Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlsúlyos macskáknál mekkora...

Túlsúlyos macskáknál mekkora az a heti fogyásmennyiség, ami még egészséges?

Figyelt kérdés

Ugye, ha az ember is fogyózik, súlytól függően fél-egy kiló heti fogyás ami még egészséges. Cicáknál ez mennyi? Nagy termetű perzsa cicáról van szó (felnőtt, ivartalanított), 5,1 kilóról indultunk szombaton, ma mértem, 4,9 kg volt. Ez vajon jó neki? Igazából azt sem tudom, mennyi lenne az ideális célsúly, csak azt látom, hogy a sok-sok bunda alatt bizony ott figyel egy rendesen hájas kis poci, amitől az egészsége érdekében szeretném megszabadítani, de hát az elég kontraproduktív lenne, ha mindeközben meg valahogy károsítanám a kis szervezetét.


Szerintetek?


2017. jan. 19. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem súly alapján nézném, lehet látni rajta, hogy mikor nem duci.
2017. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kandúr, vagy nőstény?

Nekem volt 5 kilós perzsa kandúrom. Teljesen normálisan nézett ki a nagy busa fejével, nem volt kövér. Igaz nem volt ivartalanítva...

2017. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kislány :) Nagy busa feje van neki is, meg úgy a tömegének kábé a fele bunda, de amikor mondjuk hátraveti magát, hogy a pociját simogassam, akkor azért látszik, hogy jobban szétterül, mint kellene.
2017. jan. 20. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!