Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Saját mesterséges B típusú...

Saját mesterséges B típusú odúmban fészekanyagot találtam (a kertemben), valószínűleg cinegéé, a kérdés az, hogy ez lehet tavalyról/tavalyelőttről otthagyott fészekanyag, vagy mindenképpen most tavasszal építették és most fognak költeni?

Figyelt kérdés

márc. 30. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Most már építenek fészket, a helyedben nem bolygatnám
márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet tavalyról ott hagyott, persze. Ha ürüléket látsz benne, akkor tavalyi. Jobb lenne kiszedni, mert valószínűleg tele van élősködőkkel, de ha a tetején már frissnek tűnő moha van, vagy látod, hogy hordják a madárkák a fészekanyagot, inkább szórd be kicsit valami parazitaellenes szerrel (pl piretrin). Aztán majd kipucolod, ha az első fészekalj kirepült.
márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a cinke az erkély fa borítása mögé fészkelt és bizony évek óta visszajárnak, hordják a finom fűszálakat és bolyhokat.

Kirepülés után én is midig kitakarítom.

Én egész télen etettem őket és nyáron is sokszor ott csicseregnek az erkély korlátján.

márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkorra a széncinegék már kiválasztották az első költéshez a helyet, szóval korábban érdemes kivenni a régi fészket, ha van. Sok energiát vesz igénybe egy fészek felépítése, szóval szerintem legyél körültekintő, nehogy véletlenül egy friss fészket dobj ki. A cinegék régi feszekre nem szeretnek építeni, szóval ha azt látod, hogy be-be repülnek az odúba, valószínűleg teljesen friss a fészek, és nem érdemes bolygatni. Sztem ha nem használják április végéig, csak akkor szedd ki. Rendes tőled amúgy h raksz ki odút 😊
márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem láttam madarat berepülni oda (még), nincs benne ürülék és van benne friss moha. Tehát akkor idei...

A másik, hogy van 2 kerti macskám akik imádnak vadászni állatokra, az odú 1,8m magasan van, rácsos kerítésen, kell félnie a madaraknak így?

márc. 30. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell félniük. A szülőknek is, a frissen kirepült, még ügyetlen fiókáknak meg majd különösen. De láttam már macskát hónaljig benyúlkálni odúba is...
márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!