Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska tartása mennyibe...

Egy macska tartása mennyibe kerul egy hónapra?

Figyelt kérdés
kaja,orvos.kiegészitők,alom meg ilyesmikre gondolok

2015. ápr. 16. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a kajája 18 ezer ft kb 5 hónapra a száraztáp és a konzerv ( száraz 10 kg 13 ezer plusz a konzervek alkalomadtán), orvos nincs minden hónapba, de az elején betegeskedett akkor havonta kb 20 ezer ft elment orvosra plusz gyógyszerekre,de ő rossz helyről hozott cica volt tehát különlegesebb eset.. Oltássorozatra kell még számolnod meg ivartalanításra ez orvosonként eltérő összeg, alom olyan 5-6 ezer ft egy hónapra, játékok,sampon,fésű,kaparófa-bútorok stb szintén alkalmi összegek és amennyit a pénztárcád megenged.

Félretett pénzed jó ha van mindig orvosra ha szükséges.

2015. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kaja: én CatChow száraztápot veszek kimérve, 1 kg elég egy hónapra, ez 800 Ft. Konzervből a Real Nature-t veszem (Freshnapf), 500 Ft egy konzerv, 30 napra 15 db kell, tehát 7500 Ft.

Alom: ez sok mindentől függ. Nekünk a szilikonos nem vált be, Biolux almot veszek és hetente teljesen cserélem, így nem lesz büdös. 1 hónapra egy 10 kg-os nem elég, ezért kettőt veszek, de abból marad a következő hónapra. 10 kg alom a piacon 720 Ft (de Auchanban pl. egy ezres, szóval nagyon nem mindegy, hol veszed).

Tehát a minden hónapban biztosan felmerülő költség kb. 10 ezer Ft.

Orvos: benti cicánk van, így évente egyszer megyünk oltatni, ez 6500 Ft volt, ha jól emlékszem (októberben). De orvosra kell félretenni, nekünk egyszer volt beteg (semmi különös nem volt, csak egy kis izületi gyulladás), az orvos majdnem 10 ezer Ft volt a gyógyszerekkel együtt. És ez még tényleg a semmi komoly kategória, egy kezelés meg egy kontroll. Ezen kívül az ivartalanítás drága, de azt is csak egyszer fizeted, nekünk akciósan volt 9500 Ft (nőstény - 3 éve).

Amikor elhozod a cicát, akkor az alábbi költségekkel kell számolnod ezeken felül: alomtálca (kb. 2000 Ft a sima), tálak (3 kell, kb. 500 Ft / db), kaparófa (jó minőségű 6-8000 Ft-tól), játékok (kb. 500-1000 Ft / db, érdemes többfélét venni, hogy lásd, melyiket szereti). Fekhelyet is vehetsz, nálunk mondjuk kapott egy nagy párnát egy puha takaróval, de szerintem az elmúlt 4 év alatt talán kétszer láttam rajta feküdni...

Értelemszerűen idővel mindent cserélni kell.

2015. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon lehet előre megmondani. Vannak alap dolgok (pl kiegészítők, játékok, fekhely, alom, kaparófa, tálkák), amiket csak egyszer kell megvenni, esetleg pótolni, ezeket szerintem nem érdemes beleszámolni, ha mondjuk egy kezdő csomagra számolsz egy olyan 30-40 ezret, akkor abba már bőven minden belefér, és nem is a legócskább minőség.


Egyébként függ a tartástól is, nekem kijárós cicáim vannak, így almot maximum éjszakára használnak, nap közben kint végzik a dolgukat, így egy 10 kilós alom elég szokott lenni akár 1,5-2 hónapig is, hacsak nincs valami hasmenéses gond vagy valami, mert akkor persze nem.

Állatorvos megint változó. Féregtelenítés negyedévente nem nagy cucc, 150 ft egy tabletta, ami 2 alkalomra (azaz fél évig) elég, legalábbis ha a cica 7 kiló alatt van. Ez mellett oltások évente, a kezdő persze duplán megy, az első év húzósabb, ott minden oltásból kell ismétlő. Plusz a külső élősködők, amire nekem legjobban a spot-onok váltak be.

