Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megtámadta a szomszé...

A macskám megtámadta a szomszédomat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagy baj történ tegnap. Van egy 7 éves nőstény cicánk. Fogamzásgátló tablettát szedett eddig, de sajnos elfelejtettük beadni, így lett két aranyos kismacskája. A baj itt kezdődik, állandóan hordozgatja, még most is , pedig már szinte nem bírja. Most átköltöztette őket a szomszédba, és jött a szomszédasszony, hogy el akarta zavarni, de úgy megtámadta, hogy alig tudott elmenekülni. Eddig is elég furcsa viselkedésű volt, a környékbeli kutyákat már mind megtámadta, szűkölve menekülnek a nagyobb testű kutyák is a közeléből, ez még kismacskák nélkül is megtörténik. Most nem tudom mit tegyek, a jó viszonyt sem akarom elrontani.Gondoltam arra is, hohy el kellene oltatni, de nagyon sajnálom. A kismacskáknak sem találok gazdit, az is megoldás lenen. Esetleg egy ivartalanítás segítene? Jó volna gyorsan valami nagyon jó ötlet.
2010. jún. 14. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Szégyelld magad.

Félti a kölykeit és te megölnéd?

Hol laksz, ha közel magamhoz veszem a kis cicákat, és az anyut

2010. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
30%
Örülj neki,hogy nem rugta fel a Holdba.
2010. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás eddig se ártott volna. A macska eddigi viselkedését is befolyásolhatta a tabletta, sajnoselég nagy adag hormon van benne, nem is szabadna folyamatosan adni a macskának.

A kiscicáknak sajnos neked kellgazdát keresni, ha már megszülettek.

De ilyenért elaltatni a macskát, ami a te hibád (is)volt?

Azért költözteti a kicsiket, mert nem talál biztonságos helyet nekik. Gondoskodj egy védett helyről amit ő is elfogad, akkor nem fogja költöztetni őket és minél hamarabb ivartalaníttasd, attól kicsit megnyugodhat.

2010. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
9:41, az a végső megoldás lenne, azért a szomszéddal is jobb a békesség. Éppen az a gond, hogy volt nekik kuckójuk, de már nem igénylik, mert már akkorák, hogy van saját akaratuk hol akarnak tartózkodni. Csak ez az anyjuknak nem tetszik. Egyébként fialáskor ott kellett virrasztanunk mellette, és simogatni közben, különben otthagyta volna a szülőhelyét. Mi is az ivartalanítás felé hajlunk.
2010. jún. 14. 11:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja, Orosházán lakom, ha már egynek gazdát találnék az is jó volna. :-)
2010. jún. 14. 11:09
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítsd. miért tartogatja mindenki végső megoldásként, ez nem végső megoldás, hanem első. a végső az állat életének elvétele, de az ivartalanítás sztem ezt megoldja tökéletesen.
2010. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem ez a végső, hanem az eloltás lenne az. Egyébként a tabletta is humánus megoldás, csak nem kell elfeledkezni róla. (És nem is olcsóbb ha visszaszámolok.)
2010. jún. 14. 11:56
 8/19 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: a környékbeli kutyákat akkor is megtámadta, amikor nem volt kiscicája. Erre is megoldást ad az ivartalanítás? Vagy védjék meg magukat? Az utcabeli kutyák már reszketnek az idegtől ha meglátják. egyébként olyan féléve kaphatott valami visszavágót, mert kitört az egyik szemfoga, én távolítottam el a lógó szemfogat, mert már 3 napja nem tudott enni.
2010. jún. 14. 12:01
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát te sem vagy egy tájékozott gazdi!A tabletta nem humánus,hanem méreg a cicának,eddig sem igen kellett volna adni neki,főleg,hogy összeadva drágább,mint az ivartalanítás!És szerintem is szégyelld magad,elaltattadnád a 7 éves cicád,csak,hogy a szomszéd meg ne haragudjon?!?(még végső megoldásként sem!!!)GRATULÁLOK!!!
2010. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát engem nem érdekelne, ha az összes szomszéd utálna akkor sem altatnám el a cicám, az meg csak külön jó, hogy a kutyákat elzavarja. Az egyik cicámat elütötték hetegik sirattam, elég érzelemmentes a hozzáállásod, hogy ha emiatt megölnéd. Mi a lány cicánkat ahogy lehetett ivartalanítottuk 12ezer Ft volt, és pár nap alatt túl volt az egészen, a viselkedése annyiban változott meg, hogy nem verekszik, viszont a rágcsálókat levadássza, nem fetreng a hímeknek, sokkal békésebb, nyugodtabb. Konzultálj egy orvossal.
2010. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!