Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megtámadta a szomszé...

A macskám megtámadta a szomszédomat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagy baj történ tegnap. Van egy 7 éves nőstény cicánk. Fogamzásgátló tablettát szedett eddig, de sajnos elfelejtettük beadni, így lett két aranyos kismacskája. A baj itt kezdődik, állandóan hordozgatja, még most is , pedig már szinte nem bírja. Most átköltöztette őket a szomszédba, és jött a szomszédasszony, hogy el akarta zavarni, de úgy megtámadta, hogy alig tudott elmenekülni. Eddig is elég furcsa viselkedésű volt, a környékbeli kutyákat már mind megtámadta, szűkölve menekülnek a nagyobb testű kutyák is a közeléből, ez még kismacskák nélkül is megtörténik. Most nem tudom mit tegyek, a jó viszonyt sem akarom elrontani.Gondoltam arra is, hohy el kellene oltatni, de nagyon sajnálom. A kismacskáknak sem találok gazdit, az is megoldás lenen. Esetleg egy ivartalanítás segítene? Jó volna gyorsan valami nagyon jó ötlet.
2010. jún. 14. 09:36
1 2
 11/19 hell-ikon ***** válasza:

Tessék veszettség ellen teszteltetni.

Volt oltva egyáltalán ellene?

2010. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 hell-ikon ***** válasza:

Csak azért kérdezem (illetve ajánlottam a tesztet), mert macska akkor szokott ilyen vad lenni alapállapotban is, ha veszett.

Szomszédasszony nem említette, hogy arcra akart támadni a macska?

2010. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 hell-ikon ***** válasza:

Bár, ha jobban végig gondolom, az is lehet, hogy a sok fogamzásgátló tablettától teljesen felborult a hormonháztartása, ettől ilyen vad.

Orvosnak kellene látnia mindenképp.

2010. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Dehogyis veszett, egy veszett macska nem hízeleg és dorombol. Minket nem bánt, csak olyan "oktatójellegű" harapás imitációt alkalmaz, ha jelezni akar. Szerintem a szomszédot sem marta volna meg ténylegesen, hanem csak jól megijesztette. Persze ő ezt nem tudhatja. Ma megyünk 4 után az orvoshoz, hátha meg is csinálja a műtétet, vagy csak előjegyzi nem tudom. Én is állatbarát vagyok, nem kell azért szívtelennek gondolni. Egyébként meg ott a feleségem, aki nálam sokkal nagyobb állatbarát,meg a gyerekek. Azt azért nem hiszem hogy méreg a gyógyszer, akkor az emberek is jól megmérgezik magukat nem?
2010. jún. 14. 14:25
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen ugyanolyna a allati, es emberi foggalmazasgatlo, mert az emberi csak a petesejt megtapadasat gatolja, a allati meg egyszeruen szetcsapja a hormonrendszert.

Egyebbkent, valoszinu, hogy attol gajdult meg.

2010. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fogamzásgátló miatt ilyen, minél előbb pakoltasd ki, már eleve azt kellett volna. Az emberi és az állati között szerintem lényeges különbség van!
2010. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na, voltunk az állatorvosnál, ő is az ivartalanítást javasolta, csütörtökön délután megtörténik, nagyon kíváncsi vagyok lesz-e változás.
2010. jún. 14. 17:25
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó döntés kár hogy ilyen sokáig vártatok vele.
2010. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Megvolt a műtét, a macska teljesen megváltozott. A fiaira hol fúj, hol megnyalogatja őket, ami persze érthető, a tej elapadt, és nagy fájdalmai vannak. Már egészen jól van egyébként, 27-én visszük varratszedésre. Az utolsó válaszolónak: ha hozzávesszük hogy már megint 5 db kismacska volt benne, még jobb döntés volt.

Köszönöm az eddigi tanácsokat, hozzászólásokat !

2010. jún. 23. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!