Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica vagy kijárós cica?

Benti cica vagy kijárós cica?

Figyelt kérdés
Lesz majd kiscicám egy pár hét múlva és nem tudom, hogy csak benti legyen-e vagy ki is menjen majd. Ő lesz az első cicám.Még annyit hogy ivartalanítva lesz.

2016. máj. 1. 08:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
Az ivartalanított cica is elmegy, jelölgeti a "vadászterületét" a szomszédban. Ha majd egyszer kihalnak az öregasszonyok mellöled és odaköltözik egy kisgyerekes család, akkor már más a helyzet...ez bármikor megtörténhet.
2016. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"nem akarok egyutt aludni egy cicaval hogy előtte a koszos fuűben járkált meg minden"


Nem kell együtt aludnod a cicával akkor sem ha bejárós, akkor sem ha csak benti cica.

Nekünk kettő benti cicánk van, de a hálószobába nem járhatnak be. A macska nem falkaállat, nagyon jól tud egyedül is aludni, viszont ha rászoktatjátok, hogy az ágyban alhat, akkor utána nem lehet leszoktatni róla. Szóval ezt előre döntsétek el, és legyetek következetesek.


Gondoljátok jól át, mert hiába csak benti a cica, akkor is megeshet, hogy hasmenést kap valami miatt, vagy kakis marad a lába ahogy az almot kaparja, és akkor odakeni mindenhova. Nálunk is volt hogy hasmenése lett a cicának (hiába nem járt kinn soha), vittük állatorvoshoz persze, de akkor is eltartott pár napig mire elmúlt. És ilyenkor, nem lehet kizárni a hálószobából ha megszokta, hogy benn alszik, mert szétnyávogja a házat.

2016. máj. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"szomszédnak kell UTÁNAD takarítani. Betegségeket terjeszt, amivel a szomszéd gyerekeit VESZÉLYEZTETED, MEGBETEGÍTHETED vagy MEGÖLSZ egy magzatot! Ha kinti lesz, akkor azzal más EMBEREKET veszélyeztetsz, és más magántulajdonát károsítod"


Kedves 9-es, remélem te soha nem mozdulsz ki otthonról, hiszen mi van ha eltüsszented magad, és megfertőzöl valakit, esetleg egy terhes nőt. Ráadásul ha kint jársz, kopik a járda, ami ugye nem a te tulajdonod, és ha bemész a postára a cipődtől koszos lesz a padló, és másoknak kell utánad takarítani.

2016. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző! Ezek nem jó példák. Mert ha én el is tüsszentem magam, azzal nem terjesztek toxoplasmát (emberről emberre nem terjed - olvass utána), amitől vízfejű lesz a várandós kisbabája. A macskák viszont olyan betegséget terjesztenek, amitől igen, sőt kisgyerekek is megbetegedhetnek tőle a homokozóban való játszás során, és ha nem sima a lefolyása a betegségnek, akkor akár még be is fészkelheti magát az az egysejtű az agyszövetbe súlyos károsodásokat okozva, vagy megvakíthat valakit. Ezek nem gyógyítható dolgok, maximum valamilyen szinten kezelhetőek csak, nem olyan, mint mondjuk egy nátha.


Az utca közterület, az udvarom viszont nem az!!! - Te se tekintsd annak!!! Ha te normális dolognak tartod, hogy a te állatod egy másik ember udvarába szarik, akkor gondolom neked az is rendben lenne, ha én átdobálnám hozzád a gyerekem kakis pelenkáját, vagy átmenne a te udvarodba kakilni, mert éppen olyan kedve van, én pedig mint az érte felelős személy, nem akadályoznám meg benne.


Amúgy meg a törvény szerint minden állattartónak kötelessége a saját területén belül tartani az állatát, és ez a macskatartókra is érvényes, nem csak a többire, akárhogy is próbáljátok ezt természetesnek beállítani. Az ilyen emberek azok, akik nem érzik kötelezőnek magukra nézve az amúgy mindenkire vonatkozó szabályokat, viszont ha őket éri valami sérelem akkor rögtön futnak jajveszékelve a rendőrségre. Miből gondoljátok, hogy nektek mindenhez jogotok van, a többi ember meg csak tűrje el, amit tesztek.


