Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális, hogy egy idegen...

Az normális, hogy egy idegen bakmacska folytogatta a négy hónapos kismacskát?

Figyelt kérdés
Lakik a közelünkben egy nagy fehér bakmacska, ránézésre már hónapok óta nem szimpatikus, mert nem olyan mint a többi házi macska, más a viselkedése. Már egy ideje itt lődörög a műhely körül, ahol a kismacskák laknak, de az gondoltam, csak a kajájukat akarja ellopni, mint a többi macska. A kis macsekok anyja nincs itt. Erre elkezdte vadul fojtogatni az egyik kismacskát. Tudom, hogy a kandúrok megölik a kismacskákat, hogy az anyjuk megint párosodjon, de ezeknek nincs itt az anyjuk és nem is olyan kicsik már, fejenként egy kilósak. Vérzett is a nyaka és azóta nehezen vesz levegőt, de talán megmarad, ha nem kapott valami fertőzést a bakmacska szájából. Normális dolog az ilyen viselkedés, vagy esetleg megveszett a bakmacska?

2016. máj. 24. 06:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
A kandúr macskák szeretik fitogtatni az erejüket pláne ha ő a környék főkandúrja. A kiscica szintén kandúrka vagy nőstény? Ha kandúr akkor lehet, hogy a nagy azért támadta meg, mert látja benne a riválist. Ne engedd ki a kicsiket. Zárt térben legyenek. Ha kiengeded őket akkor legyél a közelükbe, legyenek szemelőtt. Az is lehet, hogy a kiscica játszani akart a nagy kandúrral, de annak nem tetszett és hirtelen felkapva a vizet neki ment a kicsinek. Vigyázz a picúrkákra! :)
2016. máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
A kandúrok megölik a kicsiket,hogy a nősténymacska mielőbb újra tüzeljen, és ezáltal ők újra párosodhassanak.
2016. máj. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudom, de az anyjuk nincs itt, soha nem is volt. Én úgy tudom, hogy ilyen nagy 1 kilós kismacskákat már nem szoktak bántani, csak a nagyon kicsiket. Ezért kérdeztem, hogy nem ehet valami más baj vele, mondjuk veszettség?
2016. máj. 24. 07:30
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem vagyok állatkínzó, de valahogy távol kell tartsam. Legjobb lenne egy élő állat csapda. Elfogás után munkába menet elvinném 30 kilométerre és ott szabadon engedném. Onnan már csak nem jön vissza.
2016. máj. 24. 07:43
 5/24 anonim ***** válasza:
Valoszinm,hogy ragaszkodik a helyhez igy vissza menne . De az,hogy bántod nem megoldás . Inkább probáld megfogni és felhivnám az állatvédöket hátha tudnának vele mit kezdeni föleg ha nincs gazdája csak ugy van . Természetesen nem háborogva kell öket sem hivni igy tuti megprobálnak hasznos tanácsot adni és segiteni .
2016. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Próbálj segítséget kérni állatvédőktől a befogáshoz, hátha tudnak kölcsönözni élvefogó csapdát. De ne engedd el valahol, hanem inkább vidd be egy menhelyre.
2016. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem így kell előkészíteni, ahogy te csinálod. Állatkínzó vagy. Nyilván fog odajárni kandúr (bak a kecske meg a nyúl hímje) amíg van ott nőstény, akit nem viszel el ivartalanítani.
2016. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Elijeszteni*
2016. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

"Vérzett is a nyaka és azóta nehezen vesz levegőt, de talán megmarad, ha nem kapott valami fertőzést a bakmacska szájából"


látszik mennyire szereted a macskáidat. állatorvos bezzeg nem viszed el. minek neked 5 macska, ha amikor szenvednek nem vagy képes orvoshoz vinni?

idióta.

a másik kandúr macskát meg talán nem lapáttal kéne verni. ha meglátod boríts rá egy pohár vizet. egy idő után rájön,hogy nálatok mindig tiszta víz lesz és nem megy oda többet.

de lapáttal verni..komolyan az ilyen emberekre nincsenek szavak.. a másikat meg vidd el orvoshoz..és az anyját sem ártana ivartalanítani

2016. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az is lehet, hogy a kiscica játszani akart a nagy kandúrral, de annak nem tetszett és hirtelen felkapva a vizet neki ment a kicsinek. Vigyázz a picúrkákra! :)"


Egyszer régen az egyik szomszédom macskája két kiscicát hozott világra. Mikor megnőttek, az anyjukkal együtt elmentek felfedezni a világot. Átjöttek a mi kertünkbe is, de minket nem zavart, mert szeretjük a cicákat. Egyik nap az anyamacska a bokor alatt pihent, mialatt a kiscicák egymással játszottak. Felbukkant egy kandúr, aki szintén ismerős a környéken. Felkeltette a kiscicák érdeklődését, szerettek volna megismerkedni vele. De a kandúr nagyon barátságtalan volt velük, rájuk is nyávogott csúnyán. Az egyik cica már nem foglakozott vele, mert otthagyta, a másik viszont nem tágított. A kandúr lefeküdt, a kicsi meg bambulta őt, ami (szerintem) idegesítő volt a kandúr számára. Mikor a kicsi közeledni akart hozzá, az meg rányávogott, hogy maradjon ott ahol van. Erre az anyamacska felfigyelt. Én meg idegesen figyeltem, hogy nem lesz-e baj. A kicsi valszeg nem értette a kandúr viselkedését, mert továbbra is próbálkozott az ismerkedéssel. Egy lépést tett, erre kapott egy pofont tőle. Az anyamacska nagyon dühös lett és elkergette a kicsinye bántalmazóját! Utána odament hozzá vigasztalni, aztán le is léptek.


Bocs, hogy hosszú volt, de engem is foglalkoztatott a kérdésed, hogy a felnőtt macskák miért gyűlölik ennyire a kiscicákat.

2016. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!