Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvosnak kötelessége...

Az állatorvosnak kötelessége elaltatni az állatunkat amennyiben mi megkérjük rá?

Figyelt kérdés

Pár napja egy ismerősöm elvitte az Alpha-vet állatgyógyászati központba 13 éves beteg macskáját. Az állatról annyit hogy már nem tudott járni, enni és inni rendesen...nagyon a végét járja szegény és gondolom szenved is. A klinikán azt mondta az orvos (fiatal huszonéves nő) hogy ő nem hajlandó elaltatni az állatot mert az nem vall az etikájára vagy mi... (kifogás) Viszont pofátlanul a vizsgálati díjat elkérte és ennyiben hagyta a dolgot... Kérdésem a következő... Törvényesen utasította vissza az elaltatási kérvényt vagy ezt megteheti még akkor is ha egy beteg és öreg szenvedő állatról van szó?

Ui.: A semmiért elkért vizsgálati díjról már nem is beszélve...

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. júl. 26. 21:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Láttam érkezett pár kérdés is amiket majd az este folyamán meg is válaszolok. Csak én nem voltam ott a helyszínen de azért idegesített fel ennyire a dolog mert nem egy kis házi állatorvoshoz vittük el hanem egy nagy állatorvosi/állatmenhely komplexumba Fehérváron. (Apha-vet) Ezért nem értettem hogy egy ilyen helyen miért olyan nagy kérés megkönnyíteni egy állat szenvedését...
2016. júl. 27. 14:09
 12/15 anonim ***** válasza:
Az állatorvos visszautasíthatja az altatást akkor is, ha beteg az állat. Az eutanáziával nem ért mindenki egyet, sok állatorvos van, aki egyáltalán nem vállal ilyet.
2016. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a félreírásért de a macska 17 éves volt.
2016. júl. 27. 22:05
 14/15 anonim ***** válasza:
Volt? Végül elaltatták? Nem derült ki, hogy mi volt az okozója a problémáinak?
2016. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az állat tegnap elpusztult... Mivel nem a miénk arról nem tudok semmit hogy hogy vagy hogy szenvedett e... De megkérdeztem és az állatorvos nem mondott semmit hogy mi lehet a baja.
2016. júl. 27. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!