Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
kb. 1 hónapja a macskám tarkóján sebet vettünk észre (valószínűleg verekedés nyoma), na már most, nem akart neki gyógyulni, ezért elvittük állatorvoshoz. Adott neki injekciókat, tablettát amit be is adtunk neki rendszeresen. Azt mondta hiperol-al kenegessük. Eltelt 1,5 hét kb., és nem javult a dolog. Visszavittük az orvoshoz, újra injekció, majd csak begyógyul. Újabb 1,5 hét, semmi változás, mindig véresre kaparja. Elvittük másik orvoshoz, azt mondta hiperol-al nem is szabadna kenni, mert elöli a bőrréteget. Csipesszel leszedegette az elhalt bőrréteget, mert azt mondta így nem tud gyógyulni. Ő is adott neki injekciókat, ekkor már lázas is volt a cica, lefertőtlenítette, valamint adott egy sötét szürke színű kenőcsöt, amivel napjában 2x kell kenni. Na már most azóta is eltelt 2 hét és semmi változás. Folyton véres a sebe, semmit nem javult. A 2. doki mondta is, hogy adna rá tölcsért, de nem lehet rátenni, mivel olyan helyen van a seb, hogy egyszerűen nem marad meg rajta, és mindig hozzáfér, és folyton vakarja. A kenőcsöt is levakarja róla. Egyszerűen már nem tudunk vele mit csinálni. Szerintetek mit tegyünk?
2016. máj. 17. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire vakarja, akkor nem biztos, hogy ez verekedésből van. Lehet, hogy allergia és akkor az irritációt kéne megszüntetni, hogy abbahagyja a vakarózást.

Én szerintem vinném tovább egy harmadik dokihoz.

2016. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Betadnie-os vattát kell elhelyezni a sebre, majd körbetekerni a macska nyakán a gézt és erre rakni óvatosan a gallért. Ha jól csináltátok nem fogja zavarni a sebet a gallér. Persze nem szabad túl szorosan... erre nagyon figyelni kell. Naponta cserélni. A helyedben heti kétszer cseppentenék rá hidrogén-peroxidot.. ez nagyon jól kitisztítja a baktériumoktól, de ugyanolyan káros is lehet a túl gyakori használata. Ez nem drága... gyógyszertárban tudsz venni hígított változatot.
2016. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tűri meg a nyakán. Elkezd ugrálni össze-vissza, addig amíg le nem szenvedi magáról.
2016. máj. 17. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez allergia lesz.

Enyémnek is az van. Egyszer már kikezeltük de sajnos figyelmetlen voltam és megint kapott olyan kaját, amiben tartósítószer volt. Mivel etetitek a cicát? Kerülni kéne a csirkét és a tartósítószert. Pont pár napja vettem észre hogy újra vakarózik és megint hiányzik a szőr a tarkóján. Rögtön tudtam hogy valami kaja nem stimmel. Meg is lett a ludas. Egy jutalomfalat, amiben hiába olvastam az összetevőket valahogy átsiklottam a tartósító fölött és nem vettem észre. Ezért ezt kapta már egy jó ideje naponta egyszer. :(

Most nem vittem dokihoz, mivel van még abból amit múltkor felírt. Betadine-nal kellett fertőtleníteni a sebet majd egy kék hámosító krémmel bekenni és várni hogy kiürüljön a szervezetéből az allergiát okozó anyag. A betadine helyett másodszorra kaptunk egy fertőtlenítő sampont, mert a betadine se tesz jót hosszú távon a bőrének. Azt hiszem arra is jelentkezhet allergiás reakció.

Na most hogy észrevettem rögtön vágtam neki egy régi trikómból egy kis pólót. Tölcsér kínzás lenne neki, hiszen korlátozza a szabadságában, viszont ettől csak nem tudja vakarni és nyalogatni, minden mást szabadon végezhet.

Ilyen:

[link]


A mérettel kísérletezni kell, de megéri. Egy nagyobb lukat vágj a fejének és mellé két kisebbet a lábának. A lényeg hogy rálógjon a problémás részre. A mienknél nagyon jól bevált mert egy darab karmolás sincs most a hátán.

2016. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Betadinnal kenegesd, az nem is csípi és utána kend be neogranormonnal. :)
2016. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!