Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám szobatisztaságra...

Macdln kérdése:

Hogyan tudnám szobatisztaságra szoktatni a kiscicáinkat? Fontos! (többi lent)

Figyelt kérdés

5 héttel ezelőtt kaptunk ajándékba 3 kiscicát. Most a legkisebb 2 és fél, a nagyobbak 3 hónaposak.

A problémám az, hogy a legkisebb ott pisil meg kakil, ahol rájön, tehát, ha az ágyam alatt vagy a szoba közepeén vagy a szekrény mellet jön rá, akkor ott végzi el a dolgát. Amikor úgy érzi, hogy kell neki, akkor elkezdi kaparni a padlót, mintha lyukat ásna. Ilyenkor beleteszem az alomba és ott végzi el a dolgát. Ha az alomba piszkított, ha nem (azaz a padlóra), akkor is kapar előtte is meg utána is. De nem vagyok ott minden esetnél és ez már kezd eléggé bosszantóvá válni. Nagyobbak közül az egyik pedig alomba piszkít rendszeresen, meg ha kint vannak a kifutójukban az udvarunkon, akkor a földben ás egy lyukat, elvégzi a dolgát és egyszerűen otthagyja, nem takarja be, ugyanez a helyzet a benti alomnál is. Ha épp láttam ,hogy nem takarta be, olyankor oda viszem az alomtálcához és betakarom a mancsával, de mindig próbál menekülni, nem tudja felfogni, hogy vajon miért is csinálom ezt. Pedig gyengéden csinálom, nem erőszakoskodok, nem bántam, de az idegeimnek már annyi. Mióta itt vannak egyszerűen nem tudom őket rászoktatni, hogy az alomba piszkítsanak és még be is takarják. Mikor nem takarják be csak ott bűzölög, meg ha a padlón van, akkor főleg és ezek miatt nagyon gyakran kell takarítani a padlót és az alomtálcát is. Minden nap takarítom az almot, nem szoktam beszórni trópusi illatú alomillatosító porral, mert hallottam, hogy azt sok macska nem szereti. Szilikátos almot nem használok már, mert azzal csak játszottak. Sima "kavicsos" almot használunk, nem tudom, hogy hivatalosan, hogy nevezik. Az alomtálca nincs az itató, etető tálkáik és a fekhelyük közelében. Az nem lehet, hogy nem érzik magukat biztonságban, mert jó körülmények köött élnek, mindent megkapnak, amire csak egy kiscicának szüksége lehet, megfelelő mennyiség és jó minőségű ennivaló, friss víz, játékok, fekhelyek, kaparófa stb. Sokat simogatjuk, szeretgetjük őket, 1 mp. alatt elkezdenek dorombolni ilyenkor. Hozzáteszem nem csak evés előtt vagy után, hanem a nap bármely szakaszában. Lehet, hogy azzal van a gond, hogy nem fedett a macskavécé ? Keretem most nincs rá, hogy több ezret költsek, ugyanis rengeteg pénzbe kerül, hogy minőségi tápot és húst kapnak, meg most rendeltem nekik egy kaparófát, hogy ne tegyék tönkre a bútorokat. Rendeltem egy újabb adag tápot és féregtelenítő tablettát is. Tanácstalan vagyok, hogy miért csinálják ezt velem. A harmadik, ha kint, ha bent az alomban végezte el a dolgát, akkor is kapar egy pici gödröcskét és miután végzett be is takarja rendesen.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit csinálok rosszul ? Tudnátok tanácsokat adni? Nálatok mi vált be ?

És milyen illatú macskaalom illatosítót használjunk ?

(egyébként mindegyik dorombolós, órákon keresztül alvós (persze nappal is (: ), jó étvágyú, játékos, eleven, igazi rosszcsont kis szőrgombóc, nagyon nagyon szeretjük őket, de amit csinálnak azt már nem nagyon bírom.)

Előre is köszönöm a normális válaszokat és a jó tanácsokat. Kérlek kíméljetek meg a "Nyomd bele az orrát!" szövegtől.

Ui.: Nagyon sürgős és fontos, kérlek segítsetek!



2015. júl. 28. 04:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy ők nem fedik le a mancsukkal, mert nem mindegyik cica teszi. Ha meg nem akarja betakarni, a következő alkalommal is próbáld meg így betakartatni vele, ha menekül akkor verd bele a piszéjét az adagjába. Persze ne durván, hogy szét menjen a feje, éppen hogy csak egy picit beleérjen a nózija a kakiba. Szóval pontosabban ne verd bele, csak egy kicsit lökd bele neki, az se árt, ha egy kicsit a mutató ujjaddal fejére koppintasz egy kicsit, csak annyira, hogy érezze, de ne fájjon neki. Ahogy az anya cicák "pofozzák" meg a cica kölyköket.
2015. júl. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy lehet állatpatikában kapni valamilyen cseppet sajnos a nevét nem tudom, ami segít az alomra szoktatásban. Az alomra kell csepegtetni és oda fognak menni, esetleg érdeklődd meg
2015. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !

Továbbra is szívesen fogadom és várom a jó tanácsokat.

2015. júl. 28. 09:40
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Három macska esetén legalább 4 alomtálcának kell lennie a lakásban. Te se használnád szívesen azt a wc-t, amit előtted más már össze****, ugye?

Van olyan macska, amelyiknek nem probléma, de eleinte mindig a macskák számánál eggyel több alom kell. Aztán ha valamelyiket rendszeresen nem használják, meg lehet szüntetni. Az is lehet, hogy később ugyanazt is hajlandóak lesznek használni, de lehet nem.

