Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne jó az utcáról befogad...

Mi lenne jó az utcáról befogadott macskának? Kint vagy bent? Hogy győzzem meg a nővéremet?

Figyelt kérdés

Folyton ki akar menni,minden alkalmat meg próbál megragadni a szökésre és folyton rongál(bár ez még nem lenne akkora baj ha nem látszódna látványosan a macskán hogy szenved). Sajnálom szegényt. Rossz látni ahogy az ajtó előtt nyávog:(

Néha macskahámmal kivisszük a kertbe de szerintem jobb lenne neki ha szabadon mászkálhatna.. Nem hiszem hogy elszökne,bár megértem a nővérem hogy fél hogy valami baja esik de nem lakunk forgalmas út mellett és amíg nem fogadtuk be,addig is elvolt valahogy,szóval szerintem tud magára vigyázni.

Szerintetek mi lenne jobb neki? A nővérem szerint majd megszokja hogy bent van de eddig nem úgy néz ki. Főleg hogy mivel "sétáltatva" is van nincs teljesen megfosztva az élménytől.


2016. júl. 21. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
kinti cicát elég nehéz teljesen bentivé átszoktatni, de az ivartalanítás valamennyit segíthet.
2016. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha még nincs ivartalanítva akkor semmiképp ne engedjétek csak úgy ki.
2016. júl. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is azt javaslom,hogy ivartalanítsátok ki. utána fokozatosan szokassátok ki . úgyis ismerni fogja a terepet. rakni kell neki kint is tálat. vissza fog jönni,hogyha etetitek és szeretet is kap. nem kell aggódni.

ha nem laktok forgalmas út mellett,akkor nem látom okát,hogy miért ne lehetne kinti?

2016. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a probléma leginkább akkor áll fenn, ha az állat nincs lemozgatva (feltéve, ha nem ivaros). Hozzászokott az inger gazdag környezethez, a nagy mozgástérhez. Egyszerűen unatkozik. Rengeteget kell játszani, fizikailag és szellemileg kellően lefárasztani. Ez napi több órás elfoglaltságot jelent. Azt javaslom, hogy növeljétek a játékidőt, aminek a java része intenzív mozgás legyen. Ez lehet labda, vagy lézer pointer (ebből létezik automata változat is, hiperaktív cicának érdemes beszerezni), szellemileg pedig tanítással tudjátok lefárasztani.

Odakint rengeteg veszély leselkedik rá, pl. autók, kóbor kutyák, állatkínzók (sajnos több van, mint gondolnád) és persze a fajtársai, akiktől halálos betegségeket kaphat, mint pl. a leukózis vagy a veszettség. A kijárós macskák átlag életkora mindössze 5 év, tehát egyharmada a természetes élethosszuknak. Én nem javaslom, hogy kiengedjétek, inkább próbáljatok meg vele több időt tölteni. Hidd el, meg foglya szokni.

2016. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!