Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nedvestápot (konzervet/...

Milyen nedvestápot (konzervet/alutasakost) érdemes egyáltalán venni száraztáp mellé? Real Nature-ről vélemények? Szeretném kicsit kevesebb, mint havi 20e-ből megoldani a cicát.

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől készülök macskát venni, de egyelőre egyedül a Real Nature hangzott el, mint reggel-este adott konzerv, a száraztáp mellé, ami egész nap előtte van (és ami nyilván szintén prémium lesz, de azt nem tudom még, ő mivel etet).


Igen ám, csak a Real Nature Wilderness konzervek (egyedül a Fressnapfban kaphatóak, ahogy elnéztem) 100g-onként 400 Ft-ba kerülnek, a 400g-os

649 Ft. (Ami azért önmagában is elég vicc, hogy a kisebb kiszerelés ennyivel drágább, de ez most mellékes.)


Azért 100g-ot gondolom, megeszik egy adagként (ha nem többet), tehát a 400g-osat véve az havi kb. 10 000 Ft konzervre. Emellé szerintetek mennyi száraztáp fogyna el napi szinten?


Pl. a Royal Canin kölyök fajtatápja 1500 Ft/kg áron kapható, ha nagy kiszerelésben veszem, ergo ha havi kb. 3kg fogy, az ugye durván 4600 Ft/hó (etetési útmutató szerint átlagosan 90-100g/nap kell neki kölyökkorában).


Namármost ez havi szinten alommal együtt olyan 20e Ft. Valahol picit reménykedtem benne, hogy fele ennyiből kihozható lenne. Létezik más, teljes értékű nedvestáp a cicának, ami picit olcsóbban kihozható? Esetleg a nyers húsos etetés, ha főzök rá, az jobb lenne?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. jan. 13. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a gond, ha mindennap kap konzervet, nem fogja enni a száraztápot, ami ugyebár nem tesz jót a fogainak, illetve baromi válogatós is lesz. Szóval adj neki inkább csak heti 1x-2x konzervet. Ismerek még egy minőségi konzervet, szintén a Fressnapfban kapható és valamivel olcsóbb is, Premiere a neve. Én is ezt veszem nekik, egyszerűen imádják. Amúgy nem tudom milyen cicáról van szó, de ha csak nem egy maine coon, nem fog 3kg tápot enni havonta. Nekem sima házi cicáim vannak, ők 4kg körüliek és havi szinten 1.5kg tápot esznek/fő. Amúgy én Brit Care Cat táppal etetek és nagyon bevált, ebből 2kg 2700Ft körül van. Bárkinek jó szívvel ajánlom. :)

2017. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. Ez a Brit Care etetési táblázata: 2-3kg --> 40-50g, 3-5kg --> 50-75g, 5-7kg --> 75-95g. Ha kap mellé rendszeresen konzervet, akkor kevesebb kell a tápból.
2017. jan. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De pontosan Maine Coon :) Az alapján számolgattam, hogyha kistigris lesz belőle, kieszik a vagyonomból :D


Köszi a választ.

2017. jan. 13. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is Royal Canint adok a cicámnak, jól irta az 1# nem kell neki mindig nedvestáp, de ha jo minőséget szeretnél valóban jó a real nature és a select gold is,de ezek nem olcsóak, én van hogy higitok picit a minőségen, de ettől semmi baja nincs. Tehát száraz az prémium és mellé egyszer pl realnature utánna félix aztán select gold utánna chosida(lidlbe 300ft 4tasak). Tehát váltogatom a nedveset abban fele prémium fele vmi nem túl minőségi, de a táp mindig prémium legyen, az a legfontosabb.
2017. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!