Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harap a 12 hetes cicám hogy...

Harap a 12 hetes cicám hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
házban tartjuk európai rövid szőrű kandúr és nagyon rossz☻
2015. aug. 15. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak játszik. A mi cicáink is harapnak már 12 hónapos koruk óta, de csak játékból.
2015. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
HOGY SZOKTASSAM LE?
2015. aug. 15. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudod róla leszoktatni.Életkori sajátosság.majd kinövi.
2015. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon fáj mikor nyugalomban van a lábam akkor is meg támadja és minél erősebb annál jobban fáj
2015. aug. 15. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
1. vagyok: Kedves kérdező! Ne ordíts velem, mert eléggé hasznos információt írtam. Ha ismernéd a macskákat általánosságban, +a macskádat is ismernéd, tudnád, hogy csak játékból csinálja az egészet és majd kinövi.
2015. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Harapd vissza. :)


Na jo, azt talan ne, de amikor megharap, hatarozottan fuj ra, hogy tudja, hgy az faj neki.

2015. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is volt harapós cicám. Az volt a szokása, hogy dörgölőzött a lábamhoz, majd egy váratlan mozdulattal ráharapott a lábfejemre. Nem is annyira a fájdalom miatt, mint amiatt neveltem le róla, mert féltem, hogy ijedtemben rátaposok. Sikerült leszoktatni róla a következő módszerrel: mikor harapott, a nyakbőrénél fogva megemeltem és határozottan rászóltam, hogy "Nem szabad" és letettem. Hiába jött rögtön hízelegni, nem engedtem. Ha újra kezdte, két ujjammal a szájára koppintottam, újra rászóltam és otthagytam. Jó pár hónap alatt, de megtanulta, hogy nem lehet. Olyan aranyos volt egyébként, mert nekikészült a harapásnak, de csak rátette a száját kinézett testrészre és pár mp. után elment. Egyébként nem "rosszak" ők, gyerekek, játszanak.
2015. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Leszoktatni nem tudod, a testvéreivel is játszana, ha együtt lennének, pár hónap alatt kinövi. Viszont a testvérei feljajdulnak, ha túl vad a játék és fáj nekik, neked is jelezned kell, hogy túlment a határon. Néhány alkalom után megtanulja, meddig mehet el, utána is harapni fog valószínűleg, de nem komolyan, csak játékosan.
2015. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!