Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a cicát,...

Gabriella64 kérdése:

Hogy szoktassam le a cicát, hogy ne tegye (tovább) tönkre a lakásunkat?

Figyelt kérdés

Amikor nem vagyunk itthon, pisil ide-oda. Hol ulogarniturara, hol szonyegre, hol a kadba. Az ulogarniturara narancshéjat tettünk, áttért a szonyegre. Szonyegeket felcsavartuk, áttért a kàdra. Csukva tartjuk a furdoszobat, most kiváncsi vagyok mi a következő. Használunk spray-t, de nem tudok mindent befujni. Amikor itthon vagyunk, jár pisilni oda, ahova kell.


Két hétig lányom velünk lakott. Egy szobában, csukott ajtónál aludtak együtt, a cicus minden nap vhova odakakilt, pedig a szobában volt "WC"-je. Rájöttünk, hogy így jelzi, hogy nem tetszik neki a csukott ajtó. (?)


Ezen kívül, élesíti a körmét minden butorunkon, de főleg a bőr fotelek felső részét szereti, illetve a tapétát. Tettünk ki neki ilyen "kaparni való falat", de nem ezt kaparja.


Sajnos munkánk miatt néha egy-ket hónapig nem vagyunk itthon, ilyenkor a szomszéd néni jár at naponta. A cicus szereti öt is.


Szóval kérdésem: hogy lehet megnevelni egy macskát? Nekem eddig mindig kutyám volt, nálunk ez az első cica. Értem én, hogy jelzi, hogy nem szeret egyedül lenni,- ha egyáltalán ezt jelzi - de hogy tudom ezt megoldani?


Előre is koszonom az ötleteket.


2015. aug. 26. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nincs, ivartalanítsátok mielőbb.

Sajnos neki sem bulis az élet, ha hónapokig!! egyedül kell lennie. A macskák ugyanúgy igénylik a napi ingereket, mint a kutyák vagy az emberek. Játékot, bunyót, rohangálást.

Ha otthon vagytok, fárasszátok, amennyire bírjátok. Lézerpointer, madzagra fűzött akármi, csörgős bizbasz, a lényeg, hogy fáradjon tőle a macska.

2015. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

1. Ivartalanítás. Ha mindenhová vizel akkor jelöli a helyet. Érdemes több alomtálat kirakni.

2. szerezzetek be macska kaparót, és így leszokik a bútorok kaparásáról. A macskáknak kell, hogy legyen valami amivel a körmeiket akár napi rendszerességgel de koptatni tudják.

3. A macska is igényli, hogy a család vele legyen. Ha több hónapig egyedül van, és annyi ingert kap, hogy egy idős nénike átmegy ad neki enni, akkor miért csodálkozol, hogy jelölget, és kapar mindenütt? A szerencsétlen macska unatkozik. Ha nem tudtok vele napi szinten legalább 1 órát foglalkozni, akkor inkább adjátok oda olyan gazdiknak akik felelősségteljesebbek.

2015. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egy-ket honapig nem vagytok othon, akkor megis, mit vartok? Kutyat szerintetek meg lehet nevelni ugy, hogy honapokig fele sem neztek?

Igy nem lehet macskat tartani, mindenkinek jobb lenne, ha elajandekoznatok. Az egy-ket honap dolgot max a halak birjak ki, talan mar egy leguan sem...

2015. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!