Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kismacskakat el lehet...

4 hetes kismacskakat el lehet valasztani az anyjuktol? Ha nem, akkor mikor lehet?

Figyelt kérdés
2015. máj. 24. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-12 hetes kortól célszerő, törvény szerint pedig 8 hét.

De egyszerűbb ha leírom az én történetemet. Én 11 hetesen hoztam el a macskámat a gazdájától, az egyik barátnőm pedig már 6 hetesen hazavitte a testvérét. A két macska ég és föld. Az övé karmol, harap és szófogadatlan. Az enyém hallgat a nevére, azonnal szobatiszta lett, nem karmol és harap. Nagyon könnyű nevelni és fegyelmezni. Pontosan tudja, hogy mit szabad és mit nem. Ráadásul, ha azt mondom neki, hogy ülj vagy feküdj le megcsinálja. Ilyet korábban nem tudtam volna elképzelni egy macskánál. Ha 6 hetesen szocializálatlanul hoztuk volna el, akkor nem lenne erre képes, mert még mindig a karmolásról kéne leszoktatni...

2015. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10 azért ez nem jelenti azt, hogy másfél hetesen kell elválasztani őket, várni kell 8 hetes korukig legalább, azt a pár hetet talán kibírod macska nélkül, főleg hogy nekik így sokkal jobb lesz...

a szomszédot meg minél előtt likvidálni

2015. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kibírni kibírja és túléli, nekem is voltak pár hetesen befogadott macskáim az utcáról, csak épp nem mindegy, hogy rendesen szocializálódik-e, (ha elegendõ ideig vannak a testvéreikkel, megtanulják, hogy ne harapjanak, ne karmoljanak nagyon, hogy kell szépen játszani.) Illetve nem mindegy, meddig kap anyatejet. Az hogy szilárd táplálékot is meg tud enni, nem jelenti azt, hogy nem szopna mellette ha tudna.

Rengeteg betegsége származhat felnõtt korában a korai elválasztástól, mert nem erõsödik meg annyira az immunrendszere, mint azoknak a cicáknak, akig rendesen szophattak.


Persze lehet szerencse és minden jól sül el korai elválasztással is, de nem vall túl felelõs állattartásra az, ha valaki elhozza a kiscicákat csak azért, hogy õ kedvére babázhasson, mert nem tud még pár hetet várni, ezzel kockára téve az állat egészségét.

2015. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyebkent egy testver cicapart hoznank el. Es sok macskank volt mar, mindeggyik szelid volt.
2015. máj. 27. 16:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy egyet visztek el, vagy kettőt, attól még nem ajánlott korábban elválasztani.
2015. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!