Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyomul egy 3 hónapos...

Miért nyomul egy 3 hónapos szukára egy 2 éves tüzelő kandúr?

Figyelt kérdés
Azt hittem ösztösen észlelik egymás tüzelését és azt is, hogy mikor ivarérett, úgy értem; nem szoktak kölyökmacskára úgy nézni.. Tévedek? Mi lehet a baj? De ami még fontosabb; mi lehet a megoldás?
2015. dec. 25. 19:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
9%

Nekem nem fáj, mi is mindig elég egyszerűen tartottunk macskát, mindig volt és sosem ivartalanítottuk egyiket sem, nem volt rá szükség, régen pedig még macskahurcoló eszköz sem, nemhogy orvoshoz vinni valaha is... A macska félig vad jószág volt és van sok helyütt, félig a természet vad törvényei között él, olykor gazdája sincs, max. szponzora, aki olykor eteti.

Más feltételeknél természetesen jó ötlet lehet az ivartalanítás meg egyéb dolgok.


Ami a kérdést illeti, én még nem láttam ilyen viselkedést, persze sok mindent nem láttam még. Féléves vagy valamivel fiatalabb nőstényt szülni már igen. Nem tett neki jót, nem nőtt meg szabályosan, gondolom ezért.


Az állatok nőstény és hím egyedeinek elnevezése látom kissé keveredik :D

2015. dec. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Olyan azért van, hogy egy kandúr épp igen kanos. Ez elég köztudott, mivel roppant feltűnő :D Vernyákol, nőstényeket környékez meg és ilyenek. Normálisan pedig semmi (legalábbis én nem látom rajtuk, aztán hogy mit csinálnak kivel mikor, azt nem tudhatom).
2015. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

# 11

Nincs is baj azzal, ha valaki "egyszerűen" tartja az állatait (bár attól függ, mit értünk ezalatt), de az ivartalanítást ilyen sátáni dolognak felfogni egyszerűen nevetséges és óriási tudatlanságra vall, de ahogy látom, a tudatlanság nem is nagyon zavarja a kérdezőt.

2015. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Sejtettem hogy nem úszom meg sértődős nélkül :)

Meg olyan nélkül, aki nem járt még ált isk 4.ik osztályba ahol mondatértelmezést tanítanak. Sehol senki nem írta, hogy sátáni, én csak azt mondom, hogy nem ez az egyetlen és kizárólagos megoldás. Amint írtam azt is, ez szabadon élő macska, a kérdésben semmilye részlet nem volt, csak az amit meg akartam tudni, a 4 es meg is tette. Vagy még most is késelnétek, hogy minden részlet itt van? Ha tudsz mondatot értelmezni és még így is jössz nekem a késeddel akkor sajnállak. Sőt mondok még jobbat. Fiatalabb koromban nekem is volt panelmacskám és én is ivartalanítottam :o

Mégegyszer; nem értem miért kell !egyből! késhez nyúlni.

Köszönöm mondenkinek

2015. dec. 26. 08:30
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Furcsak dolog, de en pont a kinti-benti macskak eseten tartom tenyleg szukseges (rossznak?) az ivartalanitast kandurok eseteben, mert ha rajtuk van a parzasi laz, nem latnak-hallanak, igy rengeteg veszely leselkedik rajuk, amiknek szemely szerint nem tennem ki oket. (a elgazolt macskak legalabb 80% olyan kandur, aki amugy ovatos lett volna, de nem akkor, amikor a nostenyek utan megy.)

Es akkor ott vannak a verekedesbol szerzett serulesek, amik nem ritkan sokkal durvabbak, mint az ivartalanitas.

Es a kandurok ahogy idosodnek, egyre nehezebben nyernek meg parharcokat a fiatalabbakkal szemben, egyre tobb stresz, tobb serules, rovidebb elet.

(Szemely szerint azt gondolom, hogy minden kinti kandur megerdemli azt, hogy 3-4 eves kora utan (akarmennyire is ivartalanitas ellenes a gazdaja) hogy miutan kielte magat, elvezze a nyugodt "nyudijas eveit", mert kanduri minosegeben (szaporodas - teruletbirtoklas) mar eselytelen a fiatalabbakkal szemben.)

Es a vegen ott van a verekedessel, parosodassal szerezheto "halalos, vagy rosszabb" betegsegek.

