Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hozta haza a bakmacskám...

Miért hozta haza a bakmacskám a kismacskákat?

Figyelt kérdés
Pár éve történt,hogy a szomszédba fialt egy macska,és a bakmacskám nemhogy megölte volna,nyalogatta őket.A macskám kiskora óta egyedüli cica a háznál.Kinéztem a vöröset a kicsik közül,hogy az kell nekem.Nemsokra rá,a bakmacskám hazahozott 5-ből 3 picit(köztük a vöröset),az anyjukat meg elkergette.Befogadtuk őket,de ami vicces,hogy az öreg bakmacska addig nem evett,amíg a többiek jól nem laktak.Sajnos márcsak a a baksi van meg(10 éves),de kíváncsi lennék miért csinálta ezt.Valaki tudja esetleg?
2016. jan. 28. 11:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Méregtől előbb szült? Ivartalanítani kellett volna, legalább a nőstényeket, hogy ne szülessen kismacskák tömkelege.
2016. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szóval...tudja valaki,hogy miért hozta haza a kicsiket?

Ugyanis ez a kérdésem.

2016. jan. 28. 11:46
 13/18 A kérdező kommentje:

Elajándékoztuk volna,de mind1.

Miért bűn,ha az ember nem avatkozik bele a természet dolgába??

2016. jan. 28. 11:49
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy mi a kérdés, de elnézést, hogy nem tudok szó nélkül elmenni az ilyenek mellett. Milyen középkori gondolkodás ez, hogy nem avatkozunk bele a természet dolgába? Ha mindenki így gondolkodna, már elárasztották volna a világot a kóbor kutyák és macskák, bár sajnos a menhelyek most is szinte mindig tele vannak.

Nekem is van macskám, és amikor ivarérett lett, elkezdett verekedni. Tele sebekkel jött haza, elő se mert bújni. Akkor erre úgy kellett volna reagálnom, hogy hát nem avatkozom bele a természet dolgába, szenvedjen csak a sebeivel, meg menjen verekedni újra és újra? Hát nem, rohantam vele az állatorvoshoz ivartalaníttatni, mert rossz volt látni ahogy szenved.

Ha nőstényről lenne szó, ugyanez: évente minimum 2 alom kismacska születne, de inkább több. Mégis hova ajándékozol el ennyi kiscicát? Arról nem beszélve, hogy a nőstényed meg teljesen leamortizálódik a folyamatos elléstől.

Létezik olyan, hogy felelős állattartás, és ebben az ivartalanítás jelentős szerepet játszik.

2016. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsot...

Eddig mindig eltudtam ajándékozni a kicsiket,most is volt,aki jelentkezett,hogy kell neki.Mivel út mellett lakom közvetlen,így sajnos már nem 1 macskámat ütötte el autó.Lakásban tartani pedig kicsit kegyetlen.Nem tartottam sosem 60 macskát,mert volt 1 anyamacskám.Sosem volt problémája egyiknek sem a szülésből.Nem én mérgeztem meg szegényt.Egy normális választ vártam csak,de senki sem söpör a saját háza táján,csak kritizál,hogy ezt így kell,azt úgy kell.

A kérdésemre várom a választ,nem pedig kioktatásokat!

2016. jan. 28. 12:14
 16/18 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Némelyik kandúrmacskában van némi anyai ösztön, az biztos. Nekünk volt olyan kandúrunk, amelyik hetekig hagyta, hogy a frissen hozzánk került, valószínűleg túl korán elválasztott kismacska egész nap rajta feküdjön, és csomósra-csatakosra szopja a hasán a szőrt.

2016. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
OFF: "Miért bűn,ha az ember nem avatkozik bele a természet dolgába??" Ezzel a gondolatmenettel legyen 15-20 gyerek egy családban?? ON
2016. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban tartani kegyetlen, de hagyni, hogy kimenjen az útra, és elüssék, az teljesen rendben van?
2016. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!