Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új kiscica érkezésekor mennyi...

Új kiscica érkezésekor mennyi ideig kell karanténozni? Mikor engedhető össze a másik cicánkkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4 éves ivartalanított kandúr cicánk, aki a szemem fénye. Szobacica, esténként velünk alszik, kizárólag benti macsek. Emiatt csak a kiskombinált oltást szokta kapni minden évben (meg persze féreghajtót 3 havonta), de mivel nem kijárós és eddig egyedüli cica volt, ezért FeLV és veszettség elleni oltást nem kapott.


Befogadtunk egy 8 hetes nőstény cicát, akit a héten hoznánk haza. Állítólag a kicsi férges és bolhás is, de ezt leszámítva egészségesnek látszik.


Természetesen amíg a kiscica nincs kikezelve a bolhákból és a férgességből, addig nem eresztem össze a nagy cicámmal és a kandúromat még ma elvinném dokihoz egy veszettség elleni és egy FeLV oltásra is, de azt sajnos nem tudom, mikortól védenek ezek a vakcinák.

Mikortól engedhetem őket össze? Kb mennyi idő, mire biztos lehetek benne, hogy a már meglévő cicám teljes védettséget élvez?


Gondoltam rá, hogy a kiscicának megcsináltatnánk a FiV és FeLV teszteket, de ilyen pici korban még nagyon gyakori a fals eredmény... viszont az se megoldás, hogy fél évig elzárva tartsam a két cicát, egy másfél szobás albérletben. :S Megoldható, hogy ideiglenesen (kb 2-3 hét) elszállásoljam máshol addig a kandúrt, de ott sem maradhat sokáig (rokonok vállalnák, hogy vigyáznak rá, de csak max 2-3 hétre, tovább sajnos nem).


Tudnátok nekem tanácsot adni?

Mennyi idő, mire biztos lehetek benne, hogy a kiscicával biztonságos összeereszteni a nagyot?



2015. okt. 19. 09:43
 1/3 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
ha úgyis viszed orvoshoz akkor ő pontos és kielégítő választ ad arra, hogy mikortól véd az oltás, örülök, hogy felelősen gondolkozol és befogadtál egy kis cicát, sok sikert...:)
2015. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :) Igazad van, a doki délután bizonyára el tudja majd mondani, hogy pontosan mire kell számítanunk, csak kíváncsi voltam, hátha olvassák ezt a kérdést tapasztalt cicások, akik esetleg rendszeresen fogadnak be talált cicát és van már rutinjuk a karanténozást illetően. :) Igazság szerint nem terveztünk több cicát, de így alakult és végül is örülök, hogy bevállaltuk. :) Legalább egyel kevesebb kiscicának kell majd az utcán töltenie a telet. Remélem, hamar beilleszkedik majd a csöppség.
2015. okt. 19. 11:14
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos, voltunk az orvosnál. :)

A doki azt mondta, szerinte felesleges lenne most egy oltással leterhelni a kandúrom immunrendszerét, éppen akkor, mikor jön az új kiscica. Azt mondta, mivel a macskám egyébként teljesen egészséges és elég erős immunrendszere van, így nem kell aggódnom, nem lesz semmi gond. Külső és belső paraziták ellen természetesen azért kezeltük, kapott olyan cseppet, ami elvileg 3 hónapig védettséget ad mint a bolhák, mint az atkák, mind a férgek, stb. ellen, szóval bízom benne, hogy ez elég óvintézkedés lesz. :)

A doki azt javasolta, hogy a kiscicát vigyem el, amint nálunk lesz, és inkább vele foglalkozzunk, szerinte őt kellene inkább helyretenni és a kis immunrendszerét azonos szinte hozni a nagy cicáméval, de megnyugtatott, hogy a nagy macsek nincs veszélyben.

Megígérte, hogy ha megyek a picivel, mindenképpen csinálunk egy gyors tesztet FeLV ellen a biztonság kedvéért, és természetesen alaposan megvizsgálja, ott helyben lekezeljük bolhák ellen és kap féreghajtót is, szóval most már nem aggódom annyira. :)

2015. okt. 19. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!