Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám bolhás. Mit tehetnék...

A macskám bolhás. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

A macskám valahogy bolhás lett. Nem tudom hogyan, nem kinti cica. Először megfürdettem bolhaírtó samponnal, nem segített. Utána vettem Frontline-t, egy ideig úgy tűnt, hogy rendben van, de a macska megint vakarózni kezdett. Vettem rá bolhaírtó nyakörvet. Mostanában már nem találok benne bolhát, de a nyakát teljesen kivakarta, tele van sebekkel, azokat állandóan vakarja. Adtam már rá gallért emiatt, de a macska csak szerencsétlenkedett benne, semmit nem tud csinálni ha rajta van.


Mit tehetnék még?



2016. okt. 19. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyakát valószínűleg a bolhanyakörv miatt vakarta ki.

Bolha ellen havonta kell használni a spotonokat. Úgy látszik, a macskád allergiás arra a nyakörvre.

2016. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Nekem doki adott stronghold csepegtető bigyót, az három nap alatt totál kipusztított mindent a macskámból. Őt úgy találtam, hogy egy merő bolhatenyészet volt, szabad szemmel is látható volt, hogy hemzsegnek benne.


Nem tudom ez kapható e boltokban, de állatorvosnál biztos.

2016. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!