Az is probléma, hogy túl korán lettek elválasztva, még jócskán az anyjukkal kellett volna lenniük. Mivel nem az első pár hétben tanulják meg az ilyeneket, az csak a nevelés végén szokott előkerülni. Lehet ez is közrejátszik sajnos.

Meg vedd figyelembe, hogy még nagyon picúr macskákról van szó, a legjobb nevelés ellenére is lesznek balesetek egy ideig. Ha valahova odapiszkít, tedd át az alomba és a baleset helyszínét jó erősen takarítsd fel - lehetőleg valami citrusos tisztítószerrel, mert azt a legtöbb macska utálja, az ammóniát viszont szeretik.

Az illatosító pedig szerintem felesleges. A macskát jó eséllyel zavarja, és te is csak annyit érzel belőle, hogy a büdös keveredik a szagosítóval. Nem fedi el, kár bárkit is ámítani. :D

Türelem és kitartás kell, de idővel rájönnek.

2015. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló !

Először is nem hiszem, hogy a normális emberek össze szokták sz**ni a wc-t. Öten lakunk egy házban és van két fürdőszobánk, tehát két wc-nk van. Megkérem anyuékat, hogy vegyünk még négy wc-t. :) Nálunk senki sem szokta össze sz**ni a wc-t. Nem érdekel, ha azt írja v-ki, hogy ezt meg nem is kérdezte senki. 12:38 -as válaszoló, Nem hiszem, hogy 4 alomtálca kellene nekik, nem ezzel van a gond. Mind a három az alomba piszkít. Mint írtam csak kettő macskával van problémám. A legkisebb csak, akkor piszkít az alomba, ha, amikor látom, hogy kell neki bele rakom, egyébként meg a padlóra. A másik is szintén alomba piszkít, csak sosem takarja be és olyankor büdös lesz tőle szinte az egész házban. De továbbra is próbálkozok azzal, hogy megpróbálom betakartatni vele. A harmadik is szintén alomba piszkít és még be is takarja. Hallottam olyat, hogy v.ki ugyanolyan almot használ, mint mi és csak 3-4 naponta takarítja ki az alomtálcát. Én minden nap. De legyen neked igazad, veszek majd nekik egy új wc-t. De most nem tálcát, hanem fedettet, főleg a szagok miatt. Meg szerintem praktikusabb is, mert legalább nem látom minden egyes alkalommal a kakijukat, mikor elmegyek az alomtálca mellet. Meg így nyugodtabb helyen tudják majd elvégezni a dolgukat.

Tudom, hogy kicsit hamar volt elválasztva a legkisebb, ő öt hetes volt, mikor kaptuk, de mint korábban leírtam, ajándékba kaptam. A másik kettő majdnem nyolc hetes volt, mikor hozzánk került, szerintem ők egyáltalán nem voltak már olyan kicsik. V.ki már öt-hat hetes korában odaadja a kiscicákat az új gazdinak.

Az első két válaszolónak köszönöm a tanácsokat!

V.kinek még van ötlete vagy egy jó tanácsa?

Előre is köszönöm.

2015. júl. 28. 18:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem. Neked hány macskád van és hány alomtálcád / fedett cica wc-d van ? Nem vagyunk olyan gazdagok, hogy 4 cica wc-t vegyünk. Ha az olcsóbbikat számítjuk, akkor is 8-10 ezer ft 4 db. A jobb fajtából pedig már 15-20 ezer. Nem hiszem, hogy bárki is ennyit költene három macska wc-jére. Mindent megkapnak, ami kell nekik, mint, ahogy már ezt is leírtam, de nem fogunk nekik 4 alomtálcát venni.
2015. júl. 28. 18:09
 7/16 A kérdező kommentje:
Fedett cica wc pedig 5000 ft. körül kezdődik (de a jobb minőségűekből egy darab kerül 15 ezerbe), ebből veszünk egyet, de emellett megmarad az alomtálcájuk is.
2015. júl. 28. 18:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem nem bántott téged az utolsó válaszoló, csak arra utalt, hogy van olyan finnyás macska, amelyik nem megy rá arra az alomra, amelyikbe másik macska belepiszkolt, és erre hozta azt a párhuzamot, hogy te sem mennél arra a vécére, ami... stb...

Ideiglenes almos tálcának bármi megteszi, rossz tepsi, nylonnal kibélelt erős kartondoboz, ócska lavór.

A pici tényleg nagyon korán lett elválasztva, ezért ő nehezebben tanul, sok türelem kell hozzá.

2015. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Helló, bocsi, hogy nem olvastam el, de próbáld, hogy belekaparsz a mancsukkal az alomba.
2015. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem is több külön hely kellene nekik.


Később összeszokhatnak,és könnyen lehet, hogy 3-ójuknak 2 is elég, egy a kisdolgokra és egy a nagyokra.


Fedettet nem használnék, kipróbáltam, többféle töltelékkel, de valami porféle maradt a zárt levegőjükben, ami ha nekem érezhető, és engem zavart pucolás közben, akkor őket is zavarhatja.


Szoktam néha szódabikarbónás errevaló port szórni az almukra -ha nem felejtem el- ,igazán nem látok különbséget.


Én nem nyomnám az orrukat bele. Talán félreesőbb helyre raknám az almokat, nem tudom. Nekünk csak olyankor volt ilyen bajunk a cicákkal, amikor kiderült, hogy valami vajuk volt, emésztéssel vagy a vesével.


Szerintem a macskák nagyon értelmesek, ha néhányszor a kaparóval elviszed a kakit a dobozba, és megmutatod neki, hogy látod, idehoztam, itt a helye, még a kis pofáján is látni fogod, amikor rájön, hogy aha, értem!

Biztos van gyorsabban és lassaban tanuló is, de me fogja érteni.


Macskákkal 2 szabály van;hogy halkan és lassan mindennel.

2015. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!