Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mennyire megszokott dolog...

Ez mennyire megszokott dolog a macskáknál? (válogat)

Figyelt kérdés

Van egy egy éves macskám. Eddig mindig kutyáim voltak, de már nagyon régóta szerettem volna cicust. Tehat eléggé kezdő macskatartó vagyok. Ami miatt a kérdést feltettem, hogy nagyon rossz evő (tudom legalább nem lesz kövér). Általában nedves tápot kap, éjszakára szárazat, és igyekszem nem a legócskább tápot megvenni. Olvastam arról hogy a macska szereti ha egyféle megszokott dolgot kap. No az enyém nem. Általában egymás után kétszer ugyanazt nem hajlandó megenni. Vannak pillanatnyi fellángolásai, amikor azt hiszed, na ezt szereti. Veszek is belőle jó sokat, 10-20 85g csomag, na onnantól nem hajlandó tobbet enni belőle. A sima csirkehúst (natur megsütve, főzve nem szereti, nem hőkezeltet meg nem szeretnék neki adni) is van amikor nagy kedvvel megeszi, máskor meg nem. Egyébként aranyos ahogy fintorog, amikor orra alá dugom a kaját, böaaa vidd innen, előtte egy héttel még dorombolva ette, de ez normális? A klasszikus macskás dolgokat se eszi meg, tejföl, túró de ezt annyira nem is erőltetem, úgy tudom nem is jó nekik, a laktózmentes tejet is én ittam meg. És persze amit nem kéne, azt megeszi, pl megette a kukoricát, kihányta, a múltkor meg leesett egy szem földimogyoró, azt is befalta. A savanyú káposztát is szereti, persze ha többször kapná, egyből utálná. Lehet az a baj hogy elkényeztetem? Ismerős simán ad a macskájának egy zacskó valamit, aztán kész, eszi nem eszi.


Köszönöm mindenki tanácsát



2018. máj. 13. 12:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
80%

Állateledelboltosként és sok saját cicás gazdaként az a véleményem, hogy a cicák nagyon megunják ha egyhangú a kajájuk.Egy idő után nem eszik meg ugyanazt.Jön a gazdi, másikat visz neki, 1-2 hét és azt sem eszi.

Ez azért is van, mert pici koruktól nem szoktatták őket hozzá, hogy változatos kaját kapjanak.Pici korban vették nekik a finomságokat,ezt megunták, de fokozni ezt már finom ízekben nem lehet.Tehát néha adni kell nekik gyengébb kajákat is, hogy utána a jobbakat értékeljék.

Másik hogy amit nem evett meg, el kell venni.Ne legyen előtte folyton étel.

Harmadik pedig, hogy ahol 1 cica van, ott van ilyen étvágytalanság.Ide a boltba járnak hozzám több cicát tartók, az ő cicáik zabálnak.De az enyémek is.

Én nyers csirkét, marhát, ugyanezt főve, sütve adok nekik, mellé kevés szárazat, néha konzervet,vagy főzni is szoktam húst, zöldségekkel, tésztával havi 2-3 szor.

Mindent megesznek.Soha nem válogattak.Legidősebb 17 éves, de van 16 és 15 évesem is.Teljesen egészségesek.

Én a természetes táplálás híve vagyok.A macska ragadozó, húsevő./a kutya is/

2018. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!