb hátsó, lapockához közeli részén múlt héten megjelent egy 5 forintos nagyságú seb. Először azt hittem, hogy talán másik macskával balhézott össze. Viszont a seb nehezen akar gyógyulni, mert most napi szinten levakrja róla a varrasodást, viszont a macska nem vakarózik egyébként intenzíven és a szőre sem hullik a teste többi részén. A seb körül sincs kikopva a szőr. 1-2 ilyen látszat vakarózást látok néha.


Megnéztem a tappancsait is, úgy egybe a lábát is áttapogattam újabb sebek után kutatva, néztem egyéb testtájékon a bőrét is és nem találtam mást ezen a seben kívűl, mégis félek, hogy esetleg, hogy esetleg valami rüh, vagy szőrtüsző atka okozta a nyakán ezt a sebet. Félelmem abból indul első körben, hogy a környéken van egy szerencsétlen kutya erősen rüh gyanús, de biztosra senki sem tudja tekintve, hogy nem látta állatorvos az állatot, a gazdái házilag próbálják kezelni, persze eredménytelenül. Teljesen kopasz már szinte szerencsétlen jószág és tele van sebekkel.


A macskám 3 hete volt kezelve Frontline comboval, ennek ellenére lehet, hogy bolhát már sikerült összeszednie, mert kullancsot is szedtem már ki belőle kettőt az elmúlt 2 hétben. Még erre gyanakszom, hogy esetleg megtelepdhetett benne néhány bolha és azért vakarja le a sebről a varrt. Bár erre utaló jelet (bolhaürülék az áll vagy faroktői részen vagy konkrét bolhát) nem találtam.



2015. ápr. 5. 17:41
 1/3 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, hogy ez lehet bármelyik a fő kérdésben említetteken túl? Tekintve, hogy Frontline hatásideje még nem járt le vajon érdemes újra cseppenteni valamivel? Mondjuk keddig még erősen bele lovalhatom a témába, aminek a vége doki lesz, de egy picit még 1 napra szeretnék egy kicsit megnyugodni. (Bizonyos esetekben magamra nézve is hipochonder vagyok, de ha az állataimról van szó, akkor méginkább)


De ha orvos igazolja, hogy rüh, hogy akkor rárúgom a szomszédra az ajtót és ráborítom az asztalt.

2015. ápr. 5. 17:51
 2/3 Cicabarát15 válasza:
Nekem a macskam egyszer rühes lett es a fulen elkezdett lejonni a szor utana hamlott valami a fulerol, de en azt mondom vidd el allatorvoshoz es ad ra kremet es rendbejon hamar!
2015. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Végülis ma elmentünk dokihoz és kiderült, hogy nem rüh, hanem szimpla sérülés. Azt mondta a doki, hogy ahogy gyógyulna a seb, feltehetőleg viszket neki, azért vakarhatja le a varrt a sebről. Kaptunk hámosító krémet, ha megint levakarná.


Valahol sejtettem én ezt, de nagyon rápánikoltam a rüh témára, mert még a macska mellett van három kutyánk is, szóval ha itt felütné a fejét a téma, akkor igencsak pénztárcát tépázna, ha elterjedne köztük a betegség.

2015. ápr. 7. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!