Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a bolti almot is...

Szerintetek a bolti almot is használná a macska?

Figyelt kérdés

Sok évig kinti macska volt, de fokozatosan beszivárgott, és télen már bent éjszakázik. Sokáig ágáltam a benti almozás ellen, mert félek a toxoplazmózistól és már volt több sikertelen terhességem.

Aranyos volt amúgy, mert egy darabig működött, hogy kikéredzkedett, ha rájött a szükség, de az utóbbi időben megesett ,hogy nem ébredtem fel rá és bekakilt a fürdőben a taposóra.

Így ő nyert, vittem be egy magasabb peremű tálcában kerti földet. Nem azért mert lusta vagyok almot venni, hanem abból a megfontolásból, hogy világ életében földben végezte a dolgot, gondoltam arról jobban vágja mire való. Így is lett, nagyon megörültem neki, hogy használta egyből. :-D

Viszont higiénia szempontjából azért nem jó hosszú távon, mert sok port széthord vele. Gondoltam ideje lenne átszoktatni arra a boltban kapható nagyobb szemcsés anyagra. Vajon innentől azt is ugyanúgy használja majd?

Voltatok hasonló beszoktatós szituban? Arra is gondoltam, hogy mi van ha először keverem egy kis földdel, hogy ne idegenkedjen az új fajta anyagtól.


2015. nov. 24. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próba szerencse. De ha kölyök lenne sokkal könnyebben rá tudnád szoktatni. Idősebb macskánál nehezebb, pláne ha kinti volt. Próbáld meg. Hajrá. De am valamilyen szinten azt is széthordja.
2015. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ugyanoda tedd az almos talat, ahol eddig a földes volt. fel fogja ismerni, az enyém egyből ki is próbálta ahogy attertunk a foldrol alomra.


ja és csomosodot vegyél. dragabb, de jobb, és gazdaságosabb is.

2015. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha oltva es féregtelenítve van a cica rendszeresen, kap kullancs és bolha elleni cseppet, akkor nem hiszem hogy bármit elkaphatnal tole, esetleg miatta nem esnel teherbe
2015. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ő már kb. 6 éves.

2. na pont erre voltam kíváncsi, ilyen tapasztalatra, ezek szerint a tiéd is földről lett átszoktatva, és felismerte.

Nyilván én is úgy gondoltam, hogy ugyanabba a tálcába, és ugyanarra a helyre.

2015. nov. 24. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Általában simán használják, esetleg meg lehet mutatni, hogy nézd, ebben lehet kapirgálni, de még ez sem létszükséglet.

Az alommal valszeg kell kicsit kísérletezni, amíg megtalálod, ami neked a legjobb, vannak nagyon porzó, büdös stb vackok is, és olcsó tök jók is.


Toxoplazmózishoz:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2015. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3# A toxoplazmózist a kakitól lehet elkapni, ami nyilván keveredik a földdel, és ezt hordja szét a lakásban.
2015. nov. 24. 12:21
 7/11 A kérdező kommentje:
5# Köszi a linket, megnézem.
2015. nov. 24. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha először összekevernéd és később egyre többet tennél az alomból,míg végül már csak azt tennél a tálcájába?
2015. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8# gondoltam erre :-)
2015. nov. 24. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a macskák annyira dobozhoz kezdenek kötődni, ha megtanulják, hogy sok még az üres dobozba is képes belemenni, ha kell neki. Persze, hogy belemegy majd. Falun 50 éve a macskának hamut raktak dobozba, ha bent éjszakázott, azt is használta. Sőt még a mai macska is belemegy. (Nagyanyám próbálta tavaly, mert emlékezett rá, hogy azt használtak régen, a kerti föld meg nem jutott eszébe. Igaz, minden hamus lett, de a macska használta.) A macska úgy lesz vele, hogy:


Mi ez? A doboz(om). Mi van benne? Ásható valami. Mit csinálok? Beletojok. :)

2015. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!