Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan gyozzem meg oket?

Hogyan gyozzem meg oket?

Figyelt kérdés

Van egy macskam aki par honapja megellet.A szuleim nem engedtek meg hogy a garazsban tartsam oket.Egy fedett helyre tettuk oket es elhitettek velem hogy ott jo helyuk lesz nem lesz semmi bajuk en meg mint a gyerekuk aki bizzik bennuk es hitt nekik hat hittem nekik.Este jott egy zivatar hat a macskak beaztak es 3 meghalt az anyamacska egyet kimentet.En talaltam es temettem el oket hat nagyon sirtam.Apukamnak lett egy kisbuntudata ezert csinalt egy macska olt es megengedte hogy ejjel bent legyenek az anyamacskaval.De a kicsi is elpusztult mert valaki (szomszed cica)megolte.Ekkor is nagyon sirtam.Most megint vemhes lett(ivartalanitani fogjuk ha mar a kicsik nem szopnak)Lassan megfog elleni es a szuleim nem engedik hogy bent legyenek hogyan ertessem meg veluk hogy legalabn 25 fokon kell lenniuk meleg helyen?(az egyik macskam a kolykok apja aki halott)


Bocsi ha hosszu

Koszi


2016. szept. 18. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Most is el lehet már vinni ivartalanítani vemhesen is megműtik, így már nem lesz probléma hogy hová tegyétek a kiscicákat
2016. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy ne akarják megismételni a múltkorit! Ez olyan egyértelmű. És igen, ivartalanítsátok minél hamarabb, most már sajna te is tudod, milyen mikor megszakad a szíved a picikért :( nincs meg az a macska ól? Nem férne be pl az előszobába vagy ilyesmi?
2016. szept. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Old meg a dogoket szakisd ki a herejet a kannak azt ennyi
2016. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%
Édes istenem, ivartalanítani, amikor vemhes??? te észnél vagy, '@szki? Mindenképp győzd meg őket, hát még a 25 fok is édeskevés az újszületteknek! Infralámpa, vagy meleg takarók kellenek, meleg száraz környezet! Ne kínozzátok a kicsiket! Utána persze, ivartalanítás, de addig is ezt az almot ne hagyd elveszni! Azoknak a kiscicáknak a sorsa a kezedben van. Légy erőszakos, vagy vidd be kérés nélkül, tudomisén, ezek életek, amikről beszélünk. Vagy kérj segítséget a helyi állatorvostól, v állatvédő szervezetektől.
2016. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
#4 igen szuper ötleteket adsz hogy hogyan jöjjön világra még öt hat kismacska akiket valószínűleg szintén ugyanúgy nem fognak ivartalanítani. Éppen ezért van ennyi kóbor macska az utcákon az ilyen idióták miatt mint te hogy még tanácsot adsz egy gyereknek hogy hogyan sikerüljön neki kitenni az anya macskát egy újabb szülésnek. De az tényleg jó ötlet volt tőled hogy hívja fel a helyi állatorvost és kérje ki a véleményét valószínűleg ugyanezt fogja mondani amit én hogy hozza be ivartalaníttatni mert a két rossz közül mégis csak egy fokkal ez a humánusabb megoldás
2016. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 5-ös hozzászóló!

Ha az állatorvoshoz vinné az ügyet, az valószínűleg azt mondaná, hogy ellés után ivartalanítja a macskát. Azért van ez így, mert mivel én is állatorvos vagyok, a társaimmal együtt felesküdtem arra, hogy tisztelem minden kezelendő állat életét, és nem oltom ki azt amíg az élettel összeegyeztethető állapotban van. Igen, tudom, ivartalanítani kellett volna a macskát, de attól még vemhes lett, kár álomvilágban élni, és elképzelni, hogy minden állat ivartalanítva van, mindenkinek van otthona, és Royal canint kap enni. De attól, hogy ez nem így van, még lehet törekedni rá. Azért, mert nem viheti be a macskákat, még lehetnek kinti macskák. Van anyjuk, lesz aki szoptassa őket. Ha kinti macskák lesznek, megtanulnak vadászni. Egy kis odafigyeléssel nagyon jó életük lehet. Láttam már olyat, hogy a macskák egy háznál egész nap vadásztak, de ki volt Nekik téve víz és szárazeledel, és tökéletesen megvoltak, köszönik. Az előző esetből tanult a kérdező, és van olyan kedves, hogy próbál tenni valamit azokért a kis életekért.


Remélem, kedves 5-ös, hogy Neked nincsen semmilyen háziállatod, vagy ha van, elfelejtkezel róla amikor ilyeneket írsz, és csak pillanatnyi elmezavar beszél belőled.

2016. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kedves állatorvos a társaid alatt a kollegáidat érted egy adott rendelőben ahol felesküdtetek pl erre is, hogy vemhes macskàt nem ivartalanítottok? Vagy alap dolog ez az eskü tétel? És minden orvosi diplomàval rendellkező illető fel esküdésében szerepel ez a nézet?
2016. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
Arra eskudtunk fel, hogy humanusan cselekszünk mindig az állatokkal szemben. Ebben az esetben, mivel nem szükségszerű az életek kioltasa, ezért nem ivartalanitjuk a vemhes macskát. Nézd, ez egy esku, az allatorvosok (ahogy az emberorvosok a Hipokrateszi eskut) leteszik, de mindig lesz köztük penzleso, hentes doki, aki nem tartja be. Ez egy lelkiismereti dolog, az allatorvosokat nem sűrűn perelik be, hacsak nem értékes tenyeszallat, vagy ló a hiba tárgya. Én csak azt mondom, hogy allatorvoskent értelmetlennek találom a kismacskak életének elvetelet ebben az esetben. Lesz allatorvos, aki nem ért velem egyet, de úgy gondolom, nem ez a többség.
2016. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az ivartalanitast eddig azert nem tudtam megoldani mert a helyi allatorvos nem csinal ilyet.Mar nagyon oreg es
2016. szept. 18. 16:33
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon oreg az allat orvos es csak kutyakat olt.Vennem kell macska hordozott hogy eltudjam vinni.A kicsiket is ivartalanitatni fogom.(tudom draga dolog lesz de megoldom)Az elso vemhesegnel rengeteg cikket olvastam hogy kell mint kell.De most meg tobbet es meg tobbet mindent tudok.Az iskolaba is most tanuljuk az allattenyesztes/tartas/anatomia mindent ami kell.(allatorvos szeretnek lenni).Ki fogom valahogy konyorogni.Vagy szo nelkul berakom.Utana mikor meghaltak a szuleimnek kicsi buntudatuk volt es engedelmesebbek lettek.Nagyon szeretem oket minden penzem rajuk koltom.
2016. szept. 18. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!