Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar a tudtomra adni a...

Mit akar a tudtomra adni a macskám, amikor folyamatosan nyávog, rám néz, és mászkál fel-alá a lakásban?

Figyelt kérdés

Amúgy abszolút nem egy nyávogós fajta, csomószor játszok is vele, mindig van vele valaki, van elég kaja, friss víz, minden megvan neki ami kell.


De néha van, hogy megunja a játékot, elsétál, aztán visszajön nagy szemekkel nézve rám, nyekeregve. Próbáltam már mindent ilyenkor, megsimogatni, tovább játszani vele, vagy csak követni, de semmi sem érdekelte, csak nézett és nyávogott, elmászkált, aztán megint rámpillantva nyekegett tovább.


Mit jelezhet ilyenkor?


2015. ápr. 17. 14:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A kis gyökér :D Tényleg köszönöm a válaszokat! Én elvagyok vele, zavarni sem zavar hogy nyávog, csak véletlenül se szeretném, hogy baja legyen vagy unatkozzon, hátha valaki itt GYIKen tud valami mágikus megoldást vagy indokot... :) Hát akkor "beszélgetek" vele továbbra is.
2015. ápr. 17. 15:22
 12/18 anonim ***** válasza:
Továbbra is tartom hogy szeretne kimenni,hiszen szabadságvágyó ciccmicc,ha meg az erkélyig kimehet,akkor biztosan kíváncsi a világ többi részére.
2015. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok "mágikus " választ. :)

Csak megakadt a szemem azon, hogy "kezded megelégelni".

Igen, tudom, egy senki vagyok neked , érthetően, de ez a senki hatalmasra értékeli már azt az erőfeszítést is, hogy feltetted ezt a kérdést, hogy kiderítsd , mit akar.

Légyszíves, ne add fel! :) Tedd meg ezt érte, hiszen te választottad őt társnak, házi kedvencnek, ő tőled függ.

Vegyél neki egy hámot, olvass utána, hogyan lehet hozzászoktatni, és sétáltatni vele, és próbáld meg ilyenkor kivinni.

Nem csodálnám, ha az ingerszegény környezettől kattanna meg!

2015. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mikor lett ivartalanítva és biztos, hogy mindent kiszedtek belőle? A volt párom nőstény cicáját kétszer kellett ivartalanítani, mert egy kis darab szövet benne maradt.


Az én kandúrom meg hiába lett ivartalanítva (2 nappal az első jelölése után) attól még rámászik a nőstényre.

2015. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is az utolsó hozzászólóval értek egyet. Valószínű a műtétkor bent maradt egy szövetdarabka ami hormont termel és a cicád az ivarzás tüneteit mutatja.
2015. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém tökugyanezt csinálja, mi flangálásnak hívjuk. Ránéz az emberre, nyávog, utána kell menni, járkálni vele, aztán karba venni, úgy dédelgetni. Hogy ez miért jó, ne kérdezd...


Egyébként ugyanígy jelzi, ha be akar menni valahova (ellenőrizni kell időnként minden csukott helyiséget), de akkor mutatja az irányt. Ilyenkor csak flangálni kell vele. És hát beszélget :-)


Persze nyávoghat cica fájdalmában vagy tüzeléskor, de amit leírsz, nem annak tűnik.

2015. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
A mi cicánk is szokta ezt csinálni, általában figyelemre vágyik. Konkrétan a miénk játékra, interakcióra. Ez a mi esetünkben nem azt jelenti, hogy fizikailag játszak vele, csak legyek ott és, hogy hallja a hangomat, meg a reakcióimat lássa
2015. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Műtött lánycicánknak vagy egy gyíkja. Már nem is tudom, hogy honnan kaptuk; olyan 40-50 centi hosszú, zöld gyík, a nyakán tarajfélék vannak, oldalra kicsit kiállnak a lábai.

Naponta többször rámászik ez a cica a gyíkra, beleharap a tarajába, a lábai jobbról-balról a gyík mellett, szépen nyávog, mászkál vele föl-alá. Aztán elege lesz, otthagyja valahol.Nagyon érdekes.

Pedig nincs egyedül, a többiek is értetlenül nézik,hogy mit csinál. De ha véletlenül megzavarjuk, szólunk hozzá, vagy valami, akkor egyből otthagyja a gyíkot.

2015. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!