Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám beteg vagy depressziós?

A macskám beteg vagy depressziós?

Figyelt kérdés
3 hetes utazás után hazaértünk ( a cicát természetesen látogatták,naponta legalább egyszer, friss vizet, ételt kapott) a cicát összegömböjödve a szekrény sarkába találtuk a fal felé fordulva. A fejét a testéhez szorítja, nem emeli fel. Nem néz ránk, a pupillái tágak. Nem engedi hogy kézbe vegyük és nem akar felállni. Mély de szapora levegőget vesz, és néha egy fura hangot ad ki ami valahol a morgás és a purrogás között van(ezt csak levegővétel közben) . Helyzetet nem változtat vagy ha mozdul akkor is körbe forog. Szokatlan módon nem jött elénj hosszas keresgélés után találtuk meg. Benti, nőstény cica, màsfél éves. Ki egyáltalán nem jár. Nem fogyott s nem hízott. Nagyon meg vagyunk ijedve, szerintetek mi ilyenkor a tehendő, beteg lehet e vagy csak depressziós? A vàlaszokat előre is köszönöm .

2016. jan. 9. 01:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg inkabb beteg, mint depreszios.
2016. jan. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
89%
Biztos hogy beteg!!!!! Azonnal orvoshoz kell vinni!
2016. jan. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 macdln ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne megnézetni állatorvossal!

Másodsorban pedig érdemes lenne megkérdezni azokat, akik vigyáztak rájuk, hogy nem-e történt vele valami (/tettek vele valamit). Nem gyanusítgatás céljából mondom ,csak hát jobb tudni (véletlenek is történhetnek)... Megbízol azokban akikre rábíztad a cicát ?

3 hét az számára nagyon hosszú idő, a gazdi nélkül. Én még nyáron három napra elutaztam rokonokhoz és a három cica közül csak az egyiket vihettem el magammal. Ott fél órán belül megszokta a helyét, nagyon tetszett neki. De mikor hazaértünk úgy csinált a két pajtijával, mint, ha sosem találkoztak volna. Fújt, morgott, karmolt. De nem csak a cicákra, hanem anyára, a húgaimra és még rám is, pedig én végig vele voltam. Azt a következtetést vontam le, hogy a cicákat nem kutyák és nem szabad őket hurcibálni, eléggé megviselte, több hétig tartott, mire újra a régi lett. Szinte még ragaszkodóbb és bújósabb lett, mint volt.

Ez alapján 3 hét a szeretett kétlábú gazdi(k) nélkül is nagyon megviselhette. Az jó, hogy legalább egyszer meglátogatták és kapott kaját, meg vizet, de ennél azért bonyolultabb egy cica. Gondolom azért meg is simizték néha, de biztos nem annyi szeretetben részesült, mint kellett volna. Az alapján, hogy lakásban él a cica és, hogy kérdést is tettél fel az érdekében, szerintem arra utal, hogy (nagyon) szereted. Biztos, hogy többet van vele foglakozva, mikor ott vagytok...Nálunk pl., szinte mindenhova követnek engem a cicák, csak a konyhába nincs szabad bejárásuk. Megyek kezet mosni, az egyik cica mindig velem jön, felugrik a mosógépre és ott ül, vár dorombolva, mikor kijövök a fürdőszobából, ő is kijön. Minden nap szoktam velük kb. két órát játszani. Mivel mindenhova követnek, a nap kb. 90 %-át velem töltik. Amikor rajzolok, vagy magazint olvasok, akkor is ott ülnek az asztalon/ágyon és figyelnek, dorombolnak, meg próbálnak játszani a grafittal vagy a tollal :D A tévénézés is közös program, általában. (amikor van kedvük hozzá) Mindezekkel csak azt akarom mondani, hogy biztosan nagyon hiányzott a társaságotok, a jelenlétetek a cicának. Nem biztos, hogy beteg, lehetséges, hogy "csak" depressziós, biztos nagyon hiányoztatok neki. Én biztonság kedvéért elvinném dokihoz.

Ő majd megmondja, hogy beteg-e, ha nem szerintem néhány héten, vagy akár néhány napon belül jobban lehet.

Van egy ilyen stresszes célra kifejlesztett párologtató készülék (Feliway), kicsit drága, de a többségnek be szokott válni. De az orvosotok tud majd biztosat mondani és ajánlani valamit. Én nem vagyok állatorvos (és bocsi a kisregényért), de remélem valamennyit segítettem.

2016. jan. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sürgősen vigyétek állatorvoshoz! Nekem egyszer csinált ilyet a cicám, beteg volt.
2016. jan. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nézessétek meg állatorvossal mindenképpen!

Akik látogatták eddig, nem mondtak semmi különöset? Nem vettek észre változást a viselkedésében?

2016. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ma meglátogattuk az állatorvost ès sajnálatos módon valószínűleg neurológiai probléma. Agyvérzésre és agydaganatra gyanakodnak. Ha stroke-ot kapott abból még felépülhet. A tumorral sajnos nincs mit tenni... a drágám nem tud jobbra fordulni, csak balra köröz. Igaz mutat némi javulást mivel már tudja tartani a fejét és egyszer sikerült egy egyenes vonalban sétálnia. Remélem a legjobbakat.
2016. jan. 10. 00:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ennyire súlyos a baj :( Remélem felépül a cicád.
2016. jan. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Így van, akik látogatták, annak tudnia kellene erről. Kikre bíztad? Ki tudja mit csináltak vele, az is lehet, hogy fejberúgták vagy ilyesmi.
2016. jan. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Jobban lett a cicád?
2016. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék mi újság vele.
2016. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!