Szoval, ezert gondolom ugy, hogy van jogossaga a nyiszalasnak egy kinti-benti macska eseten. (Valojaban, azt gondolom, hogy tobb jogossaga van, mint egy benti macskanal, mert ott a neveles csodat tud tenni. Csak az nehezebb, mint a azonnali ivartalanitas.


De amugy, ez tenyleg csak egy velemeny, semmi tobb. En sem rajongok azert, hogy csak a gazda kenyelme erdekeben formara szabjuk az allatot, de ha ezzel a csonkolassal hosszu tavon jot teszunk az allatnak, akkor semmi bajom nincs vele.

2015. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Ebben is van logika elismerem, szerencsére nálunk km-es körzetben minimális a forgalom, valamint csak pár közeli versenytárs van, de ez nem nagyon hagyja el a ház közelét. Azt is tudom, hogy ez nincs mindelhol így, szóval lehet benne tényleg logika. Természetesen ha az tűnik a legjobbnak én is azt választanám, mint már tettem is a másikkal régen, de valahol kicsit talán önzőségnek tartom, én legalábbis magamból kiindulva ezt érzem. Nem őket sajnáljuk igazán még ha el is ütik őket, hanem magunkat. Szerintem ha meg tudnánk kérdezni őket, nem igen mondanák, hogy bánják :) kicsit alpárinak tűnhet, de nem úgy értem. Meg amúgy ki vagyok én, hogy jobban tudjam a természet dolgait? Minden állat képes gondoskodni magáról, az, hogy itt szabályozzák a vadakat is meg stb nem azt jelenti, hogy nélkülünk nem menne, szoval ha egy macska ösztönösen elmegy és támadás folytán meghal, hát ilyen az élet.., előfordul ez emberekkel is.

Természetesen ez is csak egy vélemény, ahogy te is írod, én nem kérek és kértem senkit, hogy értsen egyet, még asse mondom, hogy én látom helyesen, csak leírtam azt

2015. dec. 26. 15:20
 17/24 A kérdező kommentje:

Bár azt nem értem, hogy miért, csak a kérdésre voltam kiváncsi, aztán "magával ragadott" :)

Köszönöm és üdv mindenkinek

2015. dec. 26. 15:21
 18/24 anonim ***** válasza:

Anyway... Amit irtal, egy egeszen ertheto dolog, de, ha magunknak megadunk mindent, hogy hosszu egy eredmenyes eletunk legyen, nincs abban semmi rossz, ha azokat az allatokat, akikhez erzelmi kapcsolat fuz, nem hagyjuk a termeszet kenye-kedvere.

En legalabbis nem tennem, mert "nem elunk mar a kozepkorban!", es ha ennyire szetcsesztuk a termeszetet, legalabb az nehany allattal tegyunk meg mindent, amit megtehetunk, az egyen erdekeben :)

Ha ez onzes, hat legyen az. Nincs semmi bajom azzal a fajta onzessel, ami vegso soron mindenkinek jot tesz.

(Amugy meg, egy normalis kornyezetben, egy ket eves kandurt "meg minek?" ivartalanittatni? Nalam is van olyan macska, aki 5 evesen lett megmuttetve, mert akkor mar tenyleg egyertelmuen folosleges stresz volt neki az ivarossag.)

2015. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én is odafigyelek az egészséges keretek között mindenre ami körülvesz, de talán itt van a macska elásva; mindenkinek (lehet) más ez az egészséges keret. Az önsőséget én úgy értettem, hogy nem más miatt csinálni bármit (nem csak ezzel kapcsolatban) hanem magunk miatt. Nem azt sajnálom, hogy elhagytam az aranyat, hanem magamat mer nincs többé, én vagyok a szenvedője nem a lánc. Az arany lehet akármi. Nemtudom jobban kifejteni mire gondolok. Nem azt mondtam, hogy önzőség odafigyelni jobban, hanem a miért
2015. dec. 26. 16:58
 20/24 anonim ***** válasza:

Ertem amit irsz, csak en nem igy latom :) En nem magamat, hanem az elvesztett eletet sajnalom.

(Tudod, "a macska olcso, es a uj kolyok amugy is aranyosabb, minek sirni az oregert?")

De ez csak egy ilyen erdekesseg, semmi tobb. Na jo, kulonbozoek vagyunk, nah. Es nem kell mindenaron raeroltetni a masikra a mi igazunkat, ha az ove sem art :)

2015. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!