Aztán a kaja is attól függ, hogy mit etetsz. Én szárazpárti vagyok, plusz mellé főrr húst kapnak. Csirke farhátat heti 4 alkalommal főzök neki, a konzerveket nem szívesen adnám. Ez mellett én Acana Pacifica, RC Veterinary Care és Hills táp vesekímélő termékét etetem, mert mind ivartalanított. Ezeket én összeborítom, összekeverem és vegyesben eszik, ez úgy összességében macskánkétn 2-3 ezerre jön ki havonta, minőségi táp, plusz hús. Ez mellé táplálékkiegészítőnek imunerősítő cseppeket adok (Imun Drags, 9000 ft körül van, 4 macskára több, mint fél évig elég, PetVital cseppek, idegvédő, 2000 ft körül, 4 macskára 3-4 hónapig elég)


Ez fölött lehetnek plusz kiadások, amik leginkább állatorvosi költségek, ez a nagyon minimálistól a gatyádat odafizeted kategória is lehet. Ivartalanítás azért ajánlott nagyon, még benti cicánál is, neked és a cicának is jobb, ez kandúrnál 5-15, nősténynél 10-25 között mozog, orvosa válogatja. Hosszú szőrű cicát érdemes néha azért kozmetikushoz is elvinni, hogy kipucolja a szőrét, ez rövidszőrűnél nem olyan nagy gáz.

Amúgy sok minden otthon, házilag is elkészíthető, nagyon jó ötletek vannak fent neten, érdemes körbenézni, fillérekből játékok, kuckók, kaparófák készíthetők. :)

2015. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én kertes házban lakom, kinti cica. húst eszik amit itteni állatkereskedésben veszek neki, így a kaja kijön egy hónapban 1500 ft körül, ennyi a havi költségem rá, persze volt mikor orvoshoz kellett vinni egy kisebb műtétre na az drága volt 10 ezer ft volt, meg a kisebb sérülések fertőtlenítése kezelése néha néha becsúszik de a kenőcs max 1000 ft, alom van 300 ft-ért 5kg spar, szoba cicának játék kaparó ára változó hely válogatja hazsnáltan is lehet de utána alapos tiszítás mert más macska szagát nem szeretik, esetleg házilag barkácsolni
2015. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 cicám van, átlagosan havi 4000 ft-ot költök rájuk, kaja+alom (rendelni szoktam, boltban drágább).

Ivartalanítás 2x 4000 ft volt, oltás 2500 itt, évente kell.

2015. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így előre megmondani, abszolút macskafüggő (az enyém pl csak egyféle kaját eszik meg).

A macskakezdőcsomag nekem kicsivel több, mint 20 ezer volt, ebben volt cicawc, alom, táp, kaparófa és egyéb apróságok.

Az ivartalanítás 3000 volt, de ismerős volt az állatorvos, így nagyo jutányosan elintézte. Amúgy 5000-től a csillagos égig vannak az árak.

Az almot az aldiban vesszük, egy hónapra 2 zsák elég, ez 1500 forint.

A kaja a legtöbb, havonta 10000 minimum, de mint mondtam válogatós és heti egyszer csirkemájt is kap, no meg jutalomfalatokat is.

Ha beoltatod, az még több ezer forint, a féreghajtó és a bolhairtó szer is 3-5 ezer körül van.

Szóval nem olcsó egy cica tartása sem, főleg ha kifogsz egy válogatós, kényes példányt :)

2015. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 savanyújóska ***** válasza:

Full kinti alap macskák (2 darabra):


Szárazkaja - KitKat 1,8kg, 3-4 hét, 1200 Ft

Konzerv - S-Budget, 125 forint/nap

Állatorvos - kombinált oltás, féregtelenítés ~20000/év

Nyakörv/Spot on - 2-3000/2-3 hét (ezt le szoktam sprórolni sajnos, de manuálisan eltávolitom az élősködőket kullancscsipesszel)

2015. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!