Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor vinnétek/vittétek...

Mikor vinnétek/vittétek elaltatni az idős beteg macskát?

Figyelt kérdés

A 15 éves cicámnak nagy daganat van a belében, e mellet magas a vérnyomása és a gyógyszerek miatt fekélye is van mindkét szemén(egyébként vak is egy éve). Kap vérnyomáscsökkentőt, szteroidot a daganatra, szembe csepegtetek naponta többször. Étvágya még jó, de minden nappal gyengébb, le van fogyva, dülöngélve jár, ha a pofija maszatos lesz a kajától, nem nyalja le.

De látszólag nincsenek fájdalmai, dorombol ha simogatom, vagy felveszem, izgatott, ha kaját adok neki és dorombolva eszi meg. Azt mondta az orvos, hogy én fogom tudni, mikor kel már elaltatni, de bizonytalan vagyok.


Valakinél tapasztalatok? Lehet hogy fájdalmai vannak, csak nem látom?


2017. jan. 11. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg te fogod tudni.

Bízz a megérzésedben!

Papíron ez nagyon rosszul hangzik, amit leírtál, de akkor is te vagy ott, te látod és te ismered! Ha bizonytalan vagy, akkor szerintem még korai. (Bár az is teljesen érthető lenne, ha most elaltattatnád: nem gyógyítható daganat, fekély, dülöngélés, "igénytelenség" és persze a kora miatt.)

Amúgy a dorombolás nem feltétlen pozitív, állítólag a haldokló macskák is gyakran dorombolnak: ez csak azt jelzi, hogy bízik benned, hogy rád bízza magát, hogy nem tekint ellenségnek, nem azt, hogy jó a közérzete!

A mi macskánk FIP-es volt, amikor 2 szakvélemény után kiderült, hogy a kezelés ellenére egyértelműen romlik az állapota, akkor altattatuk el! A kutyánkat meg akkor, amikor nem tudott odamenni a táljához az ételért (neki a kölyökkorban kialakult vaksága mellett mozgásszervi problémái voltak, neki is volt sebe, amit egy éven át naponta kötöztünk, de minden jel szerint nem fájt neki, és jól tudott tájékozódni is - ő is idős volt már)

2017. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, ha már nem eszik, nem kel fel, nem dorombol. Tehát ha látod, hogy feladja. Míg eszik, és láthatóan nem szenved, addig hagynám őt.
2017. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem macsek, de volt egy németjuhászom. Tudod, a csípőjük megy tönkre. Idős, 13 éves volt már. Először fájdalmicsilkapítókkal próbálkoztunk. Nem lett jobb neki. Láttam a szemén, hogy fáj minden mozdulat neki, szeme, szaglása is elromlott. Nem tudom, mit foghatott fel, szegénykém. De az biztos, hogy állandó, nagy fájdalmakkal élt vagy 1 évig. Nem akartam, hogy ne legyen velünk, szóval én voltam önző, azt hiszem. Nagyon szerettem őt, de nem akartam, hogy szenvedjen.
2017. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3. Vagyok. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy amikir neki fáj meg kín már minden, talán jobb elaltatni.
2017. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Az ember ilyenkor önző, az biztos. Cicám (oltás ellenére is) leukózisos volt. A diagnózis után 6 évig gyógyszerek mellett tünetmentesen tartottuk. Egyszercsak feltűnt, hogy egyre kevesebbet eszik, egyre többet pihen, ő is elkezdett fogyni, de jött, dorombolt, hízelgett, mászott az ölünkbe. Egyik reggel nem kelt fel a párnájáról, pedig mindig jött velem a reggeli fürdőlátogatásra. Akkor már tudtam, hogy lassan el kell engednem. Egész nap feküdt, csak wc-zni meg néhány falatot enni kelt fel. Délután egyet-egyet nyávogott a helyén. Odamentem, megsímogattam, örült neki. Nem akartam elfogadni, de tudtam, hogy búcsúzik. Este elvittem orvoshoz. Nagyon-nagyon nehezemre esett kimondani a döntésünket, nem tudom leírni, mennyire fájt elvenni tőle az életét. Mindez már 5 éve, de azóta sem vagyok benne biztos, hogy jót tettem, elvégre egy gyilkossághoz aszisztáltam, még akkor is, ha jót akartam. Engem rettenetesen megviselt lelkileg, és én azt mondom, az ember tudja, érzi, de ha tényleg szereti, sose fogja elfogadni, hogy ez így a jó. De valóban, látni/tudni fogod, hogy mikor szeretne ő elbúcsúzni, mikor lesz jobb neki, ha már nem fáj és nem bántja. De lelkileg készülj fel, mert borzalmas lesz ezt kimondani!
2017. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Én is valami olyasmik között őrlődöm, hogy kegyetlenségnek érzem, hogy én döntök róla, mikor legyen vége, nem pedig ő (tehát lehunyja a szemét és elalszik), más részről viszont hagyni szenvedni csak mert nem tudom elengedni, is kegyetlenség.


Azt hiszem, amíg jó étvággyal eszik, ki tud menni az alomba, odajön hozzám, addig még hagyom. És titkon reménykedem benne, hogy ha már nincs tovább magától békésen elalszik. Valahogy borzalmasnak érzem a gondolatot, hogy elviszem őt, aki bízik bennem, egy rideg kórterembe, ahonnan, ő nem is tudja, hogy már nem jön haza velem.

2017. jan. 11. 13:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Én akkor altatnám el, ha már nincs semmilyen remény a gyógyulásra, és kordában sem tudnám tartani a szenvedését. Ivartalanítás után is majd megszakadt a szívem érte, pedig az kb két nap volt, de szörnyű volt nézni, hogy fáj a hasa (nőstény). Nekem ő teljesen olyan, mintha a gyerekem lenne, baba kora óta nálam van.


A te esetedben még nem hiszem, hogy kifejezetten szenved, így még várnék. De ha már nem tud magáról gondoskodni egyáltalán, és tényleg csak szenved, akkor lehet kéne.

2017. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezt hogy gondoltad? Szerinted ők pótolhatók? Nem egy tárgy, ami ha elromlik veszel egy másikat!
2017. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly altattuk el az idős cicánkat, daganatos volt. A doki kb.3hónapot jósolt neki és sajnos igaza lett. 3hónap mulva igen sovány volt már,nyitott szemmel aludt illetve próbált, de étvágya volt még és dorombolt,feltünöen sokat is, a cicák ezt fájdalom csillapításként is csinálják, nem akartam megvárni, hogy jobban szenvedjen ezért elvittük elaltatni, borzalmas volt de utólag nem bánom,hogy elvittük s nem vártuk ki míg kínlódik, hosszú szép élete volt velünk. Már csak eggyet bánok utólag, hogy nem hívtuk házhoz a dokit, s ott aludt volna el ahol le élte életét.
2017. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A macskák sokszor fájdalmukban is dorombolnak...

Nekem 16 èves volt a cicám, amikor el kellett altatni. Szintèn daganat miatt, a doki már nem vállalta a műtètet. De ő akkor már nagyon sovány volt, nem evett ès felkelni sem akart.


Ne legyèl bizonytalan, tudni fogod, hogy mikor szenved!

2017. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!