Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica tulajok mit tegyek?

Sziámi cica tulajok mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hamarosan hozzám kerül egy kisfiú sziámi cicus, amint el lehet választani(14 hetesen)

Mondhatni tapasztalt cicatartó vagyok, sok fajtatiszta cicusom volt (karthauzi, britt rövidszőrű, ragdoll) emelett sok egyszerű házi cicám. Azt magam is tudom, hogy sok figyelmet igényel, ezt meg tudom neki adni, egész nap itthon vagyok, és nem restellek órákig játszani foglalkozni velük. Azt is tudom, hogy beszédes, ez engem nem zavar. :) alap cicafelszerelést mind beszereztem ( szállító, ágy, cicabútor, alomtál, etetőtál, rengeteg fajta játék stb) és royal canin kitten tápot, nekem előző cicáknál ez vállt be, megnézzük, ő majd hogy viszonyul hozzá. Emelett természetesen kap majd nedves eledelt is. Valahol viszont azt olvastam, hogy a sziámi nem ehet nyers húst. Én az eddigi cicáimnak mindig adtam csirkemellet, nyakat forrázva, baromfibelsőséget nyersen. Nálunk mindig kedden jön a friss áru a henteshez, és szigorúan csak a frisset adtam neki, mert tudom a több napos nyers hústól ők is betegek lehetnek. Így erre kíváncsi lennék. A cicus amúgy benti tartású, ivartalan kandúr lesz, van egy nagy tetőteraszunk (25m2) ami 15m-re van a földől, így oda kimehet majd levegőzni, napozni, nem hiszem hogy leugrana. Jelenleg egyedüli cicus lesz, később, kb jövőre tervezek mellé egy társat, de egyellőre elég egy "fenevad" :) minden tippet, tanácsot szívesen fogadok tartásukkal, etetésükkel kapcsolatban, ami másoknak bevállt :) köszi előre is :)



2016. jún. 29. 01:36
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Tartsd ugyan úgy mint ahogy többit is tartottad. Ez is ugyanolyan macska mint a többi én még azt sem mondanám, hogy ragaszkodóbb vagy, hogy több törődést kíván. Ha benti cica lesz akkor azért egy társ jól jöhet mert egyedül lenni nem szeret, talán ez az egyetlen dolog amit rosszabbul visel a többinél. Nekem ugyan házi macskám van de az udvarszomszédomnak akik egyben az unokaöcsémék is van egy szép sziámi cicájuk, sokat szoktunk beszélgetni a macskáinkról és mint kiderült ők is etetnek nyers húst is. ők is adnak, halat, csirkét, nyulat, belsőséget, a sertéshúst főzve, a csontosabb ill szálkásabb húsokat( hal) darálva. Ezzel a royal sziámi izével etetik ők is. Szerintem néha más táp is kell, hogy változatosabb legyen. Néha cserélünk egy-egy marék tápot és mindkét cica örömmel veszi az ismeretlen kaját. Nálunk túlnyomó részt halhúst kapnak és néha csirkét, mármint nyersen.
2016. jún. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 éve a főnök nálunk egy sziámi macskusz.

Kezdetektől fogva jó minőségű száraz tápot kapott, nedves (konzerv) kaját sose kapott. Nyers húst néha kapott, baja nem lett. A halat és a halas tápot kifejezetten úúútálja :)

Most Bosch struccos tápot eszik, a royal canintól iszonyúan elkezdett hízni és mivel szobacica, így sürgősen leálltunk azzal.

A sziámi macskák egyébként nagyon-nagyon emberszerető, úgy is mondhatnám, hogy kutyaként követik a gazdát. Mi visszük nyaralni is magunkkal, mert egy éjjelt nem töltött velünk, de azt a hisztit amit levágott utána, nem kívánjuk másnak. Így utazik velünk.

Kicsinek iszonyú játékos volt, kedvenc időtöltése az volt, hogy lesből a lábunkra csimpaszkodott, és úgy hurcoltuk magunkkal. Ezért is lett tépőzár a beceneve :), amúgy Mózesnek hívják.

Hogy beszédes-e? Igen. Aki szereti a nyugodt, csendes cicát, az ne válassza a fajtát, hiszen neki mindig van mondanivalója. Húúú, de sokat tudnék róla mesélni még, de nem fárasztalak. A lehető legjobb választás lesz, sok sikert hozzá!

2016. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Missisippy32 válasza:
Szerintem egy sziámi macskára illik a Dániel név :)
2016. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!