Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS. Mihez kezdjek vele, amíg...

SOS. Mihez kezdjek vele, amíg nincs doki?

Figyelt kérdés

Szerintem sok embernek ismerős, hogy lelketlen állatok, akiknél nem várt macska alom születik, elajándékozás mellett azt az alternatívát választják, hogy megszabadulnak a kölyköktől. Konkrétan a délután folyamán egy 1,5 hónap körüli kis macskát találtam a hátsó kertünkbe dobva, ami rémes állapotban van. Eléggé zörögnek a csontjai, nagy valószínűséggel bolhatelep is a kis fickó, tüsszög, illetve a szeme gennyes levet ereszt, és remeg ( nem tudom, hogy láztól vagy csak az ijedtségtől ) . Jelenleg azon vagyok, hogy valahogyan elkapjam, eddig még nem sikerült befognom sajnos.

Nincs túl sok tapasztalatom macskákkal, viszont elpusztulni nem fogom hagyni szerencsétlent, ha már egyszer megszületett. Az állatorvos ma kiesik, vasárnap sajnos nem rendel, sürgősségi ellátás, állatgyógyszertár meg nincs a közelben. Holnap reggel mindenképp szeretném dokihoz fuvarozni, hogy megnézze mekkora a baj. Esetleg tudna valaki segíteni abban, hogy mit csináljak vele, hogy kihúzza holnapig?


2016. máj. 29. 15:54
 1/1 anonim ***** válasza:

tegyél ki neki vizet és kaját. kicsit messzebbről figyeld. ha éhes,akkor úgyis oda fog menni enni. és óvatosan menj hozzá közelebb,esetleg további finom falattal a kezedben. és próbáld megfogni és bevinni a házba.vagy legalább valamilyen zárt térben,hogy ne szökjön el. etesd, itasd. és holnap doki. ha nagyon bolhás akkor megfürdetheted már ma. a szeméhez ne nyúlj.esetleg kammilás vattával áttörölheted ha engedi. de többet majd holnap a doki.

és még annyit,hogyha szagos kajával próbálod becserkészni több sikered van. gondolok itt nyers húsra vagy macskakonzervre.

2016. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!