Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges, hogy a cinegék...

Lehetséges, hogy a cinegék sokkot kapnak és ezért nem tudnak repülni?

Figyelt kérdés

Szép napot.


Idén beköltöztek a cinegék az udvarunkra aminek nagyon örülünk.

Sajnos a kerti macskák is örülnek ennek és néha elkapnak egy egy példányt.


Több esetben észrevettem, hogy látszólag sérülésmentes cinegék nem repülnek el még akkor sem ha a macskát elkergetem.

Csak ül ott és remeg. Némi tessékelésre is maximum arrébb megy pár centit. Ilyenkor annyit teszek, hogy megpróbálom olyan helyre tenni, ahol kisebb esélyel éri el macska de mint tudjuk kevés ilyen hely létezik.


Lehetséges, hogy a madarak ilyenkor olyan sokkban vannak, hogy képtelenek repülni? Nem találtam erre vonatkozó infót.


Köszönöm.



máj. 13. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lehetséges, hogy a cinegék sokkot kapnak, ami miatt nem tudnak repülni.

A macskatámadás vagy más stresszhelyzetek traumatizálhatják a madarakat, és ezáltal megzavarhatják az egyensúlyukat és mozgásukat.

Ezért a megfigyelt viselkedésüknek ez lehet az oka.

A legjobb, ha hagyod őket pihenni és hagyd, hogy maguktól felépüljenek a trauma hatásaitól.

máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem ugyanaz a szitu, de nálunk néha ablaknak repül. Én ilyenkor berakom pici cipősdobozba kB 1 órára. Így sötétben megnyugszik, nem mellesleg a macska sem bántja. Ha kiheverte a sokkot, agyrázkódást simán elrepül amint kinyitom a dobozt.
máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem láthatsz minden sérülést, a madarak pedig nem mutatják.

Egy kis megnyomás is végzetes lehet nekik!

Tüdejük, csontszerkezetük meglehetősen eltérő az emlősökétől.

máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Könnyen sokkot kapnak, de az is benne van a zsákmányállatokban, hogy ha nem látnak esélyt a menekülésre, akkor ledermednek, nem mozdulnak, mert a menekülés üldözésre ingerli a ragadozót.
máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!