Milyen gondolatmenet az, hogy ha fosik a macska, akkor ne legyen bent, mert összekenhet valamit a ti lakásotokban....de az már rendben van, ha a fosós macska a szomszédba szarik össze mindent...?

2016. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem is említettem toxoplazmát. Terjeszthetsz viszont influenzát, cytomegalovírust, rubeolát, amelyek mind veszélyesek terhesekre. És azon felül is sokkal több emberről emberre terjedő betegség van, mint macskáról emberre terjedő.


"A törvény szerint minden állattartónak kötelessége a saját területén belül tartani az állatát"


Ennek próbáltam utánakeresni, de nem találtam. Áruld el kérlek, melyik törvényben van? Kizárólag olyat találtam néhány város saját rendelkezésében, hogy az "ebtartónak" kötelessége saját zárt udvarán tartani állatát.

2016. máj. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utóirat: Benti cicánk van, volt hogy fosott. Képzeld, azért még nem dobtam ki.
2016. máj. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Állatvédelmi törvény linkje: [link]


Nem kell sokáig keresni, mert az elején van: 5.§ (1) bekezdés.

"Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."


Az influenzának nincs magzatkárosító hatása, csak a magas láz okozhat gondot a babára, vagyis azt csillapítani kell ilyenkor gyógyszerekkel. Egy magyar terhes Magyarországon nem fogja elkapni a rubeolát, mert a most szülőképes korban lévő anyák már be lettek oltva ellene gyermekkorukban, és a mostani gyermekgeneráció is át van oltva ellene, mert kötelező védőoltás Mo-on. A CMV tényleg előfordulhat, de alap dolog, hogy ha beteg az ember, influenzaszerű vagy mononukleózis szerű tünetei vannak, akkor nem megy terhesek és gyerekek közé, a szája elé teszi a zsebkendőt, ha köhög, vagy tüsszent, gyakran kezet mos, nem tapogat össze fölöslegesen semmit, és figyel a higiéniára.... mert egy ember erre képes... egy macska meg nem...és egy ember nem megy át a szomszédja kertjébe szarni ... mert az nem helyénvaló! Azt még mindig nem írtad le, hogy miért normális dolog, ha a macsakatartók macskája a másik ember MAGÁNTERÜLETÉRE szarik, ha szerinted nem elfogadható az, hogy KÖZTERÜLETEN viszont előfordulhatnak beteg emberek.


Az utcán itt-ott előforduló macskakaki vagy kutyakaki engem sem zavar, mert kikerülöm... viszont az zavar, hogy naponta szedem össze a saját zárt udvaromból a macskaszart...mert nem az én macskám, én nem kívánok állatot tartani, és állatürüléket szedegetni, csak sajnos rámeröltetik.

2016. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy macska területvédő bóklászása szökésnek számít-e, de ha igen, akkor egyszerű dolgod van. Jelentsd fel a környék macskatartóit fenti törvény megsértése miatt és kész. Én mondjuk nem hallottam még róla, hogy valaki macskáját erre a törvényszövegre hivatkozva nem megfelelő tartás címén elkobozták volna, de ki tudja, lehet, hogy csak senkinek sem jutott eszébe. A galambdúcba sincsenek bezárva a galambok, meg a méhkasba sem a méhek, azok is pottyanthatnak bárki kertjébe, illetve megcsíphetnek akárkit, ennyiből az is veszélyeztetés.


A macska kinti tartása évszázadok óta elfogadott szokás, és nem lehet neki megmondani, hová végezze a dolgát. Nem arról van szó, hogy a szomszéd direkt uszítja a macskát a kertedbe. Ezzel régen mindenki együtt élt, faluhelyen senkinek sem jutott eszébe, nézegetni van-e macskaszar az udvarban vagy nincs. Mondhatni "normális" dolog volt. Az hogy manapság ezen néhányan felháborodnak, az újkeletű dolog. Emiatt az évszázadok alatt elfogadott macskatartási mód nem lesz hirtelen törvényellenes. Igen, bosszantó lehet ha össze kell szedni a kertből a macskaszart, de ez a kert gondozásának része, ahogy a parlagfűirtás is (az sem csak akkor nől oda, ha ülteted). De azért túlzás lerohanni a macskatartókat, mintha emberiség ellenes bűncselekményt követnének el.

2016. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!