Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon a városi és...

Magyarországon a városi és vidéki kacsák más ‘dialektusban’ hápognak-e?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamhoz venni egy kacsát, nagyon szép, színes állatnak találom őket, viszont nem mindegy, hogy lágy vagy kellemetlen hangot adnak ki.


Tudomásomra jutott, hogy a londoni kacsák városi, illetve az angol vidéki kacsák más dialektusban hápognak (‘British ducks quack with distinct regional accents, researchers have discovered. Ducks from London make a rougher sound that resembles shouting so that fellow birds can hear them above the hubbub of city life. But their country cousins make a softer sound..’) érdekel, hogy van-e valakinek tapasztalata a magyar kacsákra vonatkozóan, mert erre a kérdésre választ adó cikket, egyebet nem találtam.


Köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 9. 15:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%

Én az erdei pintyeket kezdtem tanulmányozni ebből a szempontból csak sajnos nem fejeztem be de talán domborzati összefüggést véltem felfedezni.

Amúgy a kacsa igencsak igenyes, biztosítanod kell neki pl.kerti tavat. Mindegyik hangos a semmihez kepest. Ami durvabb az hogy milyen szinten fosik. És igen, ha nem akarsz 0-24 mellette lenni akkor minimum 2-t tarts, csoportosan élnek és az idegrenszerük nem viseli el a magányt.

Amugy milyen valaszokat vártal a gyakoriban egy ilyen kérdésre? Szerinted itt hallottak olyasmiről h.etológia v. ornitomuzikológia? Többségük ki sem tudja ejteni, egy kavéskanál szintjen élik a szellemi életüket.

2022. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, a kérdéseket is. Hasznosak és elgondolkodtatók voltak.
2022. ápr. 10. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!