Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1,5 hónapja behoztam magunkhoz...

1,5 hónapja behoztam magunkhoz egy kiscicát, örökbe adtam,1 hónap alatt elvadulhatott?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja találtam egy cuki ennivaló KEDVES-KEZES kiscicát,nálam volt 2,5 hétig, volt dokinál, teljesen egészséges volt, csak bolhái voltak.Sikerült neki 2,5 hét után gazdát találnom. Ma hívott a srác,hogy állítólag egy vadmacska lett belőle, harap, karmol és hogy ha nem veszem vissza menhelyre adja. Na most én sajnos visszahozni nem tudom,mert megint van nálam 3 gazdikereső kiscica( a 2 saját cica és 2 saját kutya mellett),egyszerűen nem fér bele. A kérdésem az, hogy tényleg lehet,hogy egy kedves és kezes cicából egy igazi vadállat vált? Én ezt nem értem...
2015. aug. 21. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha rossz az új gazdája...
2015. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyből kérdeztem,hogy foglalkoznak vele eleget? Azt mondta,hogy persze, játszanak vele, kap enni rendesen...Bár még az sem indokolt teljesen,hogy elvaduljon egy cica. Lakásban van tartva elvileg.
2015. aug. 21. 21:01
 3/8 macdln ***** válasza:
100%

Igen, persze, hogy lehet. Lehetséges, hogy nem foglalkoztak vele eleget. Ha rendesen eteti, gondozza, sokat babusgatja, simogatja, akkor nem lett volna ilyen. Mivel nem volt az illetőnél senki, aki látta volna, hogy, hogyan gondozza a cicát, ezért nagy valószínűséggel emiatt lett a kezes kiscicából egy vadmacska. Kinti, benti, vagy kinti-benti cica ? Ha csak kint tartja, akkor azon kívül, hogy baja eshet, a gazdájától is "eltávolodik". Ha a házban tartja, akkor könnyebb figyelni is a cicára, meg többet tud vele foglalkozni.

Minek fogadta örökbe, ha nem tudja megadni a kiscicának azt, amire szüksége lenne!? Nem csak etetni, szeretni és szeretgetni is kell, meg nevelni is, főleg ha benti.

Nekem ez a véleményem .

2015. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 macdln ***** válasza:
100%
Ja bocsi , most olvastam, hogy elvileg benti, de, valamit csak csináltak a cicával vagy pont, hogy nem csinálták azt, amit kellet volna és ezért lett olyan, amilyen.
2015. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Míg nálam volt semmi ilyesmi nem volt, kedves volt, aranyos, most meg egy hónap után benyögi ,hogy vad lett?...azt mondja voltak állatorvosnál, aki azt mondta ,hogy természetéből adódóan ilyen. Mondtam is neki,hogy gondolom azt egy fél fing szóval nem említette neki,hogy előtte 2,5 hétig máshol dekkolt és ott nem volt semmi probléma. Meg hogy nem első naptól ilyen hanem ezalatt az egy hónap alatt vált ilyenné...Én meg meg vagyok lőve, fel tudnék robbanni az idegtől.
2015. aug. 21. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Menj el hozzá nézd meg a macskát győzőggy meg róla hogy tényleg elvadult-e stb aztán cs*szd le a gazdit majd hozd el számolj be a tapasztaltakról itt nekünk hozd hejre a macskát majd keress neki egy normális gazdit vagy tartsd meg. Remélem segítettem.:)
2015. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Siman vacakul bant vele. :/

Amugy, tele a tokom a ilyen fajtabiro+etologus+genetikus allatorvosokkal, akik megalapitjak hogy "termeszetetol ilyen" (azt hogy? hogy lehet termeszetetol vad egy haziallat?), meg hogy ha a kutya torka fekete, akkor fajtatiszta...

De azonkivul, hogy egy oltast be tudnak adni, es talan, ismetlem, talan kepesek nem elszurni egy kandur ivartalanitasat, kb ezen kivul 0 a hozzaertesuk.

2015. aug. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam ma nála ma kora reggel. Ez az ember egy kamus idióta. A cica nem mondom hogy odarohant hozzám,hogy üdvözöljön, semleges voltam neki de simán megsimogattam, felvettem, egyből dorombolt.Szó sincsen semmiféle elvadulásról.Nincs tisztában ennek a szónak a fogalmával.Kérdeztem is tőle,hogy mit ért elvadulás alatt.Mondta,hogy hát most tök jól viselkedik, általában neki meg se engedi,hogy felvegye,meg harapdálja a lábát kezét. Mondom öregem ez egy kiscica, mi a fenét vársz...? Ez náluk normális. Nálam ha kiscica van, van hogy úgy néz ki a kezem mintha darálóba tettem volna kb...Hát ő ezt nem tudta, még nem volt cicája és ez neki sok. Ja és mondanom sem kell ,kértem hogy mutassa meg a kezén lábán a "háborús sebesüléseit",egyből jött a kifogás,hogy tulajdonképpen rajta nincs, hanem a párja néz ki nagyon durván...mondom jól van persze.Utána megkértem vegye fel a cicát amit állítólag nem enged neki,simán hagyta magát... Nem hagyom ott, holnap megy mamámhoz.Szerintem inkább csak meggondolta magát és gondolta,hogy jó lesz egy ilyen hazugság...
2015. aug. 22. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!