Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyomul egy 3 hónapos...

Miért nyomul egy 3 hónapos szukára egy 2 éves tüzelő kandúr?

Figyelt kérdés
Azt hittem ösztösen észlelik egymás tüzelését és azt is, hogy mikor ivarérett, úgy értem; nem szoktak kölyökmacskára úgy nézni.. Tévedek? Mi lehet a baj? De ami még fontosabb; mi lehet a megoldás?
2015. dec. 25. 19:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
61%

Csak kíváncsiságból! A kinti-benti nőstények (szukák, kancák, stb...) ivartalanításáról akkor mi a véleményed? Mert ha a kandúrok akár csak abban a 2-3 évben golyókkal mászkálnak, rengeteg, az ivartalanítást fölöslegesnek tartó gazda nőstény macskájának gyárthatnak almot. Csak a nőstényeket kéne ivartalanítani? Persze, ha valaki nőstényt választ, hát vállalja is a felelősséget a szaporulatért...

Milyen jó, hogy a kandúrkák után nem kell gyermektartást fizetni.:D

2015. dec. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kedves 21. valaszolo.

A velemenyem teljesen ugyanaz: tokeletesen folosleges ivarosan hagyni barmelyik nemet is - de az emberek egy jelentos hanyada ragaszkodik a "termeszeteshez".

Ha ezeket az embereket legalabb arrol meg lehet gyozni, hogy legalabb akkor gondolkodjanak el az ivartalanitason, amikor az ivarossag latvanyosan az allat karara van, mar megerte szaporitani a szot.

De ha mar igy rakerdezel: a nostenyeknel gyakorlatilag az elso alom kihordasa is az allat karara van, szoval _termeszetesen_ meg az elott ivartalanittatni illik.

(Szigoruan a "mi a jo az allatnak" elv alapjan)


Mindenesetre, erdekelne hogy milyen erveid vannak a kerdezohoz hasonlo "termeszetesseg" partiak "ellen" amik hatasosabbak, mint az enyemek. Ha vannak, ne tartsd vissza, mert nagyon szivesen tanulok hatekonyabb meggyozesi modokat.

2015. dec. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell(ene) ivartalanítani kinti macska esetében is, mert:

1. verekedni fog más kandúrokkal, tele lesz sebekkel, amik elfertőződhetnek, betegségeket szed össze

2. nemi betegséget is összeszedhet

3. a csavargás során, amikor ivarzás van, nagy területet bejárnak, sokkal nagyobb eséllyel üti el autó, fogja meg kutya

4. tele vannak az utcák, menhelyek nemkívánatos, beteg, éhező macskával, akiknek felesleges volt megszületniük. Túl vannak szaporodva.

5. az ivartalanított állat általában tovább él, egészségesebb marad, mint ivaros társai.

2015. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok.

Őszintén? Én anno közelharcot vívtam a szüleimmel, hogy ne várják meg, míg a nőstény macskám lefial. Meggyőződésük volt, hogy az jót tesz neki, ha egyszer szülhet és még az orvosra se hallgattak, rám meg kiskamaszként még annyira se. Az egyik kandúr kölyköt megtartottuk (újabb ellenkezésem dacára) és mint az várható volt, idegileg teljesen tönkretette a mamát, aki addig bújós, barátkozós macska volt. Azóta teljesen igazságtalanul, csak az agresszív macskaként emlegetik, míg a kandúrt az eddigi legjobb macskánkként... Azt is hiába mondta az összes szomszéd, hogy a környéken sorra tűnnek el a macskák, mert a környékbeli öreglány előszeretettel édesgeti magához másokét, míg egy másik kedves szomszéd légpuskával lövöldözik rájuk, csak nem engedték, hogy benti macskánk legyen.

Azóta kicsit több beleszólásom van és a mostani kandúrom csak benti, illetve ivartalanítva lesz, amint eléri azt a kort. Hosszú és nyugodt életet szeretnék neki. Mellesleg mielőtt valaki megtámadna ezért, minden jel arra mutat, hogy remekül érzi magát szobacicaként.

Jobb érveim nekem sincsenek, csak egyetérteni tudok, illetve kíváncsiságból kérdeztem rá a kérdező véleményére. Számomra evidens, hogy csökkentsem a macskám idő előtti elhalálozásának esélyét, ahogy csak lehetséges.

2015. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!