Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám gyakorlatilag kóbor...

A cicám gyakorlatilag kóbor cica lett, és folyton beteg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy cicám (a szüleimnél, én már nem itt lakom, csak max hétvégente) aki kóbor cicák kölyke. Befogadtuk őket, és az anyja tüneményes kis szobacica lett, az apja már évekkel ezelőtt lelépett, csak akkor került elő, ha új állat jött a házhoz, de ilyen egy ideje nincs. Néha látjuk a nádasban vadászni, de nem jár már haza. Na most a közös gyermeknek is vérében van kóborlás. Ő konkrétan úgy él, hogy hónapokra eltűnik, majd csapzottan, sebesen, bolhásan soványan hazakeveredik egy kis rehabra. Eddig mindig rendbe tudtuk hozni, de most egy ideje nagyon rossz állapotban van. Tiszta seb a füle, és az egész testét is sebek borítják (apró kis pöttyök, de sebek) Az állatorvos adott neki antibiotikumot, kiirtottuk a bolháit, de fülét még kezelni kellett volna, csak megint lelépett. Most megint itthon van, megint hulla sovány. Kiszedtem a kullancsokat, rátettem újra a spot ont és lekezeltem a fülét, mert újra szörnyű állapotban volt, ugyanis szét vakarja. A kérdésem az, hogy mit tudnék csinálni? Apámnak elege van, hogy hónapról hónapra mikor hazakeveredik elköltünk 30 ezreket állatorvosra, de mielőtt rendbe jönne megint lelép. Bezárni őt nem lehet, részint mert mi is nyitott ajtókkal élünk, részint mert nem szobatiszta, és részint mert a vérében van a kóborlás. Most azon gondolkodom, hogy veszek egy tölcsért a fejére, hátha azzal nem lépne le, meg ugye vakarni se tudná a fülét, csak ilyen melegben tartok tőle, hogy bepállana, meg gondolom az orvos se véletlenül nem tette rá. De talán azzal kiszolgáltatottabbnak érezné magát, és itthon maradna amíg rendbe jön. Nincs valami ötletetek, mit lehetne tenni vele? Aggódom érte, de apumat is megértem, hogy elege van abból, hogy rengeteg pénzt költ egy olyan állatra, aki szinte már nem is miénk, hiszen csak betegeskedni jár haza.
2010. jún. 12. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ivartalanítsd!!!!

Vagy ne engedd ki a házból..Bár ennek szerintem ő nem örülne ha ennyire a vérében van a csavargás.

2010. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
ja, ivartalanítsd
2010. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs olyan egészészségi állapotban, hogy műteni lehetne, pedig erre természetesen én is gondoltam... Ahhoz kicsit renbe kellene hozni, az meg nem megy :(
2010. jún. 12. 09:51
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor addig zárd be
2010. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%

igen, nálam is ez a probléma volt, folyton elcsavargott, sebesvolt, mer mindig verekedett más fiú cicákkal, aztán sajnos a csavargás vége sz lett, hogy elütötte egy autó.:(

lett még egy cicám, elösször ő is elcsavargott, majd sebesen, kullancsokkal tele jött haza (de a cicák már csak ilyenek) és az állatorvos azt tanácsolta, hogy egy macskahordozó ketrecbe rakjuk, amíg meg nem gyógyul, és utánna ivartalanítsuk. ez jó volt, és amióta kiivartalanítottuk, azóta sose megy el. ez nagyon jó! :)

2010. jún. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha már ennyit fizettetek akkor belefér egy kis pisi meg kaki takarítás. Estére zárjátok be a fürdőbe , reggel pedig ha van póráz egy kicsit vigyétek ki az udvarra.
2010. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, nekiem beleférne, de sajnos mint mondtam, nem lakom itt. Annyit tudtam felajánlani apámnak, hogy kifizetem a műtétet, leegyeztetem az időpontot, és kiveszek két nap szabit a lábadozásra. Csak az a baj, hogy ma pl itthon volt, de már el is ment, és apámat nem tudom ezzel terhelni, hogy ha legközelebb meglátja zárja be, szóljon, bejelentem műtétre, és addig tartsa bezárva amíg nem jön el a műtét időpontja. Sajnos több szabim meg már most sincs, kivettem kutyás tevékenységekre. Na mindegy, igazatok van, ez a megoldás, a köröket meg nekem kell lefutnom úgyis :(
2010. jún. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!