Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónaposan lesz ivarérett...

Hány hónaposan lesz ivarérett egy nőstény macska?

Figyelt kérdés
A mi macskánk kb 5-4 hónapos. Arra lennék kíváncsi hogy mikor lehet vemhes. És ha már ivarérett akkor ő kóbor kandúrokkal elintézi? Mert jó lenne pár kiscica!

#vemhes egy macska?
2016. aug. 25. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár már 5-6 hónapos korában ivarérett lehet. Viszont nagyon nem kéne, hogy ekkor párosodjon, főleg ne kóbor kandúrokkal. Olyan lenne, mintha egy 12 éves kislány lenne terhes. Akár bele is halhat. A kóbor kandúroktól pedig könnyen halálos betegségeket kaphat!

Inkább ivartalanítsd, ha szereted a cicádat. Ha kiscicákat szeretnél, rengeteg gazdátlan kiscica van, tele vannak a menhelyek, tele van az Internet velük. Fogadhatsz örökbe, amennyit csak szeretnél.

2016. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Az jó, ha felcsináltatod egy kóbor kandúrral aki lehet, hogy olyan halálos betegségeket terjeszt ami kinyírja a macskádat. Nincs elég szerencsétlen kóbor macska, a hozzád hasonló agyatlan egysejtűek még intézik az utánpótlást is...

Az ilyet mint amilyen te is vagy, beb...asznám egy vagon néger közé és elletném azokat is évente 2x.

2016. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A születési évét követő tavaszon lesz ivarérett. Tehát egy tavaszi cica 10 hónapos kora körül, egy őszi már kb 6 hónaposan is. Ha kijárhat, könnyen lehet, hogy azt se veszed észre, hogy tüzelni kezdett, csak azt hogy már nő a hasa.

Ilyen fiatalon viszont ez nem jó se neki, se a piciknek. Leállhat a fejlődése, illetve az ilyen fiatal anyák sokszor éretlenek és nem gondozzák a kicsiket, fogod akkor őket 2 óránként tápszerezni?

Amúgy hacsak nem akarod az összes megszülető kicsit (akár 5-öt, 6-ot is!) megtartani, inkább ne engedd szülni a macskádat! Ha keresel is nekik gazdát, azzal utcán, menhelyen szenvedő cicáktól veszed el a lehetőséget, hogy otthonuk legyen.

2016. aug. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 7 hónapos koruk körül lesznek ivarérettek de én is csatlakoznék az előttem szólókhoz tényleg tedd ki ilyesminek a macskádat ha szereted mert rengeteg halálos vírust elkaphat szegény ráadásul az ilyen fiatal anya macskák nem mindig tudják jól felnevelni a kicsiket sőt olyan is van hogy zavarában megeszi őket gondolom nem szeretnél ilyesmit végignézni
2016. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgashaégas rájuk féltékenyek 5-6 hónaposa lesz ivarréret ilyen fiatalon ne szüljön de nem kell sokat várnod és jó anya lesz a többiek irigyek
2016. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 tényleg tök irigy vagyok bár az én macskáimat is felcsinàlhatnà pàr kóbor kandur hàtha màkom lessz és az egyiktől kap ajàndékba egy jo kis macska aids-t. Te sem vagy normàlis
2016. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,de szerintem az az én dolgom hogy "mit csinálok" a macskámmal
2016. okt. 23. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

A te dolgod, igen, ha a születendő kiscicákért (és azok kölykeiért stb.) is te vállalod a felelősséget. Ebben az esetben a te dolgod.

Azért azt tudd, hogy a macskád a kóbor kandúroktól halálos, gyógyíthatatlan, sok szenvedéssel járó betegséget kaphat, elég nagy az esélye rá.

2016. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!