Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon a városi és...

Magyarországon a városi és vidéki kacsák más ‘dialektusban’ hápognak-e?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamhoz venni egy kacsát, nagyon szép, színes állatnak találom őket, viszont nem mindegy, hogy lágy vagy kellemetlen hangot adnak ki.


Tudomásomra jutott, hogy a londoni kacsák városi, illetve az angol vidéki kacsák más dialektusban hápognak (‘British ducks quack with distinct regional accents, researchers have discovered. Ducks from London make a rougher sound that resembles shouting so that fellow birds can hear them above the hubbub of city life. But their country cousins make a softer sound..’) érdekel, hogy van-e valakinek tapasztalata a magyar kacsákra vonatkozóan, mert erre a kérdésre választ adó cikket, egyebet nem találtam.


Köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 9. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség. Milyen kacsát akarsz tartani? A házi az fehér, nem színes. Egyébként kacsát csoportosan kell tartani, úgy érzi jól magát, úgyhogy többet kell tartanod 1-nél, ha kacsát akarsz.
2022. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Ráadásul a vidékiek politikailag inkorrektek, a városi hápogásban meg rohamosan terjed az angol eredetű jövevényhápogás
2022. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1. A kérdező inkább a tőkésrécére gondolhat, nem pedig a házi kacsára.
2022. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A szögediek őznek?!
2022. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, mára is jutott olyan kérdés, amin besírtam :D
2022. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem készült még erre vonatkozóan hiteles és megalapozott tanulmány.
2022. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a szomszèd kakas Happy Birthdayt kiállt egyfolytában. Mintha az újszülötteket köszöntenè minden egyes nap. Ahogy minden kakasnak, úgy minden kacsa is különbözhet a hápogási stílusában..ezek a szemèlyisègi jegyei egy-egy állatnak. A kutyák is különböző módon ugatnak. Szerintem figyeld meg a kacsákat ès amelyik tetszik azt fogadd örökbe a haveri társaságával együtt.
2022. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen különféle dialektusban hápognak. Én professzor vagyok, erre vonatkozó kutatásokat folytatok a brit állami tudóstársaság magyarországi tagintézményének megbízásából.

Megfigyeléseim szerint a fiatalabb kacsák hápogásában jövevényszavak figyelhetők meg: háp more háp.

A kisebbségi kacsáknál megfigyelhetők a háp dikk tesó háp á rák háp egyeki háp ábeledet háp szófordulatok.

A rapper kacsáknál a hip háp szófordulat általános.

Míg Budapest környékén nem figyelhető meg akcentus, addig Szegeden jellemző a hööp-hööp torzulás, Debrecen közelében inkább a hóup-hóup figyelhető meg, míg Nógrádban a haap, haap.

Remélem, segítettem.

2022. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Annyit tudok,olvastam,hogy a városi feketerigó teljesen máshogy énekel,mint amelyik az erdőben lakik. Már meg se értenék egymást. Érdekes.


Amúgy,kérdező, vegyél némakacsát!

2022. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
8-as, besírtam :D
2022. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!