Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha bolond a...

Mit csináljak, ha bolond a hullámos papim?

Figyelt kérdés
Van 2 fogyatékos papagájom. Es a bolond lelke a tojónak állandóan a tükrömnél van. Nem érti hogy ne, kiviszem a tükröt és keres egy másikat. De nem bolondult meg tőle, viszont nézi a tükröt és kitép egy tollat aztán forog és újra. Mondom neki hogy nem díva vagy. És most sértődötten rász@rt a köntösömre.

2021. febr. 2. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy az hiszi, hogy azok is igaziak, és velük probálnak "társulni", de mivel nem tudnak, ezért stresszelnek? (nem vagyok szakértő, nekünk is van hullámos papagájunk, pont a fenitek miatt nem adtunk nekik tükröt).
2021. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Miért a madár fogyatékos, ha fingod sincs miért csinálja? Tükör tilos, bármilyen formában. Takard le, ne is lássa, mert viselkedésbeli problémákhoz vezet. A tolltépés már elég komoly baj!
2021. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Mekkora helyen tartod oket? Mennyit engeded ki oket repulni?
2021. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Neked téglát kellene tartani, nem állatot.
2021. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos nem tudok segíteni, de én nagyon jót nevettem, köszönöm. :D
2021. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

#5 A kérdezőnek sem ártana tükörbe néznie... :D

De egyébként ez a kérdés nem vicces, inkább szomorú és dühítő, hogy egy ilyen alap dologgal nincs tisztában a kérdező és madarat hülyézi le. A papagáj meg szó szerint szenved, addig, amíg bele nem hal, vagy ki nem nyírja magát.

2021. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem gondolod, hogy esetleg te vagy a "fogyatékos", papi?

Ha már párban vannak, semmiképp nem teszünk be tükröt.

A tolltépés lehet több minden, pszichés vagy hiányállapot (vitamin, ásványi anyagok).

Szépia van? Milyen magkeveréket kapnak? Hányszor kapnak friss zöldséget, gyümölcsöt, főtt tojást egy héten?

Hányszor vannak kiengedve? Mekkora helyük van? Milyen a környezetük?

Ha ezekre mind válaszolsz, majd kiderül, hogy ki a fogyatékos.

2021. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5ös szívesen😂😂

Emberek nyugi van😂😂

Azért azt mondtam hogy fogyatékos papik mert ez a nevük. A tojó az néha k*rva, néha meg gyász. A hím meg fogykos, fogyi, bolond. Így vettem őket. És nem hiszi hogy másik papagáj az, voltam velük "madárterapeutánál" vagy mi es ő mondta hogy a viselkedése alapján nincs semmi baja. Egy szobában lakom velük, de ha kinyitom az ablakot, akkor a kertbe vezet nekik egy ilyen rács alagút a saját palotájukba, napközbeni ott vannak. A hím soha nem foglalkozott a tükörrel, őt ez nem köti le. A nőstény inkább rendezgeti a tollait mintsem tépkedi.

2021. febr. 2. 22:57
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem a kérdést, akkor nem a madaraknak van berakva tükör, hanem a kérdező saját, emberi tükrét nézte ki a papesz, amikor szabadon van.
2021. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Nana, már a nevüket is kevered. Bele ne zavarodj nekem a kamu kérdésbe. A fő kérdésben tépi a tollát, utána már csak rendezgeti. A "madárterapeuta" szerint meg ez teljesen rendben van, véletlenül sem mondta, hogy a tükör mit okozhat. Ha már "palotájuk" van, meg kerti kifutójuk, értened kellene annyira hozzájuk, hogy ezt az értelmetlen zagyva kérdést ne tedd fel.
2021. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!