Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicámnak dupla szemfoga...

A kiscicámnak dupla szemfoga van, meddig érdemes várni míg magától kiesik?

Figyelt kérdés
szóval gondolom a tejfogak még nem estek ki de meddig érdemes várni ezzel? (nem tudom mióta van ez így nem lehet nézegetni a száját mert harap és karmol mint a megháborodott) Szeptember 4.-én volt 6 hetes most olyan 22-23 hetes ha jól számolom(fogalmam sincs igazából csak azt tudom biztosan hogy szeptember 4.-én volt 6 hetes). Meddig érdemes várni hogy maguktól kiessenek? [link]

2016. dec. 28. 22:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Mikor először megláttam akkor is utálta de valahogy hozzá kell szoktatni...legalább később könnyebb ellenőrizni. Igen van pár hiba abban amit írok, de nézd már hány óra...Ja és mert nagyon nem akarod megérteni leírom úgy hogy megértsd. "harap és karmol mint a megháborodott" ez azt jelenti hogy nem nagyon tetszik neki amit csinálok ezért harap és karmol, mint egy idióta/megháborodott/elmebajos, de ettől még nem a macska az, vagy mégis. Más is mond ilyesmit az állatára hogy kis dög, kis köcsög, szemét meg ilyen de nem rosszból, bár is én így szoktam, a te bajod ha még a fába is belekötsz. Na mind1 értelmes választ nem nagyon tudsz adni azt látom.
2016. dec. 28. 23:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szinten van már a maradandó foga, egykét nap mulva kiesik a tejfoga. Amenyire látszik, szépen probléma nélkül nö a maradandó, szoval semmi gond nincs vele.

Tehát, magátol ki fog esni. Kihuzni nem tanácsos, mert bár lehet, hogy teljesen "szabadon log" de az is, hogy egy picit még benne van a husba, és ha erövel kiszeded, akkor sebet ejtesz a most amugy is érzékeny inyen. Ami akár el is fertözödhet.

Szoval, hagyd ra, ki fog esni.

2016. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Be kell vallanom, én is hozzászoktattam a macskáimat arra, hogy turkálhatok a szájukba, hatukra fordithatom öket, piszkálhatom ugy is, ami legalábbi is zavaró, vagy kellemetlen.

Ennek egyetlen tényleges haszna van, és ezért is csináltam: ha bármi baleset éri (megakad valami a torkán) akkor nem kell még azzal is növelnem a streszt, hogy számára ismeretlen dolognak teszem ki. Öszintén szolva, lényegesen könnyebb volt igy kiszednem a torkán akadt csontot, mintha közben ijedten még a ujjaimat (csipesszel együtt) is le akarta volna harapni. (És igen, tudom, hogy állatorvoshoz kell vinni, de amikor van ~2perced arra hogy csinálj valamit vagy megfullad a macska... sokat számit, ha együttmüködő, nem duplán streszelt.)

2016. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen a mi hülyeségünk.

Persze, hogy nem kell piszkálni a macska fogát, mert kiesik, amikor itt van az ideje, de ha háziállatnak van kezelve, akkor meg kell szoknia azt, hogy az emberek hozzáérnek. És van, amikor bele kell nyúlni a szájába, erősebben lefogni, miközben szorítókötést teszel rá, vagy megnézni a pulzusát a combja belső oldalán.

És nem, nem kell nyaggatni ezzel az élete minden napjában, de az, hogy számára ezek nem legyenek először tapasztalt stresszhatások, az életbevágó lehet.

És ha neked nem kellett még saját kezűleg ledugni a macskád torkán egy csövet, hogy ne fulladjon meg, mert lenyelt egy darazsat, és az beleszúrt a torkába, az meg bedagadt - azt kell mondanom, jó neked. És tényleg irigyellek, ha neked évente egyszer kell állatorvoshoz menni a macskád miatt, és amúgy semmi baleset, vagy hasonló.

Én személy szerint inkább felkészülök mindenre, amire fel lehet, sajnos volt, amikor szükség volt rá.

2016. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek kb egy hétig volt duplán szemfoga. Utána kiestek a tejfogak. Nekem doki azt mondta fél éves koráig nem nagyon számít, addig biztos kiesik, de ha nem ivartalanításkor kiszedik. De igaza volt, tényleg hamar kiestek, nem kellett tenni vele semmit.
2016. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2016. dec. 30. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!