Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim nem engedik, hogy...

A szuleim nem engedik, hogy hatosztalyos gimibe menjek. Hogy gyozzem meg oket, hogy jelentkezhessek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 5. 22:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
Ész érvekkel, amiért te is ezt választottad
2014. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Észérvekkel. Miért lenne jó neked, mik az előnyeid.

Írd le ide nekünk, hogy mik az érveid, segítünk formálni őket.

2014. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem engedik? Nekik milyen ellenérveik vannak? (Kérdezem ezt, mint olyan, aki ilyen suliba járt, és ami szerintem a lehető legjobb választás.)
2014. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Mi az ellenvetésük? Egyébként a gimnázium már egy válogatottabb közeg, többet tanítanak és színvonalasabban, olyan embert nem ismertem még, aki megbánta, hogy hamarabb ment oda. Én is hatosztályosba jártam, és imádtam, nagyon jó hatással volt rám. Szerintem nagyon jó ötlet, hogy menni akarsz már most, arról nem is beszélve, hogy hatosztályosokba kisebb a verseny valamivel, mert a legtöbb ember 8. után akar menni, így könnyebben is kerülsz be jobb helyre. Ja és ha nézitek a híreket, állambácsi drasztikusan csökkenteni akarja a gimnazisták számát, és amekkora marha, képes is megcsinálni. Na és akkor aztán 1-2éven belül öldöklés lesz a megmaradt gimnáziumi helyekért.... Szerintem ez is kellően erős érv.
2014. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Iskolatitkár voltam, gimnáziumban, ahol 6 osztályos gimi ia volt. Ha kérdésed van, szólj. Véleménnyel is tudok szolgálni.

Az viszont érdekelne, mik a szüleid ellenérvei, és mik a te érveid.

Alapvetően nagy ellenérv nincsen ellene, szóval nem értem, de tudom hogy miért nem szokták kedvelni a szülők, viszont azt is tudom, miért kesvelhetik! :)

Ha érdekelnek pozitív érvek, nyugodtan írj!! :(

2014. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Először is azért szeretnék hatosztályosba menni, mert a mostani iskolámban elég alacsony a színvonal tanítás terén, a tanárok is nagyon mogorvák, és mindegyikük kivételezik valakivel(1-2 kivétellel), akiket pedig nem szeretnek. Nagyon szeretek tanulni, és valami komolyabb állást szeretnék,a hatosztályosokban általában sokkal alaposabban tanítanak, mert ott 6 év van arra, amire a többi gimiben 4.A szüleim azért nem engedik, mert körülbelül 15 kilométernyire lakunk az iskolától, szerintük pedig ahhoz is kicsi vagyok, hogy minden nap bebuszozzak, meg ahhoz is, hogy kollégista legyek, behordani pedig nem tudnának minden nap. Több érvet nem tudtak felhozni ellene.

2014. nov. 6. 15:13
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem igaz, hogy 6 év van arra amire általános gimikben 4.

A szokványos 7.-8. osztályos anyago tanulod ott is az első két évben, csak magasabb szinten, mert oda magasabb tudású gyermekek járnak.

15 km nem is sok, tőlünk 20 km-re van ilyen suli és simán bebuszoznak az ilyen gyerekek, akár 1-1 osztálytárssal, akár egyedül. 1-2 év múlva úgyis egyedül kéne már buszoznod.


Annyiba viszont jó lenne az egész, hogy nem lennél lenyomva a mostani többi osztálytársad szintjére, hanem magasabb szinten tudnál tanulni.

Vannak persze árnyoldalai is, lehet hogy most 20-30 gyerek között te vagy a legjobb és ez jó érzéssel tölt el, de egy ilyen 6 osztályos gimnáziumban sok okos osztálytársad lenne, és ezzel a kimagasló tudással nem biztos hogy te lennél a legeslegjobb, és ez lelkileg megviselhet téged.


Viszont így, hogy az általános iskolában a többi kevésbé ügyes gyerekek nyelvén tanítanak, nem szabadna hagyni a benned rejlő tehetséget sem.


Bármi kérdésed van, írj! :)

2014. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

"Először is azért szeretnék hatosztályosba menni, mert a mostani iskolámban elég alacsony a színvonal tanítás terén"

Utánajártál annak a hatosztályosnak, hogy ott milyen a színvonal? Van ott tanuló ismerősöd?



"a tanárok is nagyon mogorvák, és mindegyikük kivételezik valakivel(1-2 kivétellel)"

Ilyen szinte minden iskolában van.



"a hatosztályosokban általában sokkal alaposabban tanítanak, mert ott 6 év van arra, amire a többi gimiben 4."

Ezt már más is cáfolta előttem, kérdező. Ott is 4 év a gimnáziumi anyag, csak az általános 7-8 osztályt is ott végzed el



"szerintük pedig ahhoz is kicsi vagyok, hogy minden nap bebuszozzak"

Ez emocionális alapú elutasítás - ők kicsinek látnak, ezen nem tudsz változtatni. Van ismerősöd, akivel együtt tudnál menni reggel a busszal?



"ahhoz is, hogy kollégista legyek, behordani pedig nem tudnának minden nap."

Kollégistának lenni 15 kilométerre butaság lenne. Azt neked kell elfogadni, ha nem tudnak behordani mindennap.

2014. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is hat osztályosba jártam, mi nem a szokásos 7-8 osztályos anyagot vettük. A legtöbb tantárgyból valóban az elsős gimnazista anyagot vettük, csak bővebben, voltak tantárgyak, amiből pedig alapozó félév / év volt.
2014. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Én és a legtöbb osztálytársam bejáró volt városba környékbeli településekről, 10-30 km-re laktak átlagosan, ebben semmi kirívó nincs. Havi buszbérletet kell venni, ami diákoknak ugye kedvezményes. Lehet magamból indulok ki, de 7. osztályosként, majdnem vagy már 13 évesen egy gyerek nem annyira kicsi, hogy ne tudna egyedül buszozni :)
2014. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!